Как се обръщате към родителите на мъжа си?

  • 2 674
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте
С мъжа ми сме заедно повече от 5 години, три от които живеем заедно но аз все още не знам как да се обръщам към родителите му. Не ми идва от вътре да им кажа майко и татко - разбираме се но без да ги чувствам достатъчно близки за това. Майка му я наричам по име но към баща му все още не мога да намеря обръщение - по име ми е неудобно, той е доста възрастен, а чичо еди кой си ми се струва неподходящо. Вие как се обръщате към родителите на мъжа си?

# 1
  • Мнения: 5 790
По име се обръщам. Имам си родители, на които да викам майко и татко.

# 2
  • Мнения: 8 505
По име.

# 3
  • Мнения: 2 731
Започвам направо да приказвам Mr. Green

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 11:03 от исава 7

# 4
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Те са млади и демократични,тя е Гергана-Гери той Емил-Емо.

# 5
  • Мнения: 899
Към майка му с малко име, а към баща му с "пиле" (той така ми вика и аз му го връщам)  Mr. Green.
За пояснение - 2 метра и нещо човек, ама се пильосваме един друг Simple Smile

# 6
  • Мнения: 723
По име. Дори го обсъждах с тях и те самите ми казаха, че не искат да се обръщам към тях с 'майко' и 'татко', защото си имам свои.

# 7
  • Мнения: 5 393
По име.

# 8
  • Мнения: 765
По име . Никога не е стояла тази дилема пред мен , но сигурно зависи от нагласата на семейството . На мен не ми се струва естествено , но ако той се обръщаше към моите родители с "майко" и "татко" , сигурно и аз щях да го правя .

# 9
  • Мнения: 522
Започвам направо да приказвам Mr. Green
PeaceИ понякога е много неудобно.

# 10
  • Мнения: 2 237
Никак.Избягвам всякакви контакти с тях Crossing Arms

# 11
  • София
  • Мнения: 39 723
Аз имам само свеки, казвам и "майко". Но пък с нея се виждаме 1 път годишно, или 1 път/на 2г.

# 12
  • Мнения: 2 804
Свекър нямам починал е отдавна ,но към свекърва ми се обръщам с израза мъйма което в превод е майка .
Жената си го е заслужила досега не сме влизали в конфликт за да реша че не ми харесва да се обръщам към нея с този израз .
Аз вече нямам майка , но тя беше много доволна като видя снимките ни как сме се прегърнали и от това как се държат с мен близките на съпруга ми към всички се обръщам със сестра ми и брат ми .

# 13
  • София
  • Мнения: 771
Започвам направо да приказвам Mr. Green

И аз, идеално ми е така.

# 14
На свекървата викам майка но ние сме в добри отношения а свекара даже и незнаем къде живее  Wink

Общи условия

Активация на акаунт