Коремни болки и гадене от Оспамокс?

  • 2 019
  • 7
  •   1
Отговори
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Лекувам сина си от ангина. Днес е 4-ти ден от началото на приема на антибиотика.Но той не изглежда много добре. Оплаква се от болки в корема ,има и позиви за повръщане. Чудя се дали е възможно да е реакция към оспамокса.

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Напълно възможно е за коремните болки а за повръщането може и от самото гърло да е .А бактериална ли еангината защото в противен случай АБ ви е излишно при нас тази седмица премина на бебко но при него беше вирусна и мина за около 4-5 дни без АБ. И ако ебактериална аз не мисля че това е най подходящия АБ.Бързо оздравяване  bouquet

# 2
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Знам ,че не е най подходящия ,но в случая така се наложи. Ангината беше последното, което се появи. Минахме и някакъв чревен вирус. Детето просто се скапа Cry

# 3
  • Мнения: 5 183
Давай му кисело мляко. Препоръ4ва се хора, приемащи антибиотици, да хапват кисело мляко, което помага да се нормализира 4ревната флора, която ина4е страда много от антибиотиците ...

# 4
  • Мнения: 220
След като сте изкарали и чревна инфекция в съчетание с този антибиотик нищо чудно детенце да се чувства така

# 5
  • Мнения: 1 608
При моя син от оспамокс-а се получи обрив.

# 6
  • Мнения: 468
Напълно е възможно, тази група антибиотици по принцип често дава стомашно-чревни оплаквания. Ако болките са силни и има диария - ВЕДНАГА НА ЛЕКАР - може да се касае за нещо доста опасно /псевдомембранозен колит имам предвид/. Не искам да те плаша, а просто да имаш едно на ум, особено след като сте имали толкова скоро чревна инфекция - лигавицата още не е възстановена.
Скорошно оздравяване!

# 7
  • Мнения: 1 350
Почти всички АБ давани на гладно дразнят СЧ-тракт-  от там са гаденето и повръщането.Затова просто давай Оспамокса 1ч. след хранене,никога на гладно.За възстановяване на чревната флора давай пробиотици напр.Лактофлор(питай в аптекта).Ако Оспамокс е слаб,минете на цефалоспорини,напр.Биодроксил(Дурацеф),но това ще каже педиатърът ви. Peace

Общи условия

Активация на акаунт