Не спира да реве...

  • 2 552
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 945
Момичета, не мога повече да издържам. Майка ми не спира да реве. Всеки път когато и се обадя, каквото и да и кажа тя е надула гайдата. Ето, преди малко и звъннах и и се похвалих, че сме резервирали хотел за морето и разговора беше до тук... наду гайдата...  Проблема е, че трябваше да си взема 2 седмици отпуска, една от които да отида да ги видя, другата за морето. Ама ми преместиха втората седмица в септември. И сега тя реве, че първо ще ходя на море, а чак после при тях... А за едната седмица през септември изобщо не ми се мисли как ще издържа с нея. Първо като си отида, тя ще реве няколко дена, че само за 7 дена съм там. Последните няколко ще реве че си тръгвам. А през останалото ще реве ей така за разнообраzие...

Не мога повече така, дайте съвет...

# 1
  • Мнения: 25 449
А майка ти на колко години е? newsm78 И винаги за всичко ли реве или само за посещението ти при тях? Ако не е критическата, опитай се да поговориш с нея, когато се видите. Да не би да си мисли, че е болна от нещо и няма да сте заедно дълго време? Моята така преди време си беше внушила, че е болна от рак и беше ужасно... ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 546
Много позната история, само че в моя случай герои са моята майка и баба ми...Баба ми реве щом мама отиде да я види(мама живее в Търново, баба във Враца), реве по телефона, и като си тръгва мама - пак реве...лошо е 4е понякога го комбинира с едни скандали и нервни кризи...Да ти кажа май няма оправия. Като гледам мама май се е примирал с това, опитва се да я успокоява и да й говори, но безрезултатно Sad

# 3
  • Мнения: 5 622
Момичета, не мога повече да издържам. Майка ми не спира да реве. Всеки път когато и се обадя, каквото и да и кажа тя е надула гайдата. Ето, преди малко и звъннах и и се похвалих, че сме резервирали хотел за морето и разговора беше до тук... наду гайдата...  Проблема е, че трябваше да си взема 2 седмици отпуска, една от които да отида да ги видя, другата за морето. Ама ми преместиха втората седмица в септември. И сега тя реве, че първо ще ходя на море, а чак после при тях... А за едната седмица през септември изобщо не ми се мисли как ще издържа с нея. Първо като си отида, тя ще реве няколко дена, че само за 7 дена съм там. Последните няколко ще реве че си тръгвам. А през останалото ще реве ей така за разнообраzие...

Не мога повече така, дайте съвет...

Ти пък! Малко грубо звучи да говориш така  Stop

# 4
  • Мнения: 515
Ако можеш - обаждай й се всеки ден за по малко. След 5 -тия ден може би сама ще ти каже да не й звъниш всеки ден.

# 5
  • Мнения: 945
На 65 години е(критическата беше песен покрай сегашния и период). И от 2 години е така... Ако почна да разговарям с нея на тази тема, веднага почва неудържимо да плаче.

А когато почна да разказвам нещо интересно, случило се на мен и мъжа ми, пак почва... Докарали сме я до там, че разговаряме по 5 мин на седмица и то само тя, аз не смея да кажа нищо.

# 6
  • Мнения: 1 150
Може би е по-емоционална, липсвате й, мъчно й е за теб, за внучето.
Ако не ви е виждала дълго време - нормално, още повече ако е сама.

# 7
  • Мнения: 945
Ти пък! Малко грубо звучи да говориш така  Stop

Буба, отчаяна съм. Ей сега и звъних и разговора продължи точно 3 минути. После почна да плаче и не искаше повече да говори...

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Майка ми понякога е така, реве дори без да знае защо. Проблемът е здравословен, нещо на нервна почва е. 

# 9
  • Мнения: 5 622
Ти пък! Малко грубо звучи да говориш така  Stop

Буба, отчаяна съм. Ей сега и звъних и разговора продължи точно 3 минути. После почна да плаче и не искаше повече да говори...

Горката  Confused Стана ми много жал като прочетох  Confused

Сигурно и е мъчно, усеща, че остарява и, че вече не си нейното малко момиченце..не знам..Ужасно е! Не търси тук съвет, а просто бъди по-близка с нея. Тогава няма да плаче, сигурна съм. Майката си остава майка, колкото и голямо да стане детето и..............

# 10
  • Мнения: 3 394
моята майка пък въобще не реве да сме при нея, не че не ни обича, но си е кариерист-жена Confused не знам дали е по-добре или не newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 630
Момичета, не мога повече да издържам. Майка ми не спира да реве. Всеки път когато и се обадя, каквото и да и кажа тя е надула гайдата. ..

Не знам как ще прозвучи, но след като на теб ти е трудно да се справиш сама, може да опиташ да се консултираш със специалист, по точно психолог. Това поведение от страна на твоята майка може да е обослувено от много фактори, но като че ли излиза от рамките на "характерови" особености. Нали напоследък много се говори за синдрома на "празното гнездо". Тя сама ли е?

# 12
  • Мнения: 1 462
Да взима лекарства.

# 13
  • Мнения: 765
Да взима лекарства.
И аз така мисля ! Грубо или не , това тормози всички , явно жената има по-сериозен проблем , който няма да се разреши с чести разговори по телефона , а трябва да се открие причината , всички остаряваме , ама човек си живее с възрастта и се радва на семейството си ! Около мен е пълно с възрастно хора , ама никой не плаче постоянно..

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Наистина е за лекарства, щом продължава цели 2 години...
Септември като отидеш при нея, не е зле да я заведеш на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт