Големи интервали между кърменията?!

  • 501
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, от около седмица моята бебка започна да прави големи нощни интервали - от около 7-8 часа. За мен това е ок, защото така успявам да подремна повече, но се чудя дали е добре за нейното стомахче и изобщо как й се отразяват тези големи паузи?!?
Друг е въпросът, че още от началото тя си поспива повече и по-принцип интервалите между кърменията понякога са на 4 часа. Така, вместо 7 пъти се храним по 6 пъти на денонощие.
Иначе, наддава добре, изглежда добре, пълни памперсите редовно. Но пък чета тук из форума, че на тази възраст бебетата трябва да се кърмят по-често - поне 8 пъти на денонощие.
Как мислите, да увелича ли храненията или щом бебка е добре да си остане с този режим?!

# 1
  • София
  • Мнения: 630
Еее много е сладка твоята бебка на снимката Laughing .
Честно да ти кажа и аз много се чудих по този повод в началото, но нещата взеха, че се промениха без моята намеса. Както си правеше интервали нощно време, на около 3,5 месеца започна да се буди по няколко пъти на нощ  Mr. Green. Така е и сега. Сега малко си завиждам за дългия нощен сън  Tired. Моят опит е, че трябва да се възползваш от тези спокойни нощи (те може и така да си останат, но нищо не се знае).. Щом няма признаци за оглдняване, значи и стига този начин на хранене.

# 2
  • Мнения: 2 614
Честита бебка, гобяма е сладурка!
Можеш да кърмиш бебчето нощем както спи - това за твое успокоение, защото ако е гладно едно толкова малко бебче - няма как да не разбереш Hug
А щом спи спокойно - значи е сита и се чуства добре!  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 760
Мноооооооого е сладка! Пу-пу!
Да ти е честита!   bouquet
И моята беба правеше големи паузи. Даже пусках тема...
Ако мокрите и нааканите памперси са в норма (поне 4-6 добре напишани дневно, и 1-2 наакани), няма за какво да се тревожиш.
Гледай да имате поне едно кърмене в интервала 3-8 часа сутринта. Даже поне две  Laughing
И си гледай детенцето - ако не му достигат хранителни веществе, течности или ласки - ще си покаже!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Щом тя сама прави тези паузи и наддава и се чувства добре, не се притеснявай и си наваксвай сън Laughing Доста бебета сами отказват нощното хранене след 6-тата седмица, за да го възобновят отново след няколко месеца - гаранции няма, затова просто й се радвай и имай готовност нещата в един момент да се променят, без това да е знак за проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Благодаря ви, момичета, много сте мили  love001
За сега се възползвам от тези нейни интервали, за да поспя и аз. Дано си запази режима така. Тя по принцип още от родилното си е доста поспаливо бебе.
Иначе, преди всяко хранене е пишкала и поне два пъти на ден ака и то доста напоително Simple Smile така че съм спокойна, че се храни добре.

# 6
  • Мнения: 5 026
 И моят Бужи от 2 месец някъде прави големи интервали.Например яде в 21ч. и после чак в 4-5 сутринта.И така вече 3 месеца.Явно не е гладен и затова не се буди.

Общи условия

Активация на акаунт