това кърмаческа стачка ли е?

  • 587
  • 5
  •   1
Отговори
здравейте момичета!
От 2 дни  Петя, на 3 месеца, отказва да суче когато е будна, пищи и реве, та се къса. Видях се в чудо  и изчетох в биоблиотеката всичко, което намерих по въпроса за кърмаческата стачка. Сега гледам да йа кърмя когато е сънена, но голям проблем ни е заспиването също, тава че прибягнах до крайната мярка-изкуственото мляко Sad  Sad  Sad  Чудя се дали пък кърмата вече не ми е малко или тя е мързелива и не иска да суче- пробвах всички методи, за които четох, нищо не помага Sad
Какво да правя, помогнете!!!!!!!

# 1
  • САЩ
  • Мнения: 323
Прилича на стачка. Не пишеш колко пъти на денонощие я кърмиш, дали даваш биберон залъгалка, вода, сокове, пюрета.
Ако имаш силно желание да кърмиш, ще успееш да се справиш със стачката. Прочела си вече, че помага да се кърми когато бебето е полусънено. През периода на стачката е необходимо да се спре даването на какъвто и да е биберон. Ако даваш сокове или пюрета, препоръчвам да спреш и тях. Защото някой бебта правят стачка в протест на захранването. Добре е да се изцеждаш за да поддържаш производството на кърма. Давай изцедената кърма с лъжичка.
Щом бебето се противи като го сложиш на гърдата, не настоявай, за да не свързва кърменето с неприятни усещания.
Знам колко трудно се преживява емоционално стачката от майката, моето детенце е правило стачка, след което продължихме успешно да се кърмим още дълго. Стачката е напълно преодолима, имам примера и на много други майки. Не допускай в главата си мисълта, че няма да успееш, вярвай в себе си и ще стане.

# 2
  • София
  • Мнения: 794
бих те посъветвала да не спираш да кърмиш и да не дохранваш.Моят герой и тои мина този период(и още му се случва да прави така)Когато стана на 2 мес. започна да ги прави тези магарии.Тои буквално пищеше,дереше се все едно някой го бие.Беше кошмарно.Имах чуството,че по цели дни нищо не яде(и все още имаме такива дни)Но аз не спрях и за миг да го кърмя(то си бяха само опити).Аз бях убедена,че не е качил и грам,но когато отидохме на консултацията тои беше наддал 1100г и 4,5см!!!Това незнам как стана.И както казах вече тои още се държи така.Предната консултация пак бяхме качили 1кг и 4см.
Но в тези периоди(предимно в началото) аз щях да полудея.Изпадах в едни депресии,плачех,тормозех се... Представях си как малчо не само няма да наддаде,но ще е отслабнал и...виж,не беше така.Но най-зле ми се отрази на нервите:)

# 3
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
И при нас беше така около преди седмица, бебе Цвета е на 3 месеца и може би и при вас е такъв периода сега? Тя също пищеше и аз си мислех, че нещо с кърмата ми не е наред, тормозих се много, правих и пробно кърмене и се оказа, че е наддала за 3 седмици само 50 гр #Puppy dog Но пробвах да пия повечко течности, за да ми е по-редичка кърмата и да изтича по-лесно за нея и също така и увеличих интервалите между кърменията и се получи, постепенно започна пак да си хапва добре и сега яде по 20 мин. с желание. А докато се магареше я "кърмех", като я вземах на ръце и права я полюлявах, докато тя посмукваше по 5-6 мин. Дано го преодолеете бързо и да се кърмите успешно още дълго време!

# 4
МНого ви благодаря за подкрепата!!!

Досега бяхме само на кърма, от време на време давам малко вода с копър заради гадните колики, но не много често, Питам се дали проблемът не е заради биберона-залъгалка, с които я присписвам, в повечето случаи против волята й? Но това е единствения начин да заспи засега.
Незнам дали ще успея да се откажа от вечерната добавка, без нея няма да заспи, но ще опитам още тази вечер.

# 5
  • САЩ
  • Мнения: 323
Цитат на: mikata-2
МНого ви благодаря за подкрепата!!!

Досега бяхме само на кърма, от време на време давам малко вода с копър заради гадните колики, но не много често, Питам се дали проблемът не е заради биберона-залъгалка, с които я присписвам, в повечето случаи против волята й? Но това е единствения начин да заспи засега.
Незнам дали ще успея да се откажа от вечерната добавка, без нея няма да заспи, но ще опитам още тази вечер.


Напълно е възможно да е заради биберона-залъгалка, при нас той беше основна причина за неприятностите. Смукането на биберона е различно от сукането на гърдата - използват се различни мускули и движението на езика е различно. Бебето може да се ядосва, че не може да смуче гърдата както се смуче биберона. Освен това може да е сърдита, задето я приспиваш против волята и. Опитай се да я приспиваш на гърдата ако е възможно. Аз я люлеех на ръце докато се поунесе и след това давах гърдата. Като беше вече сънена, не протестираше.
Ако даваш добавка, давай я с лъжичка. Това се прави за да позабрави смукането на биберони за да може да се научи пак да суче правилно гърдата.
Освен това забравих преди да спомена, че се препоръчва да се увеличи телесния контакт с бебето, кожа до кожа. Да го носиш повече на ръце и да го гушкаш и да е предимно с тебе (освен, разбира се, когато си нервна и имаш нужда да се посъвземеш).

Общи условия

Активация на акаунт