По каква схема се пие Ноотропила?

  • 12 380
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
От месец май пием Ноотропил заради липсата на говор и липсата на концентрация. Назначи ни го доц. Божинова 2 по 2 мл. Тя сякаш стана по смела в походката си, започна да тича и да се катери навсякъде. Всички много и се радваме, но започнах да се замислям......дали няма да стане хиперактивна? Като знаеш повече...хич не е хубаво! Thinking Стана по шумна от преди и гласът и стана по силен, сякаш възприема нещата по бързо, по дълго време се заглежда в телевизора и не само за детските предавания. Но от както го е почнала не сме правили почивка...дали трябва да се прави и колко време?  Майче ако ме четеш кажи ми кой и кога ти каза да смениш Ноотропила с Ризатарум...той по добър ли е и как да си го намеря?  Доц. Божинова също ми каза за него но трябвало първо да пием малко Ноотропил а после да минем на другото. Май се увлякох малко.....! Благодаря ви предварително!!!

# 1
  • Мнения: 126
 Синът ми също е на ноотропил през Април ни го изписаха от университетска неврология "св.Наум "София вече 3 месеца го пие и не виждам кои знае какви подобрения. А относно схемата също ни казаха 2 по 2 мл. на ден като се пие 3 месеца сле това се спира за 15 дена и пак 3 месеца.Това е схемата която дадоха от отделението на доц. Божинова като също ми казаха че може да го сменим с ризатарун след време.Детето ми също не говори и има лиса на концентрация.Ризатаруна според моятя информация е по силен от Ноотропила и хората с проблеми като нашите си го внасят от Германия в Бългрия го няма никъде. Скоро ще имам по вече инфо за Ризатарума от една преподавателка от факултета по фармацевтика.
  Немисля че детето ти ще стане хиперактивно защото дозите са напълно нормални а и Ноотропила е най слабото лекарсво което се дава на деца с такива проблеми. За съжаление всички деца с говорни проблеми в България са на Ноотропил в това отношение нямаме избор. Единственото което знам за Ризатарума засега е че активната му съставка е dianolaceglutamat.Толкова засега ще ти пиша като науча повече за него

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И Диана пие 2х2 ноотропил.
Май трябва да се обадя да питам за тази почивка...и да са ми казали съм забравила.

За Ризатарум чувам за първи път.

# 3
  • Мнения: 1 710
Съмнявам се, че ще стане хиперактивна. По принцип при някои деца стимула е по-силен и е добър помощник на останалите дейности с логопед и психолог. Ние го пихме 3 месеца почивахме 1 и после пак. Но честно да си кажа не знам каква беше дозата му. Лекарката е преценила предполагам според възрастта и килограмите. По принцип на нас ни казаха за Резитарума като нещо по-добро. Честно казано в действието му не видях разлика. Разликата е, че струва около 60 евро за 1 месец и го няма в България. Не знам разбира се, това е непрофесионалното ми мнение. и как беше при Гого.

# 4
  • Мнения: 888
И Теа пие Ноотропил по 1мл. дневно сутрин + Милгама от около 1,5 месеца и започна да говори доста повече/ в смисъл по-скоро нейни си неща, почти нищо разбираемо/, но за сметка на това не е толкова активна в ходенето например /тя в същност не може да ходи, но преди като я хванех за 2-те ръце правеше доста стъпки, а сега е по-мързелива, бързо спира, почива си по-често///?/ Може и да не е от Ноотропила, но...не знам...Знам че на 3 месеца се почива и после пак...

# 5
Иво също пиеше Ноотропил,като започна с 2мл и стигна до 5мл.Към края на 20 дневния курс отново намалихме на 2мл. тъй като не е редно да се спира изведнъж.Може би дозата е по голяма ,защото е веднъж дневно и курсът е по кратк,защото при нас беше по скоро профилактика-тогава Иво беше на 11м.


Забравих да кажа ,че не трябва да го приема след 16.00 часа ,за да не е превъзбуден нощем.Поне на нас така ни казаха.

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 17:29 от daninnna

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
И Ноотропила и Ризатаруна възбуждат нервната система, второто уж по-малко. Аз Ноотропила го почвах 3 пъти по различни количества, опитахме се да намерим оптималната доза, но детето така или иначе беше непоносимо нервно и го спряхме. Положителна промяна не можах да видя. Имам си и Ризатарун в хладилника, но не се очертава скоро да го давам.
 Чудесно е, че при вас има добри резултати. Хиперактивно няма да стане, по активна е заради възбудата вероятно, но щом е в рамките на търпимото и ползата е по-голяма от вредата, продължавайте по указанията на лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт