Дали искате да обсъдим това?

  • 3 400
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
Става въпрос за парите и професиите.
Ясно е че има хора, които няма да искат да обсъждат това, имат близки които ги уреждат и приятели на мама и тати, които винаги ги нареждат на някоя добре платена работа, или пък са рентиери или изобщо нежелаят да се знае как за 2 години се сдобиха с 3 палата.
Има и хора които едва свързват двата края - чета доста теми с заглавия - А 300 лева стигат ли на домакинство, 500 лв достатачни ли са за раждане и гледане  на дете и т.н.
Има и трета категория хора, които имат много добри професии, но работят за малко пари защото незнаят къде плащат повече и как да стигнат до там....та примерно взимат 1000-1500 лв. а могат да вземат 3000 лв. или повече........ Идеята ми е да обменим опит именно за това и изобщо да кажете какво мислите за това - да си помогнем да си намерим по добри и по платени работи? Да си подобрим стандарта на живот и да си насочим усилята натам накъдето по си струва?

# 1
  • Мнения: 274
Това с големите заплати го има само по големите фирми, аз досега не съм чула някой познат да е отишъл с интервю или случайно да е попаднал във фирма дето дава голяма заплата. Та май всичко опира до връзки. То чистачка в банка да станеш пак някои гръб трябва да имаш.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Има много условности по тая тема.

# 3
  • Мнения: 1 680
Не разбирам както очакваш да пишат хората по темата. Локуми много могат да се теглят, но май не искаш това.

# 4
  • Мнения: 2 641
очаквам да споделим това което знаем или което сме чули от наши близки - в кои фирми какви заплати дават, къде търсят специалисти и какви, може ли в дадена фирма да се отиде по редовен начин и т.н  - инфо което ще е полезно за всички да се ориентират за какво работят и какво пропускат или не..........мислите ли че може да се пише по тази тема? или всеки да се оправя сам както намери?

# 5
  • Мнения: 3 216
Става въпрос за парите и професиите.
Ясно е че има хора, които няма да искат да обсъждат това, имат близки които ги уреждат и приятели на мама и тати, които винаги ги нареждат на някоя добре платена работа, или пък са рентиери или изобщо нежелаят да се знае как за 2 години се сдобиха с 3 палата.
Има и хора които едва свързват двата края - чета доста теми с заглавия - А 300 лева стигат ли на домакинство, 500 лв достатачни ли са за раждане и гледане  на дете и т.н.
Има и трета категория хора, които имат много добри професии, но работят за малко пари защото незнаят къде плащат повече и как да стигнат до там....та примерно взимат 1000-1500 лв. а могат да вземат 3000 лв. или повече........ Идеята ми е да обменим опит именно за това и изобщо да кажете какво мислите за това - да си помогнем да си намерим по добри и по платени работи? Да си подобрим стандарта на живот и да си насочим усилята натам накъдето по си струва?

Може би малко ще оспамя темата и може би е пусната с добри намерения,но защо ли ме мьчат едни спомени от тема на сьщата авторка,кьдето пак тя говореше за този и онзи как имали кьщи,пари,майките и бащите има помагали и едвали не 20 годишните винаги имали всичко на готово,пьк на виждатели тя(т.е. авторката) и мьжа й всичко си извоювали самички и едни ей такива локуми.Та чудно ми е какво искаш да ти кажат хората тук?
Мисля на всеки са ясни условоята за намиране на добре платена работа? Кажи моля те какво очакваш да ти кажем с тази тема?

# 6
  • Мнения: 2 863
Мда, как пък и аз си спомних същото:))
В живота и без друго всеки се оправя както намери...и аз не разбирам какво точно очакваш от темата си???

# 7
  • Мнения: 2 220
По принцип почти навсякъде заплатата е фирмена тайна. Едва ли някой ще напише тук колко получават той и познатите му. Също и малко хора ще се навият да кажат в тяхната фирма какви кадри се търсят, защото това ги натоварва с отговорност, която едва ли ще се навият да понесат заради някой непознат или познат като ник от форума.
Нищо лошо не искам да кажа с това за авторката на темата. Просто изказвам мнение защо тя няма да оправдае замисъла си.

# 8
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
kremena Аз също си спомням пуснатата преди време тема. Simple Smile
Anaise  Не ми стана ясно,защо отново намекваш за приятели на мама и тате,които те уреждат на добре платена работа?Да не би да завиждаш? Simple Smile
Какво целиш със тази тема?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
ами аз защо познавам предимно хора, които получават прилично много пари, а пък са си намерили работодателите по обяви и агенции и без личен покровител?
въпрос на находчивост, квалификация, упоритост и късмет.

# 10
  • Мнения: 2 641
тонина замисала ми е да чуя мнения............какво се мисли по въпроса; доста трудности видяхме докато започнем добри работи и нямам нищо против да споделя това което знам. просто си мислех че ако и други мислят като мен ще измислим и начин да оповестим нещата без да се знае от кои са. ако обаче повечето пишещи са като вас, то значи вие сте прави........и нека всеки си блъска главата докато може. искам само да вметна че намерението ми беше най-искренно...
а относно интерпретациите на 2 -те по горни дами относно предишна моя тема невиждам връзка - най-малко отново за подобни злостни и тъпи коментари
който нежелае да каже нещо смислено просто да си подмине темата и тва е.........може би наистина не и дошло времето още

Да припомня че заглавието е Дали искате да обсъдим това?

Има два отговора - да и не - и коментари по да то и нето.

# 11
  • Мнения: 1 937
За пореден път подкрепям yanita...

И накрая ще й предложа да се запознаем наживо!    bouquet

# 12
  • Мнения: 2 641
с писаниата ми за мама и тате исках да визирам че не очаквам отговори от тази група хора - те не са в състояние да кажат нещо по тази тема........ако вие сте такива , които това ви дразни то моля подминете темата

# 13
  • Мнения: 3 216
с писаниата ми за мама и тате исках да визирам че не очаквам отговори от тази група хора - те не са в състояние да кажат нещо по тази тема........ако вие сте такива , които това ви дразни то моля подминете темата

Я кажи как ще определиш кои са такива и кои не са?

просто си мислех че ако и други мислят като мен ще измислим и начин да оповестим нещата без да се знае от кои са.

Нещо май ти самата не си наясно какво искаш да се обсьди.

# 14
  • Мнения: 6 155
Извинявай, но не разбрах какво точно искаш да знаеш  newsm78
Къде дават големи заплати ли? Или... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт