Не знам дали стига моята кърма на бебка?

  • 500
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
 EmbarassedЗдравейте мами! Опитваме се с моята бебка да се храним само с кърма , но не знам дали ми е достатъчна кърмата? Бебка е на 16 дни, все още не сме я мерили, защото докторката е в отпуска и аз се притеснявам! Но това което ми притеснява повече е защо в началото ми се втвърдяха гърдите когато се напълваха с кърма, а от седмица насам са почти меки, бебка суче и заспива, но днес например спи цял ден неспокойно, има признаци на колики, но се притеснявам и дали е нахранена! Иначе се кърмим на 2,30-3 часа, като вечер слива храненията в 9 и 12 ч. не заспива изобщо и не слиза от гърдата ми/ пробвала съм да я дохранвам вечер с изк.мляко но не иска и се дърпа от шишето/! Как да разбера дали и стига кърмата ми, иначе постоянно капе от гърдите ми мляко като наближи часа и за хранене, а често и малко след като съм я нахранила и гърдите ми изглеждат изпразнени и меки!Нормално ли е това и означава ли че лактацията ми е нормална ? Пия лактогонен чай, ям мюсли и все пак се притеснявам, особено с тези меки гърди?

# 1
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Zdravei kokinela,izcejdash li se sled kato nakarmish beb4eto

# 2
  • Мнения: 55
В началото се изцеждах, но спрях в последната седмица след тези меки гърди, пробвах веднъж и изцедих от гърдата с която кърмих бебка едва 10 мл. кърма и то едва едва! Tired

# 3
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
S parviat mi sin imah problem s karmata ,parvata sedmica sled kato rodih imah mnogo karma a sled tova namali.Sinat mi su4eshe kakvoto ima i zaspivashe to4no za 30 min.sled koeto se sabujdashe i po4vashe da pla4e i az reshavah 4e sa koliki.Maikami  oba4e kaza,4e karmata mi e namaliala  i deteto e gladno i deistvitelno beshe taka,kogato otidohme na konsultacia se okaza,4e izobshto ne e naddal i po4nahme da se dohranvame.Bebka  spi li spokoino sled karmene

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Мила, най - вероятно имаш кърма и всичко е 6!
Успокой се първо, за да не стане беля покрай толкова притеснение! Peace
Меките гърди са признак, че количеството ти кърма, нужни за бебчето е орегулирано, щом капеш и течеш, това е признак че прозвеждаш.
Цеденето или пробното кърмене никога не могат да ти дадат реална представа дали кърмата е достатъчно, защото не доказват колко яде бебето. Аз също съм с меки гърди и теча, но нито с ръка, нито с която и да е помпа съм могла да изцедя повече от 10 грама! А кърмя над 2 месеца и не съм дала и капка АМ! bowuu Не се мъчи да цедиш, няма смисъл /освен ако не искаш да увеличаваш кърмопроизводството/!Същото важи и за времето спане след хранене или постоянното висене на гърда! Това не е индикация, че бебето е гладно, може би сте в такъв период, когато беба се успокоява от допира до мама и се нуждае да суче дори и само за успокоение. За това дали и как се храни съди по количеството напишкани и наакани пампи. Има много статии за това, което те тревожи  в библиотеката!
Аз не съм много "веща в занаята", дано се включат и по - опитни мами, но това, че засега успявам го дължа на този форум и наученото оттук и на вътрешното си усещане. Ако усещаш, че всичко е наред, то почти винаги е! Peace
Ако искаш да кърмиш успешно, трябва да спреш да се съмняваш, да изхвърлиш от ума си всякакви "общоприети" съвети и мнения, да не ограничаваш престоя на бебката на цица, да не даваш АМ по свое усмотрение, да се храниш и почиваш, да пиеш течности и т.н.  Ти си знаеш! Това е нещо естествено и ти ще се справиш. Вярвай в себе си, че можеш да ПРОИЗВЕЖДАШ кърма ако си спокойна, ти не си хамбар за да съдиш дали имаш мляко по това, което цедиш! Naughty Особено пък след хранене! #Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 3 648
От това, което прочетох не видях нищо обезпокоително : гърдите са твърди само в началото, после не се втърдяват, освен при много голяма пауза 6-9 часа! вечер суче повече, за успокоение от деня - за бебето ти жевота е още нещо ново и тя търси сигурност! колики може вече да има! Щомти капе от гъридите не може да нямаш кърма! Мисля, че лктацията ти е нормална! как да ознаеш дали се нахранма : колко пъти ака, пълни ли памперсите - пишка ли, спи ли спокойно между храненията?
Нищо, че цедиш малко - бебето си изяжда необходимото и гърдата произвежда, колкото за него!

# 6
  • Мнения: 55
 EmbarassedАми помрънква докато заспи, после си заспива, но днес цял ден се превива и дори сега гледам че от 10-15 минути не спира да пъшка и пълни здраво памперса, след храненето преди 2 часа и затова се пробуди! Иначе се се лучвало понякога да се събуди след хранене и да иска още , но принципно засега спи спокойно след хранене/ като изключа кризата в растежа, която отмина преди седмица някъде и когато я мъчи коремчето - и се напъва да ака или пръцка/ Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Да ти поомекнат гърдите е напълно в реда на нещата PeaceИзобщо не го мисли...Лактацията ти си е супер!
Цеденето - аз не съм му фен, но ако чувстваш нужда - цеди.Със сигурност обаче не е показтелно за количеството кърма - тук има мами, които са изцедили общо 100 гр. кърма за две години, но хич не им пречи да си кърмят Simple SmileАз лично не съм цедила точно от година и 8 месеца - Никсъна не се оплаква от недостиг на "мако" Laughing
За това дали къмата стига можеш да съдиш по пишкането - ако си пълни поне 4-5 пампи на ден/без да даваш вода/, значи всичко е ток.Според мен бебето ти е неспокойно, защото му почват коликите.Много са гадни CloseВнимавай с овесените ядки- някои бебоци имат газове от тях.
Като цяло нещата ми звучат напълно нормални при вас, нямаш никакви основания за притеснение Hug

# 8
  • Мнения: 481
Твоя постинг все едно аз съм го писала. Даже мислих да пускам и аз подобна тема  Laughing. При нас положението е същото, но аз не съм предлагала АМ и нямам такова намерение. Hedra ме успокои, че кърмата ми се е орегулирала и това че са ми омекнали гърдите не означава че няма мляко в тях, а че се произвежда толкова колкото е неоходимо на бебка. Иначе другия ни проблем, е че вечер и сутрин към 11 часа не мога да я приспя, много е неспокойна, непрекъснато ми виси на гърдата и се разнасяме по цял час докато се приспим. Напоследък започна да се присвива и да спи по-неспокойно и аз се съмнявам че са колики. Внимавай с овесените ядки, защото при нас проблемите започнаха след като една сутрин закусих с тях и скоро няма да повторя. Мислех, че ние рано за колики, но педиатърката каза че не е и ни предписа чай на Hipp. Аз обаче не давам вода на бебка и за сега чая го пия аз  Grinning (мамите казаха, че има и лактогонен ефект). Дано всичко отмине по-бързо и бебоците пак да станат спокойните и кротки вързопчета, които ни дадоха от родилния дом Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 422
Цитат
Да ти поомекнат гърдите е напълно в реда на нещата Изобщо не го мисли...
newsm10
Кърми на поискване без никакви притиснения,бъди спокойна,почивай си и се наслаждавай на тези прекрасни моменти с бебка!Коликите наистина са гаден период,но няма как,може и да нямате много.Ние почти нямахме проблеми с тях.
Успешно и безпроблемно кърмене и бебка да е здраво и весело кърмаче! Hug

# 10
  • Мнения: 5 026
 И аз бях така-гърдите ми бяха твърди,капеше мляко от тях,като започнех да го кърмя от другата капеше ..сега са меки и не капе мляко,но си има мляко за бебо.Явно с продължителното кърмене се регулира лактацията.Щом бебе е спокойно,всичко е ОК.

# 11
  • Мнения: 133
Здравейте и ние имаме същия проблем, точно исках да вляза във форума да питам и намерих тематана Кокинела.
По-колко мл. трябва да изяждат бебета на толкова дни, нашият е на 19 дни (малко по-голям , с 3 дни)?

Общи условия

Активация на акаунт