дочакахте ли си планираното секцио?

  • 3 316
  • 77
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 718
Мами, раждали по този начин, искам да ви питам тръгна ли по-рано бебчо или си дочака деня, определен за "изваждането" му? На мен ми предстои скоро и сега се притеснявам да не пожелае да излезе по-рано.  Rolling Eyes Какво се прави в този случай? Секцио по спешност?  newsm78 Благодаря ви!   bouquet

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 315
Аз не дочаках датата, която беше определена за 5 дни преди термина. Отидох на преглед и гинекологът ми установи, че имам 4 пръста разкритие / изпитвах леки болки, но не нещо сериозно / и на другата сутрин ме приеха в болница / беше петък, направиха ми изследвания, кардиограма /. Секциото направиха в понеделник.
Не се притеснявай - едно раждане не се развива за секунди и минути, а и наблюдението през 9-тия несец е на често - така, че няма страшно. По принцип "секцио по спещност" е при тръгнало нормално раждане, но възникнали спешни причини, то да не продължи така - и тогава правят секцио.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 148
Моя син си изчака датата. Термина ми беше на 26 май. Операцията насрочиха за 20 май.
Когато бях в болницата за предварителни изследвания им зададох същия въпрос. Отговориха ми, че ако бебето реши да излиза по-рано отивам при тях и те за половин час ще си сформират екип и ще ме оперират без проблеми. Тук трябва да отбележа, че нямах предварителна уговорка с лекар.
А ти не притеснявай и не занимавай главата си с такива мисли. Секцио по спешност се прави при опасност за майката или за плода по време на нормално раждане. А и до колкото знам (не от личен опит) бебето не излиза толкова бързо.
Леко раждане!   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 216
Не.Родих  6 дни по-рано от насрочената дата.

# 4
  • Мнения: X
и аз раждах моята принцеса с планирано секцио 10 дена преди термина, не се претеснявай, но ако нямаш уговорка с доктор май не искат да правят спешно секцио. една моя близка имаше дата за секцио и взе и роди 3 дена преди датата онзи ден разбира се нормално, че ги е мързяло да сфрмират екип по нощите.успех.къде ще раждаш?

# 5
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Аз родих на датата планирана за секцио, 27.12.2005 г. Не се притеснявай, няма да ти направят секцио по спешност освен,ако няма проблеми за теб или бебчо. Сискам палци да си издържиш до датата за планирано секцио и всичко да си протече нормално.  smile3525

# 6
  • София
  • Мнения: 5 718
Благодаря ви, милички!
 Hug
и аз раждах моята принцеса с планирано секцио 10 дена преди термина, не се претеснявай, но ако нямаш уговорка с доктор май не искат да правят спешно секцио. една моя близка имаше дата за секцио и взе и роди 3 дена преди датата онзи ден разбира се нормално, че ги е мързяло да сфрмират екип по нощите.успех.къде ще раждаш?
Ще раждам в Шейново.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 960
Мами, раждали по този начин, искам да ви питам тръгна ли по-рано бебчо или си дочака деня, определен за "изваждането" му? На мен ми предстои скоро и сега се притеснявам да не пожелае да излезе по-рано.  Rolling Eyes Какво се прави в този случай? Секцио по спешност?  newsm78 Благодаря ви!   bouquet

Да, секцио по спешност! Моя термин беше 21-07, планирахме секциото за 14-07, родих със секцио по спешност заради влошени тонове на бебето на 25-06, влязох в 37 г.с. и на следващия ден родих!

# 8
  • Мнения: 683

И аз не дочаках плануваната дата, беше за 24.01.06, но се наложи още на 19.01.06 заради лоши записи на тоновете...






-----------------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 09:26 от Аурелия

# 9
  • Мнения: 9 894
изобщо нямаше намерение да излиза. Дочаках датата, 8 дни преди термина.

# 10
  • Мнения: 1 428
Да!Дочакахме го!Термина ми беше за 28.05 ,а насрочената дата за 20.05.Точно един ден преди това ми падна тапата,но нямах нито болки ,нито изтичане на води.След като ме прегледа лекаря ми каза,че съм с 2 см разкритие и съм щяла вече да раждам.Просто имах късмет с датата.Хем бебето да е готово да излиза,хем и мен да не ме боли.
късмет и леко раждане ти желая!

# 11
  • Мнения: 1 288
планираното секцио беше 1 седмица преди термина. дочаках го, даже според лекарите е можело и още да се изчака. бебка все още си беше високо горе.
и аз доста се страхувах дали ще дочака, но не се притеснявай излишно. в шейново със сигурност имат спешен екип, дори да тръгне по-рано бебока.
леко раждане ти желая!   bouquet

# 12
Не го дочаках. Беше планирано една седмица преди термина, но малката винаги си е имала собствено мнение - тогава също  Laughing Избърза с един ден. Не бих казала, че секциото беше по слешност - оперираха ме 8 часа, след като ми изтекоха водите.

# 13
  • Мнения: 962
Родих на датата определена за секциото  Peace

# 14
  • Мнения: 2 309
Родих на деня.

Общи условия

Активация на акаунт