как давате Вигантол

  • 10 387
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Педиатърката ни изписа Вигантол, ама той е олио. Как го давате на бебоците?

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
това витамин д ли беше? ако да , отваряш му устичката в легнала положение и капваш предписания брой капки newsm03

# 2
  • Мнения: 81
това витамин д ли беше? ако да , отваряш му устичката в легнала положение и капваш предписания брой капки newsm03

Peace
или пък капвам на бибата и и я давам, пък и с лъжчка съм давала, нищо че е масло - леко обърсваш лъжичката на горната устничка.
Единият педиатър ми каза да го слагам в сока Sick/ама не давам сок  Mr. Green/, другия педиатър ми каза че се дава 20 минути преди първото сутришно хранене/ да ама като сме на свободен режим как да ги сметна тези минути newsm78 #Crazy/, та си го давам когато се сетя през деня.

# 3
  • Мнения: 554
И аз отварям с едната ръка устичката на елина и капвам две капки. В началото се дръпаше, но свикна и стои мирна, само прави физиономийка понякога.
Понякога капват и по три,  но няма проблем

# 4
  • Мнения: 6 243
Не давах.
Тук е обяснено защо.
http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/vitamin-d.html

Фонтанелата се затвори навреме.
Педито така и не проумя, че не й давам вит. Д. През цялото време ми повтаряше "Продължавай все така с вигантола", и аз точно това правех.

# 5
  • Мнения: 532
Ако извждаш бебе на слънце, може и да не даваш. Витамин Д се синтезира в организма от слънчевата светлина.

Ако искаш все пак да даваш, можеш да започнеш само с 1 капка - това е повече от достатъчно за лятото.

наистина изглежда като мазнина Вигантола - затова аз капвах капката в лъжичка и после изцеждах в лъжичката малко кърма директно от гърдата, докато кажи речи я напълня и така давах.

Правех го малко преди сутрешното хранене в 9 - 10 часа.

Това е от мен.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
В лъжичка с кърма, а после директно в устата го слагах.

# 7
  • Мнения: 532
Забравих ...и понеже е мазно ... следи бебе да не се раздриска

# 8
  • Мнения: 941
аз го давах по една капка в лъжичка, много и харесваше, сега вече директно и капвам в устата

# 9
  • Мнения: 2 897
Винаги преди хранене,капвам направо в устичката

# 10
  • Мнения: 1 084
Капвах по една капка директно в устата, но вече го спрях, защото по цял ден сме на разходка и си правим слънчеви бани Simple Smile)).

# 11
  • София
  • Мнения: 790
Първо в лъжичка, после направо в устата, а сега караме на слънчеви лъчи  Grinning

# 12
  • Мнения: 5 026
 В началото с лъжичка и кърма, а после направо капвах от шишето в устата.

# 13
  • Мнения: 1 896
Не давах, въпреки, че синът ми е роден през декември. В линка на Хапката се обяснява защо.

# 14
  • София
  • Мнения: 630
Ами и аз да кажа, че не давам. Информацията и фактите, които четох по темата, оформиха това мое решение. Педиатърът, така и не можа да ме убеди  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт