Пак за изневярата

  • 2 698
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
Искам да споделя едно мое виждане за това , знам , че вече е банално , но искам да чуя вие как виждате това?
Един зрял човек  когато взима решение да бъде с някого за цял живот  той трябва да е изцяло наясно , че винаги ще има един , някой , друг(както го наречете) който ще е по-интересен, по-красив, с по-големи възможности независимо какви  от вашия партньор или партньорка , но ние трябва да отстояваме своя избор -да не предаваме и сменяме партньора си , просто трябва повече разум , защото чувствата -да , са силни , но колко трае силата им в сравнение с една дълга и здрава връзка , която е минала през всичко , розовите очила се чупят в един момент и се вижда зад теб какво си опожарил!
Това , което не искаш да правят на теб не го прави на другия, този до теб!

Вярвате ли в това?

# 1
  • Мнения: 6 155
Да, вярвам. Мнението ми по въпроса е почти идентично с това, което си написала  Peace

# 2
  • Мнения: 2 220
Човешко е да се греши. Може да вярваш във всичко това, когато сключваш брак, но в един момент да осъзнаеш, че не това е човека, с когото наистина искаш да остарееш. И ако срещнеш друг, с когото си убеден, че ще бъдеш щастлив, напълно нормално е да опиташ отново. А и подобно абсолютизиране не може да се отнесе към всички ситуации. Какво ще кажете на жените, които търпят физическо и психическо насилие в дома си - че са си избрали този мъж и трябва да живеят цял живот в тормоз? Е, не съм съгласна. И много други примери има, в които просто е задължително да си тръгнеш, нищо, че си се клела във вярност и си обичала с цялото си сърце, защото всичко се променя!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Това си е до човек.Аз съм стигнала до това заключение съвсем не в зряла възраст/ а още на 18 г./, така че винаги съм знаела какво искам- посто истинска здрава връзка.И наистина никога не причинявам на никой ,което не искам да причинят на мен.

# 4
  • Мнения: 6 155
Човешко е да се греши. Може да вярваш във всичко това, когато сключваш брак, но в един момент да осъзнаеш, че не това е човека, с когото наистина искаш да остарееш. И ако срещнеш друг, с когото си убеден, че ще бъдеш щастлив, напълно нормално е да опиташ отново. А и подобно абсолютизиране не може да се отнесе към всички ситуации. Какво ще кажете на жените, които търпят физическо и психическо насилие в дома си - че са си избрали този мъж и трябва да живеят цял живот в тормоз? Е, не съм съгласна. И много други примери има, в които просто е задължително да си тръгнеш, нищо, че си се клела във вярност и си обичала с цялото си сърце, защото всичко се променя!

За тези случаи, за които говориш - казва се "Адиос" и кой от къде е  Wink Раздяла и после напред.
Изневярата е нещо друго - да твърдиш, че обичаш човека  с когото си и в същото време да си "начешваш" нагона с друг!

# 5
  • Мнения: 7 474
Хубаво би било, но на практика не се получава винаги  Tired Житейските ситуации са винаги толкова различни. ooooh!

А не сме ли с розови очила , когато се женим ( много хора ги свалят след една, две години) ?

Това , което не искаш да правят на теб не го прави на другия, този до теб! - това е така! Peace

# 6
  • Мнения: 46 434
Абсолютно вярвам в това, мисля по същия начин.

Това , което не искаш да правят на теб не го прави на другия, този до теб!
И мъжът ми казва тези думи, надявам се и да ги спазва  Mr. Green

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Човешко е да се греши. Може да вярваш във всичко това, когато сключваш брак, но в един момент да осъзнаеш, че не това е човека, с когото наистина искаш да остарееш. И ако срещнеш друг, с когото си убеден, че ще бъдеш щастлив, напълно нормално е да опиташ отново. А и подобно абсолютизиране не може да се отнесе към всички ситуации. Какво ще кажете на жените, които търпят физическо и психическо насилие в дома си - че са си избрали този мъж и трябва да живеят цял живот в тормоз? Е, не съм съгласна. И много други примери има, в които просто е задължително да си тръгнеш, нищо, че си се клела във вярност и си обичала с цялото си сърце, защото всичко се променя!

Много добре казано.

# 8
  • Мнения: 1 202
Да, вярвам. Мнението ми по въпроса е почти идентично с това, което си написала  Peace
И аз вярвам в това. Затова случили се / да срешнеш друг/а / по-добре да се разберат като възрастни хора.

# 9
  • Мнения: 46 434
Човешко е да се греши. Може да вярваш във всичко това, когато сключваш брак, но в един момент да осъзнаеш, че не това е човека, с когото наистина искаш да остарееш. И ако срещнеш друг, с когото си убеден, че ще бъдеш щастлив, напълно нормално е да опиташ отново ...

Абсолютно!
Но не и да си лягаш до единия вечер, а да се въргаляш с другия през деня  Laughing
Хващаш си багажеца и отиваш при другия!

# 10
  • Мнения: 1 526
А какво мислите за тези, които твърдят, че и двамата ги обичат- ама по различен начин и не могат да решат кой  newsm78
Цитат
Това , което не искаш да правят на теб не го прави на другия, този до теб!
това е моята максима, не само за изневярата, а за живота по принцип!  Peace

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 22:44 от Tali Dan

# 11
  • Мнения: 6 155
А какво мислите за тези, които твърдят, че и двамата ги обичат- ама по различен начин и не могат да решат кой  newsm78



Не знам какво да мисля Rolling Eyes Аз мъж мога да обичам само по един начин... но мога да се чувствам различно с различни мъже Thinking

# 12
  • Мнения: 3 248
Пухи, мнението ми по този въпрос се припокрива изцяло с твоето! Peace

# 13
  • Мнения: 179
А какво мислите за тези, които твърдят, че и двамата ги обичат- ама по различен начин и не могат да решат кой  newsm78
Цитат
Това , което не искаш да правят на теб не го прави на другия, този до теб!
това е моята максима, не само за изневярата, а за живота по принцип!  Peace

Ами такива хора според мен са решили вече,когато са се женили.Нали за това са брачните обещания(клетви),за да основеш живота си на посвещение,не просто на чувства,които наистина ,ако ги оставиш,могат да бъдат веднъж към един,веднъж към друг...

# 14
  • Мнения: 357
Много е хубаво това, в което вярваш, но като има един такъв като бившият ми съпруг да ти разбие "детските мечти"... Как да продължавам да вярвам? Thinking
Аз не съм от този тип дето могат да изневеряват, аз за нещо дребно немога да излъжа да не говорим за изневяра. Преди да започна нова връзка, първо приключвам с предишната, обаче вече си мисля, че това, за което говорим го има само в приказките. Честно казано, едва ли пак ще повярвам, че ще съм с някого до края на живота си и ще сме си верни един на друг.

Общи условия

Активация на акаунт