мога ли да дам ананас ?

  • 9 893
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 878
на 5 месеца  12 дни сме .Ядем плодови,зеленчукови и месни пюрета и всичко много ни харесва.Мога ли да дам пасиран ананас - пресен ?На пюре и сок ги яде ,но са купени

# 1
  • Мнения: 1 860
 Мисля, че може. Аз започнах да давам ананас, беше по-голям, но го пасирах. Внимавай само, че остават гадни влакна, които не успява да смели пасатора.

# 2
  • Мнения: 308
Според нашият педиатър цитрусови, екзотични и мъхести плодове не трябва да се дават до годинка защото до тогава организмът е много податлив на алергии. това обаче не важи за купешките продукти тъй като при тях фабрично е извлечено веществото което предизвиква алергията, така че сама реши  дали да рискуваш или да почакаш още малко.

# 3
  • Мнения: 46 437
Аз до годинка не бих дала.

# 4
  • Мнения: 878
мисля да го бланширам и тогава да го пасирам и дам.Какво ще му пречи толкова,вече е опитал кайсии и банани - все пресни и нищо му няма newsm78

# 5
  • Мнения: 46 437
Спада към алергените, често дава реакция след приемане, иначе нищо му няма, но да го изядеш ти  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз до годинка не бих дала.

И аз.  Naughty

# 7
  • Мнения: 878
е чак пък до годинка,....много сте крайни . Flutter

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
е чак пък до годинка,....много сте крайни . Flutter


Е, ти пък за къде бързаш ? След като е алерген, не мислиш ли, че е по-добре да се презастраховаш, отколкото от любопитство да докараш на детето някоя беля, ей тъй, за спорта ?  На 5 месеца сте все пак

# 9
  • София
  • Мнения: 663
след годинка Hug

# 10
  • Мнения: 878
а защо е алерген ?Какво съдържа ,че е алерген?
Знае ли някой?  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 457
Ние сме на 1г. и 1м. и още се притеснявам да дам пресен ананас, портокал или киви. Мога ли вече да се "престраша"?  Thinking

# 12
  • Мнения: 4 629
Аз май дадох ананас около годинка  newsm78 На твое място бих изчакала още някой друг месец

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ние сме на 1г. и 1м. и още се притеснявам да дам пресен ананас, портокал или киви. Мога ли вече да се "престраша"?  Thinking


Престраши се, но наблюдавай внимателно за реакции, аз първо дадох киви след годинката, понесе го добре, пък и кивито е много полезно  Peace

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
а защо е алерген ?Какво съдържа ,че е алерген?
Знае ли някой?  bouquet


Ами цитрус е, това не е ли достатъчен отговор на въпроса ти   bouquet
Цитрусите не се препоръчват до годинката. В западните държави се дават и преди това, но те пък не отглеждат ябълки, примерно, всяка държава си е индивидуална в захранването, там климата е друг и организмите им са се приспособили според климата и продукцията която консумират. Има статии по въпроса, ако ти е любопитно разрови се в гугъла  Peace

Общи условия

Активация на акаунт