Недоволни от АГ-Русе

  • 13 814
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 133
Ето я новата темичка.

С линк към предната:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99816.msg2084048#new

 С вас съм!! newsm10

# 1
  • Мнения: 532
В тази тема искам да привлечем всички,които не са останали доволни от пребиваването си в болницата.
Всички,които искат нещата да се подобрят!!!
Нека обърнем внимание на обществеността какво се случва зад стените на АГ-Русе.
Дори за тези,за които всичко е минало нормално,мислите ли наистина,че условията и отношението са добри??
В повечето градове в България,болниците са ремонтирани,бебета са при майките си(във всички стаи),свиждането е позволено,дори и присъствието на таткото по време на раждане.Защо в АГ-Русе всичко е абсолютното същото като преди 20 години?
Къде се покрива целия персонал през нощта?Към кого трябва да се обърнеш при нужда?
Защо никой не показва на родилките как се кърми?Никой не ми обясни как да третирам епизиотомията,което ми беше направена?
Как си позволяват да повишават тон на пациентите си и т.н....

Това,което се е случило с Ани можеше да се случи на всяка една от нас,на сестрите ни,на децата ни!!!
Нека всяко майче,разкаже от какво е недоволна.
За да получим трябва да изискваме!!!
Нека да извоюваме поне свиждане.
Моля ви пишете,разказвайте,не спестявайте имена на акушерки,лекари.

Помислете,какво може да загубите?

А колко много можем да спечелим всички ние!

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 10:17 от jkaterina

# 2
  • Мнения: 275
Здравейте мами,

може "да ме личнувате", но аз съм доволна от АГто. И от условията, и от отношението. Имаше една мед. сестра, която се държеше зле, но навсякъде си има "черна овца". Не мога да очаквам всички да ми се кланят и да се съобразяват само с мен - хората са на работа там, а тя не е да съчустваш на всички за щяло и нещяло. Всеки човек си  е индивидуален.
Не зная вие в какви условия живеете и какво очаквате от АГ, но и условията са добри. Аз в нас не чистя всеки ден тоалетната, не я дезинфекцирам и изобщо не бърша всеки ден прах - а в АГ го правеха.
За компетентността на лекарите: ами ако бях по-компетентна щях да си раждам у нас. Не мога да се оплача, че не са ми обръщали внимание или са се държали лошо, най-малко, че са некомпетентни (всички, които работят в ЕСКУЛАП, работятя и в АГ).

С никого не съм се уговаряла, на никого нищо не съм давала. Излъгах, простете!  Praynig На неонатоложката дадох една кутия бонбони и бисквити, защото по моя молба изписа Йоанка един ден по-късно.
Получих родилни болки и отидох без да познавам никого - доволна съм от висчко!

# 3
  • Мнения: 14 133
Няма да те линчуваме!!! Нека всеки най-коректно да си сподели преживяванията. Там има и добри специалисти, и такива на които мястото им не е в съсловието.

# 4
Здравейте мами от Русе,
Създаването на този форум беше провокирано до-голяма степен след като споделих с Вас моята трагедия.  Единственото, което целях със своя постинг бе да съобщя за лекарите, които ми причиниха този кошмар, за да предпазя бъдещите мамчета да не разчитат като мен само на късмета си да попаднат на подходящ лекар и екип. Аз, с цената на най-скъпото си доказах, че съм един от случаите, при който, ако не си протеже на някой доктор си обречен.  Да си призная не очаквах подкрепа, бях твърдо решена макар и САМА да се "боря" с лекарската некомпетентност, арогантност и алчност. Не мога да опиша, колко се изненадах от реакцията и ентусиазма на jkaterina, infiniti, chibi и всички останали.  Благодаря Ви, момичета!!!
Колкото до това в АГ Русе има ли  добри специалисти? - ДА, ИМА ГИ и да Благодарим на Господ, че ги ИМА, защото ако И тях ги нямаше се питам, тогава каква ще ни е съдбата?  Аз лично имам много добро мнение за д-р Рудницки, за д-р Пейчев, за д-р Зарзаланов и не на последно място за д-р Хубчев. Когато постъпих в АГ - Русе бях подготвена и очаквах мизерия, старо спално бельо и лошо отношение. Не съм "халосия", защото ако бях щях да ползвам услугите на VIP болница, без цената й да са ми проблем! Аз желаех да изживея цялата емоция "натурална". Е вярвайте ми, но не се бях подготвила и не очаквах от там да си тръгна сама? Не съм вярвала, че лекарският професионализъм ще "поддаде" и ще бъде изместен, воден от други приоритети, от небрежността, безотговорността и некомпетентността.  Тези качества ги открих в персонала на Патология и Родилно, а този персонал не е част от качествения персонал на Гинекология и ЕСКУЛАП!!!   Всяка една от нас очаква  КОМПЕТЕНТНА помощ от АГ Русе и когато не я получава е в пълното си право да направи "рекламация". Но нещо не сме свикнали да я прилагаме по отношение на лекарските услуги от страх, че следващия път пак ще сме в техните ръце и тогава какво ще ни сполети? Ами същото, че може и по-лошо! Не е  нормално в 21 век да умират бебета по време на раждане /при наличие на толкова техника и квалифициран персонал/ да се  примиряваме с лоша болнична помощ и отношение. Затова силно подкрепям идеята да постигнем адекватна медицинска помощ, да получаваме грижи и добро отношение, защото с нашите осигуровки  сме  си закупила здравни права и вече сме платили на персонала и очакваме от него да изпълни компетентно и отговорно своите задължения. Но най-вече , защото го ЗАСЛУЖАВАМЕ, защото имаме щастието да се родим ЖЕНИ и сме благословени да ДАРЯВАМЕ ЖИВОТ!

# 5
Аз не мога да коментирам нищо друго освен сгарадата, тъй като още не съм родила. Но сградата е ужасна ,не е редно в такава  да се раждат бебенца. Може би на медиите трябва да се обърне внимание и да се повдигне въпроса ,правят се подписки за какво ли не ,защо не за това което е наистина важно. Сградата в парка за раково болните е  нова и супер спретната , нима бебетата не заслужават същото .

# 6
  • Мнения: 6 617
A. Stoyanova   Cry Ужасно съжалявам за трагедията ти и съм ти благодарна ,че я споделяш с нас .Аз все още не съм решила къде ще раждам, но ако е в АГ определено ще е с уговорка след това което ти се е случило.
benip ако условията в АГ за теб са нормални за мен не са Close
Когато давам живот искам това да стане в приветлива обстановка и да съм заобиколена от усмихнат и ценящ живота на бебето и майката персонал.

# 7
  • Мнения: 275
Просто всеки споделя какво е изживял в АГ. Аз неприветлива обстановка не съм видяла, нито пък безотговорно отношение на персонала! Това е - трябва ли да си кривя душата??

А и честно казана, АГ го свързвам единствено с това, че там видях личицето на ждуваното си бебче.

Искрено съжалявам (отново го повтарям) за случилото се с Ани. След като има за какво да недоволства (а то е повече от очебийно, че има) - да го направи. Просто аз в подобни протести не мога да се включа.

# 8
  • Мнения: 14 133
Аз също не бих се включила в протести, но нека тези, които имат основателни причини, да го направят!!! Това е тяхно право, за да няма други трагедии, причинени от лекарска немърливост. Аз лично нямах проблеми, но винаги съм била протежето. И нямам реална преценка за нещата.

# 9
  • Мнения: 1 735
Добре ,кой ще се включи ?
Засега сме май само 3 или 4(илияна)?

# 10
  • Мнения: 5 577
Аз не мога да коментирам нищо друго освен сгарадата, тъй като още не съм родила. Но сградата е ужасна ,не е редно в такава  да се раждат бебенца. Може би на медиите трябва да се обърне внимание и да се повдигне въпроса ,правят се подписки за какво ли не ,защо не за това което е наистина важно. Сградата в парка за раково болните е  нова и супер спретната , нима бебетата не заслужават същото .

Стига бе хора, стига глупости!?

Мизерия било - аз съм убедена, че е по-чисто от дома на всяка една от нас.

Аз съм такава лигла, свикнала на удобство - бях там три пъти (в гинекология, патология и родилно) за по минимум седмица - защо не се потресох толкова??? Не са нови чаршафите да кажем, но са стерилизирани, чисти - изваряват се, ако незнаете! Някоя от вас да си изварява чаршафите в тях?
Няма топла вода понякога - ами не сме на курорт в крайна сметка, не се къпем по 1 час.

Дават безвкусна, но полезна храна. Не сме на ресторант да ядем пържоли?

Абе, не съм съгласна и това е.  Crossing Arms

Срещу отношението, който иска да протетира, който е видял лошо. Аз лично не съм - не ме разцелуваха и не ми постелиха червен килим като отидох, но си свършиха работата.

Ани, мила, прегръщам те силно още веднъж, дано намериш сили.
Само и единствено, за съжаление, твоето мнение има значение тук.

# 11
  • Мнения: 696
В АГ родих. Доволна съм, беше чисто, всички до един бяха много любезни с мен. Нямам нито едно възражение.

И в другата тема писах, мнението за определен лекар е строго индивидуално.

Ани, искрено съжалявам за загубата ти  Hug

# 12
  • Мнения: 14 133
Мнението за всеки лекар е наистина индивидуално. Но нека  Ани и тези, които за пострадали от нечия немърливост да не се отказват в борбата си за по-добро!!!

# 13
  • Мнения: 1 735
Не само пострадалите трябва да протестират. Потенциалните потърпевши са достатъчно много.
Това ,че всичко е минало супер при вас ,не означава ,че трябва да оставате безгласни букви. В крайна сметка една претърпяла загуба майка ви споделя голямата си трагедия - това също ли ви е безразлично? Толкова ли сте безчувствени ,че не бихте подкрепили тази жена и много други пострадали като нея?  Shocked
Отказвам да повярвам ,че русенци са такива егоисти. Crossing Arms
За Бога ,утре вдругиден ,не дай боже ,нещо подобно може да се случи на някой ваш близък. Никой не е застрахован. Тогава пак ли ще обяснявате колко е гот в АГ-Русе?  Thinking

Моля ви ,помислете пак за какво става въпрос!

Идеята е да се протестира  ,за да се допуснат (най-малкото) свиждания и бащинско присъствие(ако бащата иска) ,за да се избегнат такива унижения и безхаберия ,на които са били подложени не една и две жени от град Русе. В крайна сметка ,присъствието на близък човек означава потенциален свидетел ,нали така?
А Ани какво може да направи в нейния случай ,при положение ,че е била там сама?
Аз все пак се надявам да успеем заедно да постигнем нещо ,но ако не се получи ще бъде единствено и само заради "доволните" от гнусния затвор АГ-Русе.

# 14
  • Мнения: 275
Криси, не говори така!
Не всеки иска мъжът му да е до него! Не всеки мъж иска да присъства!
Съжалявам за загубата на Ани, но не знаем какво се е случило  Naughty В подобен момент  обвиняваме другите - нормално е.

 В повечето случаи се говори за протести срещу това, че в АГ е мизерно - и ти си го казвала. Ами аз не мисля, че е мизерно.

А това, което се е случило на Ани .... Да се докаже, че е лекарска немарливост, да съди лекарите - ако съдът не предприеме нищо - ДА, ЩЕ ПРОТЕСТИРАМ!
Истина е, че докато не ти се случи, не можеш да разбереш какво е. Истина е, че когато ти се случи, не ти е до съдилища и подобни .... Но аз вместо потърпевшите не мога да направя нищо - и това е истина!

Общи условия

Активация на акаунт