симптоми на стафилококовата инфекция?

  • 803
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
майчета знае ли някоя от вас какви са симптомите на стафилококовата инфекция?стана въпрос за нея в една друга тема, а в знам,че където раждах я имаше...

# 1
  • Мнения: 176
Привет Зайко,
Ами симптоми за съжаление не мога да определя, тъй като при нас коките бяха открити може би седмица след изписването от болницата. Когато педиатъра дойде ден след прибирането ни в къщи останови, че бебка била с конюктивит  #Crazy /при липса на видими за мен белези като гурели или сълзене на очите, зачервяване и т.н./ Предписа ни какпи за очи и няколко дни след това положението беше лошо - очичките на детето не само гурелясаха, а и събираха жълтеникав секрет, който въобще не минаваше от капките. На всичкото отгоре и нослето на бебка се запуши, започна да кашля и под едната мишничка се появи обрив. Обадих се на въпросния доктор с молба да дойде, защото очевидно не се влияем от лечението, а тя ми обясни, че не можела точно този ден и трябва да изчакам до следващия  #Cussing out Естествено веднага потърсих друг лекар и той се отзова. Оказа се, че вместо да лекуваме стафилококите, ние сме "борили" несъществуващ конюктивит ooooh! Та така - при нас се започна от оченцето. А поради липсата на незабавни мерки изпуснахме положението и затова се запуши нослето, после дойде кашлицата и обрива  Sad Но слава богу вече всичко мина.
Между другото това, че в болницата има такава инфекция сигурно ли е ?
Всички сме чували например, че в Шейново от години "не могат да се справят с този проблем", а това не е вярно. Аз раждах там и моето бебе се оказа със стафилококи. Но пък бебчетата на другите мами, с които бях в стая и с които се чуваме и досега не са имали. Така че въпросът е доста спорен.  Освен това, след като се допитах до редица приятели-лекари разбрах, че всъщност всеки човек носи в себе си стафилококи от различен щам. Дали тези коки ще станат активни някой ден никой не може да гадае, но вероятността "вирусът" да бъде пренесен на друг съществува. Разбрах, че те могат да се предадат и плацентарно....Но нека не продължавам с тези разсъждения.
Дори да се окаже, че твоето бебенце има такъв проблем, той е напълно разрешим. Няма нищо страшно, просто трябва малко повечко упоритост и търпение при лечението. При нас за 10 дни всичко остана в миналото! /пу,пу, пу  ooooh!/
 

# 2
  • Мнения: 1 165
Maka Beliata благодара ти за изчерпателния отговор.на нас също ни се събират гурлички от време на време-ще трябва и аз да отида при педито и да видим какво ще ми каже.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Използвам темата, за да попитам за пъпките при стафилококите - какво представляват - едри ли са или ситни и на групички ли са или разпръснати по единично? Също и къде по телцето се появяват?

# 4
  • Мнения: 422
При нас нослето беше запушено, хъркаше постоянно и много сополки имаше.
Маахме с Бактробан 10 дена, сега 4акам изследванията да видим дали сме се из4истили.надявам се да е така, поне видимо нещата са се оправили

# 5
  • Мнения: 1 097
Ние още лекуваме стафилококи в очите, тръгнали от носа  Rolling Eyes (така казаха в миркобиологията) . Заразиха ни в болницата  #2gunfire #Cussing out

Още в родилното имаше мехурчета с течност зад едното уше - около 30-тина броя зад 1 малко ушенце..  Cry Ужасно много, малки и големи мехури. После като ни изписаха започнаха да излизат и по главата такива, по окосмената част. Страшно много мехури и се уголемяваха  #Crazy Направо откачах, а тъпата ни педка каза да мажем с Фуксин и че било нормално  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
След това започна да събура жълт секрет и ако 20 мин не почистя му залепваше изцяло очето  Confused Cry Секрета си го носихме 2 месеца (сега има подобрение, пу пу) Имахме и гнойни пъпки и течащо носле.

Лекуваме с Тобрекс и Цилоксан (а аз толкова се опъвах за тоя Тобрекс  Embarassed , ама изписан без изследване ще ме прощават...)

Естествено и ние морихме конюктивит (въображаем, ще си убия педката утре, вярвайте ми  #2gunfire #Cussing out ) с Офталмосептонекс и ме е яд, че 20 дни си товарих здравото детенце  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт