Да попитам относно едно пълномощно.

  • 570
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Мъжът ми иска да пътува с детето в чужбина, аз няма да ходя с тях, нали трябва да направя пълномощно, че му разрешавам да изведе детето?

Въпроса ми е: трябва ли и двамата да ходим при нотариус или може само аз да отида, за да го изкарам това пусто пълномощно?  Simple Smile

# 1
Задължително и дваматаVНие правихме такова миналата година.Няма никакъв шанс да ти дадат пълномощно без съпругът ти.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Задължително и дваматаVНие правихме такова миналата година.Няма никакъв шанс да ти дадат пълномощно без съпругът ти.

Мерси!  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 098
Wili ти е казала,но да допълня,4е е хубаво да си извадиш по едно_две фотокопия на всяка страница,тъй като е възможно да поискат да ги запазят при тях.Поне при мен беше така_взеха фотокопията,а оригиналите останаха при мен и ми казаха,4е ако нямам фотокопия Ще задържат оригиналите.
Другото е,4е могат да ти предложат декларация,но ти си искай пълномоЩно,заЩото е възможно да ви направят проблеми за декларацията.

# 4
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
задължително ксерокс и го заверете,на митницата се показват и двете и остават фотокопието при тях Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Ехе... ама това ксерокопие на оригинала за да ми го заверят, ще искат отделно пари, т.е. ако изготвянето на едно пълномощно заедно със заверката струва 6 лв, то със заверено ксерокопие става още + 6 лв ли?  newsm78

Между другото, казахи ми, че мога и сама да отида при нотариус като нося личната карта на мъжа ми.

# 6
  • Мнения: 1 327
Kиса, щом той ще пътува наистина трябва да отидеш само ти. Личната карта трябва, за да могат да изпишат неговите данни, може да му вземеш и задграничния паспорт да изпишат номера. Ако в пълномощното са посочени датите на заминаване и дни престой в чужбина не ти трябва ксерокопие, тъй като на границата полицаите са длъжни да вземат оригинала. Ксерокопие се задържа само ако пълномощното не е еднократно...  Ако ще се налага често да пътува мъжа ти с детето ви без теб е добре да си направиш многократно пълномощно, за да не ходиш често до нотариус!

Общи условия

Активация на акаунт