Отговори
  • Мнения: 2 657
Преди време тук бях 4ела,за едни рецепти с кайма,като каймата се обърква с подправки и се разстила в тави4ка и след това отгоре се слагаше картофено пюре Rolling EyesНо не мога да намеря темата и ще ви бъдя безкрайно благодарна,ако ми помогнете Wink

# 1
# 2
  • Мнения: 293
  chef  bouquetНадявам се да ти помогна ,и се извинявам на автора !!!
Продукти:

500 гр.кайма
1-2 глави лук
2 филии сух хляб
2-3 скилидки чесън
2-3 кренвирша
2 триъгълника топено сирене(става и с обикновенно)
2-3 кисели краставички
1 бр. майонеза
50 гр. настърган кашкавал
150 гр. доматен сок
сол,червен пипер,чер пипер,чубрица.

От всички продукти се омесва сместа, която се слага в подмазана с олио тава. Маже се с майонезата и се залива с доматения сок.Пече се и непосредствено преди изваждане от фурната се поръсва с кашкавала.
Бон апети!

# 3
  • Мнения: 2 657
Моми4ета,благодаря ви за бързите отговори Hug

# 4
  • Мнения: 2 657
Ако имате още някое предложение-съм насреща WinkИмам още няколко 4аса,за да се на4удя по коя рецепта да приготвя нещо Grinning

# 5
  • Мнения: 431
Замесвам каймата като за кюфтета или руло Стефани, все същото е.
Оформям средно големи топки от каймата, като във всяка топка слагам по едно сварено яйце. Може да се сложи и друг пълнеж като на руло Стефани - нарязани гъби, сварен морков нарязан, кисела краставичка и т.н. Оформям тези топки като тяло на таралеж, с леко издължена муцунка. За очи слагам чер пипер, а за бодли забождам от късото фиде. Пече се във фурната и се поднася върху зелен лист салата. За украса можеш да направиш гъбка от сварено яйце и домат. 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

500 гр. овкусена кайма, 1 яйце, 50 гр. кашкавал и замразени зеленчуци /грах, моркови, царевица/. Всичко се замесва, правят се кюфтенца и се пекат на фурна. Бързо, вкусно и ефектно.

След това изливам в тавата почти готова крем- супа от гъби(предварително си я заварявам според указанията на опаковката).Стават супер кюфтенца със сос.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Овкусявам  каймата и нареждам в кръгла тавичка пласт кайма
пласт топено сирене, пак кайма, след това гъби и накрая кашкавал .- можеш да си сложиш по твой вкус продукти между каймата
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Тези рецепти са от форума. Доно съм ти помогнала newsm10.

# 6
  • Мнения: 2 657
Отново благодя за рецептите Hug

Аз го направих така-омесих каймата с подправки.Като първо запържих в тавата лук и моркови и след това сложих каймата/с малко вода/ и към вси4кото това прибавих няколко сварени яйца и грах.Запекох го в пе4ката и след това сложих картофено пюре,като също го запекох до златисто,а след това поръсих най-отгоре с кашкавал и запекох отново за още няколко минутки само отгоре с грила.
стана много вкусно  bouquet

МIMI_DJ,ще пробвам и твоята рецепта с таралежите Hug

Общи условия

Активация на акаунт