Домашно пюре от ябълка

  • 5 101
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Днес бяхме на консултация и педито каза да почвам да и давам плодово пюре от ябълка,като и го слагам в млякото.Въпроса ми е мога ли да си го приготвям сама или е по-добре да и купувам? newsm78
Благодаря много  bouquet
P.S. само да добавя,че Валентина е на 3 месеца и  9 дни

# 1
  • София
  • Мнения: 663
вие сте малки за домашно приготвени пюренца(след 5 - 6 месец може), сега лека по-лека започвате захранването - препоръчително е да се започва с готовите пюренца, защото са специално обработени за бебчетата (технология и хранителен състав - но ако правиш домашно не слагай захар). попитай педито, но все пак избора е твой (ако правиш домашно е добре да са собствено производство, иначе са пълни с нитрати). Hug

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не е ли рано за захранване  Rolling Eyes

И ако все пак си решила, по-добре купешко пюре

# 3
  • София
  • Мнения: 15 216
И аз бих те посъветвала да поизчакаш още малко с пюрето. А иначе-като му дойде времето-не виждам защо да не даваш домашно пюре. Моето бебе не е яло купени пюрета-всички бяха домашни-включително и плодовите. Плодовете бяха от градината на майка ми, така че бях спокойна за произхода.
В домашното пюре можеш да бъде сигурна, че няма нишестета, захар и разни други добавки.

# 4
  • Мнения: 4 428
И аз бих те посъветвала да поизчакаш още малко с пюрето. А иначе-като му дойде времето-не виждам защо да не даваш домашно пюре. Моето бебе не е яло купени пюрета-всички бяха домашни-включително и плодовите. Плодовете бяха от градината на майка ми, така че бях спокойна за произхода.
В домашното пюре можеш да бъде сигурна, че няма нишестета, захар и разни други добавки.

Това е и причината и аз да предпочета варианта с домашни пюрета. В повечето купени, като гледам има лимонена киселина и други подобни. За какво му е това на дедето? Ние още не ядем пюрета, но след о/о месец, когато Маги стане на 4.5 месеца ще започна да й давам по малко без да бързам да замествам цяло ядене, зависи тя как яде. И мисля да започна с домашните още от началото. Още не съм питала педито, но доколкото разбрах от други мами тя е за купените пюрета поне до 1год. Ще видим как ще се разберем с нея Rolling Eyes

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 205
Препоръчително е да се започва с готови пюрета  Peace

# 6
  • Мнения: 193
Аз захраних с готови пюрета, обаче сега, като знам какво харесва бебчо, си му правя домашни. Дори миналата седмица направих по 10 бурканчета пюре от ябълка, от кайсия и праскова. Сега чакам сливите и крушите.
Според мен няма никакъв проблем да даваш домашно пюре, стига да е направено както трябва, аз дори си купих книга по темата.

# 7
  • Мнения: 4 629
Аз започнах с домашно приготвени пюрета, но доста след 3-тия месец. Най-добре питай лекарката ви какви пюрета са най-подходящи за тази възраст

# 8
  • Мнения: 6 472
Домашно или готово мисля, че просто е още много рано. Аз започнах с домашно ябълково (след 5 м), давах си го с лъжица и не го мешах с абсолютно нищо. Предпочетох домашния вариант, защото имах хубави домашни проверени ябълки, а във 99% от купешките има захар, която таз избягвам и до момента.

# 9
  • Мнения: 5 577
Момичето зададе конкретен въпрос.  Laughing

Аз захраних на 3 месеца с картофено пюре, но щом са казали ябълка - домашно сякаш е по-добре. Поне аз така съм правила - сварена  и пасирана ябълка в АМ.


Успех.

# 10
  • Мнения: 231
Благодаря ви много  момичета  bouquet

# 11
  • Мнения: 5 026
 Аз също давам домашно приготвени пюрета откато започнаха сезонните плодове и зеленчуци. Вариш повечко и после пасираш.Според мен не е необходимо слагането на АМ вътре, защото ако бебчето е кърмено на поискване си поема достатъчно мляко. Иначе захраних с готови.

# 12
  • Мнения: 1 555
Захраних с купени пюрета, а сега вече си му давам плодовете да ги яде така сурови или пасирани, но ако приемаш съвети изчакай да навършите поне 4 месеца и тогава започни закранването. Избери плодови пюрета, в състава на които да фигурира само плода и вода  !

Общи условия

Активация на акаунт