Отговори
  • Мнения: 5 370
Ето този въпрос ми се върти от едно известно време насам.....и не ми дава мира.
Защото може би станах лично свидетел на, да го наречем, поизкривено представяне на фактите в рамките само на 2 седмици.
Какво имам предвид?
От 2 седмици се намирам в Синеморец. Преди да тръгнем, беше истинска паника-спомнете си само-ПОТОП УДАВИ СИНЕМОРЕЦ, Селото откъснато от света, Мостът на Синеморец сринат и т.н.
Умирах си от ужас какво точно ще намерим, защото ни предстоеше тъкмо да тръгваме. И каквооооо?????МИ......нищо. НИщО ДАЖЕ С ГЛАВНИ БУКВИ.Хората тук се смееха на писанията, но и същевременно се вайкаха, защото......сезонът им отиваше на кино!!!! ooooh! Tired
НЯмаше ги курортистите просто!!!
Първо, Синеморец не може да бъде лесно залят, защото е на баир.Требе да е потоп всемирен. Crazy
Второ, когато се сетих за кой мост, иде реч-чак се хванах за главата. Ами той е железобетон!!!!
Как да стане??? Stop
Само няколко дена по-късно приятелка ми звъни по телефона. Как си, що си, чух, че пак потоп имало по тоя край. АМи при нас не е било, викам аз. Тогава тя се сети, че по радиото споменали ЛОЗЕНЕЦ.
Е, и дотам стигнах два-три дена по-късно.
Ми какво да ви кажа-и следа нямаше  от това, което тя ми беше описала, че е чула/видяла.
Та.....кажете, моля, вярвате ли на медиите? До каква степен?
Аз вече май и прогнозата за времето ще спра да гледам. ooooh! Naughty

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не вярвам на нищо, което пише в български вестник. Пфуу.
Точно по повод "наводнението" в Лозенец се обадих на собственичката на бунгалата в Арапя, където ще сме ние. Попитах я, а тя ми отговори следното: "Излезе едно дере и отнесе два квадрата плаж. Те го снимаха и го показаха сякаш са двеста". Нямам основания да не и вярвам.

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Само ми е интересно защо го правят...?

# 3
  • Мнения: 5 370
Не вярвам на нищо, което пише в български вестник. Пфуу.
Точно по повод "наводнението" в Лозенец се обадих на собственичката на бунгалата в Арапя, където ще сме ние. Попитах я, а тя ми отговори следното: "Излезе едно дере и отнесе два квадрата плаж. Те го снимаха и го показаха сякаш са двеста". Нямам основания да не и вярвам.
Искам да ти потвърдя, че наистина е така, ВАНЯ.
Аз съм адски разочарована. И ми е наистина жал за хорицата тук, в Синеморец, защото на тях това са им усилните месеци..... Confused Sad
Почвам да си мисля дали някой не си плати нарочно за тази истерия?
Щото има бая луксарски хотели 20-30 км. по-нагоре за пълнене. Tired Shocked

# 4
  • Мнения: 3 091
Имам горчив служебен и личен опит! не, не вярвам на медии... в едни книги за управление на масите пише доста неща за механизмите за контрол и формиране на обществено мнение... Тук нещата са доста груби, трябва да признаем, но това пък е белег за развитието на обществото ни.

# 5
  • Мнения: 213
Аз не съм сигурна дали някой си плаща (или дали си плаща за всичко което се изписа), защото не става за първи път. Като излезе някаква новинка - отива на първа страница на един вестник, после всички почват да пишат и да изливат всякакви пикантерии (къде реални къде измислени) и се завърта едно колело...

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ще се съглася с Ламелита.
Пък и с теб, Сърдечко. Още при първите съобщения за Сл.бряг ми минаха едни такива еретични мисли за капиталите, закопани по северното ни Черноморие...

# 7
  • Мнения: 495
ми естествено, че манипулират
медиите са най-голямата власт
за съжаление човек трябва да е видял някои неща, за да го проумее
само с размахване на пръст не става

# 8
  • Мнения: 6 206
Само ми е интересно защо го правят...?
За да има новина, да се гледа, да се чете, да се интересуваш...
Просто така се завъртат колелетата, увлича те някак си по инерция.
От моя много, много скромен журналистически ученически опит - си спомням следното нещо - преподавателката ни беше много отворена и от нея научих много неща, но захванах да разказвам за първата ми новина - отразявах един поход до Вашингтон, ами то най-обикновена екскурзия, верно от цялата страна в един и същи момент тръгваха натам, ама все пак екскурзия... Ами то така няма да е интересно, някак си отвътре идва да го украсиш, да го направиш мащабно, значимо, хем пък да звучи просто наблюдателно.
И в един момент крайната статия излиза нищо общо със случилото се, пък съм нямала това предвид. Просто така стана.

# 9
  • Мнения: 1 937
Четвъртата власт, бе хора!

Какво изобщо се чудите...

# 10
  • Мнения: 5 370
ми естествено, че манипулират
медиите са най-голямата власт
за съжаление човек трябва да е видял някои неща, за да го проумее
само с размахване на пръст не става
М-да, жалкото е, че аз се убеждавам собственолично за първи път в живота си......
Аххххх, ама колко прав ще се окаже мъжът ми за някои неща-не е истина.
Айде, аз ви оставям и отивам да си правя последния плаж на унищожените и скапани и съсипани и пренаводнени плажове..... Whistling

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аххххх, ама колко прав ще се окаже мъжът ми за някои неща-не е истина.

Той мъжът ти и за крадците на деца така разправяше  Grinning

# 12
  • Мнения: 5 370
Аххххх, ама колко прав ще се окаже мъжът ми за някои неща-не е истина.

Той мъжът ти и за крадците на деца така разправяше  Grinning
Ти за там не ми напомняй, че в случая се поддадох на....неговата манипулация. hahaha

# 13
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Всяка информация, която ме засяга я следя под лупа. Не вярвам на българските медии.  Outta Joint

# 14
  • Мнения: 377
ми естествено, че манипулират
медиите са най-голямата власт
за съжаление човек трябва да е видял някои неща, за да го проумее
само с размахване на пръст не става

Алсолютно съм съгласна. Мен лично "Господари на ефира" ме дразнят напоследък с някои репортажи, защото много едностранно преставят ситуацията и същевременно ръсят "дълбокомислени нравоучения".  Close

Общи условия

Активация на акаунт