отопление на детска стая

  • 4 131
  • 32
  •   1
Отговори
Моля, помогнете Tired Вече се уморих да слушам противоречия относно отоплението в стаята на все още нероденото ми дете Rolling Eyes Какво ще кажете за използването на климатик?

# 1
  • Мнения: 962
Нямам мнение относно климатика ,но  ние даржим 18-20 градуса в стаята а като се къпем 21-23 градуса  Peace

# 2
  • Мнения: 43
Здравейте и аз съм съгласна с mamazori.Мисля да направя като нея и смятам, че независимо дали с климатик или с радиатор температурата трябва да е тази  за която казва тя.Така мсля аз.
 Wink

# 3
  • Мнения: 1 600
И ние сме пред тази дилема. Но вече мъжа ми ме убеди че с климатик ще ни е по изгодно зимата. С радиатора няма да можем да отоплим добре цялата стая , а и излиза по скъпо. Като знам тази зима какви сметки платихме, при положение че не е бил включен през ноща, не ми се мисли за тази зима когато трябва да е по топло заради бебето.
Така че сега ще си купуваме климатик.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ние миналата зима с новородено си бяхме с климатик/инвертор/ ,който не е спиран въобще.Поддържах 20 -21 градуса а при къпане 22-23.Сметките ни бяха 80-90 лв,като това включва бойлер,печка,духалка в кухнята и другите уреди в едно домакинство.

# 5
  • Мнения: 1 986
  Ние досега бяхме на парно,но тази година май ще го спират Confused,най-вероятно ще си купуваме климатик,и се чудя дали да го сложим в стаята,където ще бъде бебето/естествено,няма да духа в него/ newsm78,или в друга стая и при отворени врати да отопляваме целия апартамент/2 стаи и кухня/,а при детето да има и включен радиатор,за да поддържам 20-22 градуса Thinking

# 6
  • Мнения: 14 133
Слушай си вътрешният глас и реши сама според възможностите ви.

# 7
  • Мнения: 4 621
Климатика е идеален вариант Peace

# 8
  • Марс
  • Мнения: 439
Аз съм чувала, че климатик за новородено не било добре-защото прекалено изсушавало въздуха каза ми го педито и сега и аз съм пред дилема с какво да се греем. newsm78

# 9
  • Мнения: 564
Аз съм чувала, че климатик за новородено не било добре-защото прекалено изсушавало въздуха каза ми го педито и сега и аз съм пред дилема с какво да се греем. newsm78

Ами то с какъвто и да е уред да се отопляваш, винаги се изсушава... В такъв случай се купува овлажнител за въздуха

# 10
  • Мнения: 495
имаме газово парно и съм много доволна - има степени на топло и слагаш на която искаш, безопасно е - може да се пипне, без детето да се опари, дори да е на най-високата степен, няма опасност да подпали нещо, т.е. да се притесняваш докато не си в стаята
климатик също имаме, но не в детската
искам да кажа, че каквото и да е отоплението - трябва да е безопасно
и още - винаги въздухът се изсушава, затова се завира вода да се изпарява
ние имаме часовник, който освен часа и температурата, показва и влажността на въздуха, много е удобно

# 11
  • Мнения: 657
Ние отопляваме детската стая с радиатор,като подържахме 20-21градуса,при къпане малко по висока температура.С радиатор също се изсушава въвзуха,не само от климатик.В хола сме с климатик и понякога сме стояли и там през зимата

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Не съм мазохист или садист, но в стаята, където спим не се отоплява. Обичам да ми е много топло, особено зимата, но само в другите помещения. Самата аз съм гледана (разбирай спала) на топло и майка ми, ме е направила много болнаво дете. Затова, когато станах студентка и се отделих от майка ми, като започнах аз да си се гледам и калявам станах по не болнав човек. За това децата ми от както са родени, спят на студено. Там, където стоим през деня - хола, кухнята - се отоплява достатъчно. В крайна сметка през зимата в спалнята се ходи само за спане.

# 13
  • Мнения: 1 949
Ами то с какъвто и да е уред да се отопляваш, винаги се изсушава... В такъв случай се купува овлажнител за въздуха

Така е. Ние топлим спалнята с маслен радиатор и слагам купичка с вода върху него. Аз съм обаче против да се спи на климатик - било за възрастен или за бебе.  Naughty Аз самата имах възпален нерв на гърба от спане на климатик - през зимата при това!  Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 1 947
   А тия 18-20 градуса как ги поддържате през лятото?.. толкова е горещо... или на бебето ще му е добре и на по-топличко, щом е лято?

Общи условия

Активация на акаунт