майчинство

  • 407
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
     Здравейте на всички искам само да попитам колко месеца преди да родиш трябва да си осигуряван.
     Моля ако някои е запознат с това да ми отговори. Wink Wink Wink

# 1
  • Мнения: 2 663
Мисля,че беше 6

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
Трябва да имаш 6 мес. стаж. Може да не е точно по време на бременността. Но когато раждаш трябва да си на трудов договор- безсрочен или поне за 2 год.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Трябва да имаш 6 мес. стаж. Може да не е точно по време на бременността. Но когато раждаш трябва да си на трудов договор- безсрочен или поне за 2 год.

Да добавя, че АКО си на трудов договор ще вземаш майчинство две години и ще ползваш преди това 135 дни болничен за бременност и раждане; в противен случай може да получиш еднократна помощ за бременност и след това до навършване на една година от детето - месечна помощ за отглеждане на дете, ако доходът на член от семейството ти е до 200 лева на база доходите от предходните 12 месеца.

# 4
  • Мнения: 43
Много ви благодаря за отговорите.И аз така си мислех че е 6 м., но някой казваха повече други по - малко  и за това реших да попитам хора които  явно вече са минали по този път или тепърва минават. Wink Много благодаря още веднъж. Party

Общи условия

Активация на акаунт