за отрицателния резус фактор

  • 551
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Mili,mami.Molq vi,dajte nqkakva informaciq,kakvi opasnosti moga da ochakvam.Tova mi e vtora bremennost,kruvnata mi grupa e AB-.Okaza se che purviq pat sa mi sburkali rezusa\az si znaeh che e AB+/,a sega se okaza AB-,sledovatelno ne mi e postavqna nqkakva mnogo vagna ingekciq sled purvoto ragdane.Imam li povod za pritesnenie?

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 23:24 от Reza

# 1
  • Мнения: 4 621
Пускат се изследвания за антитела три пъти по време на бременността. Ако има такива в кръвта ти се прибягва до превантивно лечение.  Доколкото знам за опасностите бебчето може да се роди с по-тежка форма на жълтеница, но това е преодолимо. Говори за проблема с гинеколога, при който си проследяваш бременността. Стискам ти палци всичко да е наред Peace

# 2
  • Мнения: 87
Здравей,аз също съм с  отрицателен резус фактор(А-),а таткото е положителен(А+).Правиха ми едно изследване за анти тела,когато бях 12-13 г.с. и резултатите бяха отрицателни, след две седмици (когато съм в 28г.с.) пак ще ми правят.По принцип след аборт или раждане трябва да се бие инжекция с анти D гама глобулун.Не съм напълно сигурна,но тя може да се бие превантивно и по време на самата бременност както ми обясни моят лекар, за да се избегнат евентуални усложнения   .Аз имам предишна прекъсната бременност по медицински причини и тогава ми биха такава,но пак ми е притеснено.Само да се молим всичко да е наред. Praynig

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 17:07 от evita_fr

# 3
  • Мнения: 91
аз съм А-,а мъжът ми е А+.Когато родих първия път ми казаха че бебето е А+ и трябва да ми поставят превантивно Гамаглобулин за да може при втора бременност всичко да е О.К.Сега след 9 години родих второто си дете и още на първата консултация ми пуснаха изследване за натрупване на антитела,било е 13,14 гест.седмица.После правих още 2 пъти изследвания -5 и 7месец  ;но слава богу нямах антитела.Бебето пак беше А+  и ми биха пак инжекция.Като резултат от тази несъвместимост между майката и детето и двете ми деца изкараха продължителна жълтеница,докъм втория месец.Най добре е да ти направят изследване за антитела и след като се видят резултатите ги обсъдете с твоя гинеколог.Не се притеснявай,сега медицината е много напреднала.УСПЕХ Peace

# 4
  • Мнения: 1 602
Важно е също какъв RH фактор е и бащата. Ако е (-) отр. няма проблем. Иначе ще те следят за антитела. Говори с лекаря си да ти обясни по подробно. 

# 5
  • Мнения: 318
А първото ти детенце какъв резус е? При мен положението е абсолютно същото, поискай да ти пуснат изследвания за антитела, за да си по-спокойна, но предполагам че няма да има проблем. Успех и лека бременност  bouquet

# 6
  • Мнения: 373
И аз съм отрицателна. Както са ти казали - две важни неща - какъв резус фактор е бащата (ако и той е отрицателен, нямаш причини за притеснения), и - ще ти пуснат три пъти изследвания да следят за антитела. Инжекция анти Д гамаглобулин да се сложи по време на бременност - това се практикува в Англия, но е превантивно, в случай на злополука по време на бременността, някакво вътрешно кървене и т.н. Едно не разбирам - как е възможно да са ти сбъркали кръвната група първия път? Ако са я сбъркали първия път, може да са я сбъркали и втория път - сигурна ли си, че си отрицателна.

# 7
  • Мнения: 14
Pri prednata bremennost ot samoto nachalo mi kazaha che e Rh-,bodqha me vseki mesec.I izvednag v 8mi mesec kazaha,che e bila obarkana i che e Rh+.Togava go prieh za normalno da stane greschka i im se doverih.No sega,kogato dok mi kaza otnovo che sum Rh-,mi se stori stranno savpadenieto i se okazva che gre6kata e tazi ot 8mi mesec.No maj 6te iskam novo izsledvane.

# 8
  • Мнения: 509
Моля, мили мами, споделете! Аз, изглежда съм попаднала на най-куцата лекарка! Twisted Evil Най-напред ми направи първите изследвания в 4 месец, да не би случайно да изпусна бебето и да отидат направленията по дяволите Twisted Evil След като разбра, че съм с Rh(-), a мъжът ми- с Rh(+), при втора бременност, без данни за поставена инжекция, тя упорито отказва да ми направи изследване за антитела. След като мнооого настоях, ми даде бележка, с която да си платя, при положение че това изследване се опема от НЗОК. Освен това, такова изследване се прави още в 7г.с.! А аз съм 21г.с.! Какви усложнения да очаквам при бебето след раждането, освен жълтеницата? И, ако се открият антитела по време на бременността, какво следва?  #2gunfire Тази лекарка до сега не ми е обяснила нищо, освен ако не я попитам изрично, и то с 2 думи!

# 9
  • Мнения: 373
Направи си още едно изследване за най-сигурно, както и на кръвта на бащата (ако не я знаете вече, разбира се), и оттам нататък, ако си отрицателна, ще ти правят тези изследвания всеки три месеца, и просто ще се надяваме, че всичко ще е наред!

Общи условия

Активация на акаунт