Въпрос относно захранването

  • 388
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 878
Здравейте,имам бебе на 4м,казва се Daniel,живея в Португалия.На консултацията този месец педиатърката ме посъветва да не го захранвам,защото се развива много добре и според нея няма нужда от захранване.Но понеже следващата ми консултация е,чак след 2 месеца ми обясни нейната схема на захранване в случай,че реша да захраня по рано и тук идва объркването ми,защото е в противоречие с всичко,което съм чела тука.Започва се със супа от картоф,морков,лук newsm78 и зехтин. newsm78Няколко дни по късно в супата се добавят храни като-маруля newsm78,зелен боб, newsm78зеле newsm78,праз лук newsm78,тиква(в случай на запек).Малко съм объркана от това каквото съм чела тук,дайте ми съвет как да постъпя. newsm12

# 1
  Здрасти Зоуи,
  Добре те е посъветвала да не захранваш по-рано от 6 -месечна възраст.Изчакай спокойно следващата консултация.А за храните ,с които да започнеш според мен няма лошо.Пробвай с картоф или морков или смесено,а и лука не е толкова зле.За по-нататък марулята и заления боб,както и зелето и аз бих се замислила.Тиквата миля ,че е ок.Такова е моето мнение,а съм сигурна,че ще се включат и други мами ,така че ще можеш да чуеш повече мнения и да си извлечеш полезно инфо в крайна сметка.

# 2
  • Мнения: 2 220
Според мен въвеждай храните една по една, особено в началото. Така по-малко ще се натоварва стомахчето, а и ако има нежелана реакция, ще знаеш какво да изключиш. Зелето и зеленият боб са си тежка храна, може малко да ги отложиш, тиквата е супер и малчовците много я обичат, така че я давай спокойно. Но определено като започнеш да захранваш ще ти стане по-лесно, нещата ще ти се изяснят от само себе си. Води се по бебето и няма да сбъркаш! А и не виждам защо да започваш по-рано от следващата консултация, когато бебето ще е на 6 месеца - идеална възраст за захранване. Така ще си питаш и лекарката.

Общи условия

Активация на акаунт