Как е при второ секцио?

  • 6 749
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 866
Скоро ми предстои второ секцио и исках да попитам мамите, които са раждали повторно със секцио дали възстановяването е било по-трудно, дали повече боли след като упойката мине и въобще как се чувствахте в сравнение с първия път? Нещо съм се изпопритеснила сега, уж ми е за втори път и знам, че не е толкова страшно, но взех да се паникьосвам...

# 1
  • Мнения: 1 866
Няма ли нито една мама с две секцио? Темичката ми за нула време отишла на втора страница...

# 2
  • Мнения: 9 990
Ами тогава да ти кажа за моя приятелка....Първо секцио-ок, бързо се възстанови, малко болки.Второ-с повече болки, да не кажа,че ревеше по телефона.НО, както знаеш-зависи.Иначе се възстанови пак бързо.
Успех! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
И мен ме интересува въпроса...

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ами тогава да ти кажа за моя приятелка....Първо секцио-ок, бързо се възстанови, малко болки.Второ-с повече болки, да не кажа,че ревеше по телефона.


и аз бях така. С 1-вото -->ОК за 2-3 дни. С 2-рото зле до края на 6-я ден и чак после бавно започнах да се възтановявам. И ме болеше много по-силно.

Ама няма да се плашиш лала, при всеки е строго индивидуално. Чувала съм от други мами с по 2 операции, че 2-рата им е била по-лека. Така, че няма "готова рецепта" за теб.

Хайде леко раждане и мисли само положително!  Simple Smile Така, ще преодолееш всякакви болки и страхове  Peace

# 5
  • Мнения: 1 084
Родих и двете си деца със секцио. Второто беше през април тази година и определено се чувствах значително по-добре (вече знаеш какво да очакваш, подготвен си за болката при първото ставане, стремиш се да ходиш повече) Нямах никакви проблеми и със спиналната упойка. Единствено болката при свиването на матката беше малко по-силна, но ме обезболяваха, а и ми обясниха, че контракциите на матката са по-силни при второ раждане, независимо от начина на родоразрешение. Бебка се роди във вторник, в сряда станах за първи път (след 24 часа), в четвъртък вече спокойно се разхождах, а в петък ме изписаха. Като цяло възстановяването ми беше много по-бързо, въпреки че и аз като теб се притеснявах от второ секцио. Леко и успешно раждане!  Hug

# 6
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Аз също се възстанових по-бързо след второто секцио.

# 7
  • Мнения: 131
При мен сякаш нямаше разлика между двете раждания, може би защото не бях чувала че при второто боли повече от свиването на матката  Grinning. Ако го знаех предварително сигурно щеше да ме боли мноооого повече от внушение  Mr. Greenтака че споко!

# 8
  • София
  • Мнения: 551
При мен втория път мина доста по-леко.

# 9
  • Мнения: 2 000
И при мен второто секцио мина по-леко от първото. Не знам защо, но изобщо нямах придърпване като се раздвижвах и още на 2-ия ден бях все едно не са ме рязали. А иначе и аз се притеснявах доста последните дни преди операцията. Леко раждане lala.

# 10
  • Мнения: 1 866
Благодаря ви много за отговорите. Така като знам, че може и да е по-леко или поне да е като първия път, се успокоявам. Не знам защо съм си втълпила, че вторият път ще ми бъде по-трудно. newsm78 Може би защото този път операцията е планирана и имам време да я мисля...

# 11
  • Мнения: 1 084
Не се притеснявай всичко ще бъде наред! Simple Smile
За коя дата е планирано секциото? Ще стискам палци! Hug

# 12
  • Мнения: 2 922
lala, аз нямам опит още, за да ти отговоря на въпроса, но искам да ти пожелая леко раждане и много бързо възстановяване!   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 866
Не се притеснявай всичко ще бъде наред! Simple Smile
За коя дата е планирано секциото? Ще стискам палци! Hug
Мерси за подкрепата. Иска ми се датата да не я казвам предварително...че тука около мен всички родиха преди планираната дата:D

lala, аз нямам опит още, за да ти отговоря на въпроса, но искам да ти пожелая леко раждане и много бързо възстановяване!   bouquet

А аз много се радвам за теб, честито и лека бременност!   bouquet

# 14
  • Мнения: 2 922
Благодаря ти!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт