Имате ли идеали?

  • 1 962
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Като как се отнасяте към: свободата, честността, хуманното отношение, търпимостта, състраданието, вярата и прочее идеали и добродетели човешки? Вярвате ли, че в сегашно време може да си идеалист и да отстояваш възгледите си без обществото и държавата да ги пречупи по свой модел?

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Това за мен са принципи, а не идеали. Идеал е вярата, че всички и винаги ги спазваме  Mr. Green
Ако можеш да си го позволиш, е възможно в някаква степен. Не трябва да преставаме да се опитваме.

# 2
  • Мнения: 1 629
Ам, опиши ги, де Калине. Идеалите си Grinning

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И за мен са по-скоро принципи. Идеал е "единний и светлий комунизъм", а с него видяхме какво се случи.

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ам, опиши ги, де Калине. Идеалите си Grinning
За чиста и свята република, идеал за боядисан блок, идеал за добре узрял кашкавал в магазина, идеал за непресъхващата бутилка джин и такава тоник, идеали да искаш, ама човекът пак семпел  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 629
според речника на чуждите думи: идеал 1- най-съвършения и привлекателен мислен образец, какъвто имаме за нещо и какъвто не се среща в действителността; 2 образец на съвършенство към който се стремим

# 6
  • Мнения: 4 806
първа опция, особено след приведеното тълкувание от речника.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Все по-малко идеали имам.
В пубертета имах повече. С възрастта ставам цинична.

# 8
  • Мнения: 412
Вярвате ли, че в сегашно време може да си идеалист и да отстояваш възгледите си без обществото и държавата да ги пречупи по свой модел?
Вярвам, че...идеали, които са придобити чрез гледане на тв сериали и не са проверени чрез противоречив опит, чрез огорчение, чрез чудене и дълго мислене в самота или осъмване над книга или в разгорещени спорове и философски  Wink беседи с приятели...са нещо друго, евтин заместител някакъв, полуфабрикат за заети градски издънки...  

# 9
  • Мнения: 1 975
Втория отговор, времената са такива, че трудно човек може да следва идеалите си колкото и да е упорит  newsm12

# 10
  • София
  • Мнения: 5 826
Идеалите са само в сърцето ми, не ги афиширам.

# 11
  • Мнения: 3 248
Втора опция. Peace
И идеали, и принципи имам (все още) ... но някои неща от живота подлежат на компромиси, но само когато съм убедена, че си заслужава! bowuu

# 12
  • Мнения: 1 165
гласувах с третата опция-смятам,че е по-добре да не се афишират .в днешния материален свят тези ценности не се възприемат,даже по-скоро могат да те заклеймят като луд или позьор.
най-елементарния пример,който ще дам - понякога като кажа "благодаря на Бога" или "Бог да е с нас/вас" и ме гледат като някаква сектантка.?! ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 937
А чували ли сте твърдението:

"Който не е бил идеалист на 20 години - няма сърце, а който е идеалист на 30, няма акъл"!

# 14
  • Мнения: 1 073
Принципи - ДА! Опитвам се да ги спазвам. Идеали - имам, но те са само в сърцето ми и не се опитвам да ги "афиширам" или "прилагам" в живота си. Идеала, за мен е мечта, нещо нереално и осъществимо.
Гласувах с втора опция.

Общи условия

Активация на акаунт