Възстановяване след секцио

  • 25 546
  • 27
  •   1
Отговори
Обръщам се към всички, родили със секцио - как протече периода на възстановяването ви?
След колко време, можехте да си гушкате бебо и да го вдигате? и
Пусках търсачката, но или аз не правя нещо като хората или незнам, но не намерих достатъчно инфо. Embarassed

благодаря ви предварително!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Май при всеки си е индивидуално.Сестра ми стана на втория ден и започна да си оправя бебо,а една приятелка чак на петия ден успя да го подържи малко и това беше.

# 2
  • Мнения: 1 986
  Наистина при всеки е различно,аз не мога да споделя личен опит,но на моята приятелка й трябваше 1 месец,за да се възстанови Confused, а първите 2 седмици ицобщо не можеше да става сама от леглото

# 3
  • Мнения: 2 125
Два пъти съм рязана и двата пъти станах на следващия ден. Колкото по-бързо се изправиш на крака, толкова по-бързо ще се възстановиш и ще избегнеш вероятни сраствания. Не е болка за умиране, неприятно е, но движение му е майката след секцио Peace. Бебчето можеш още на следващия ден да го гушкаш и да го вдигаш. Естествено без резки движения и много внимателно. Ако кърмиш в болницата, дори в къщи, слагай една възглавница на коленете и бебето отгоре, така няма да ти тежи и ще ти е по удобно.

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Два пъти съм рязана и двата пъти станах на следващия ден. Колкото по-бързо се изправиш на крака, толкова по-бързо ще се възстановиш и ще избегнеш вероятни сраствания. Не е болка за умиране, неприятно е, но движение му е майката след секцио Peace. Бебчето можеш още на следващия ден да го гушкаш и да го вдигаш. Естествено без резки движения и много внимателно. Ако кърмиш в болницата, дори в къщи, слагай една възглавница на коленете и бебето отгоре, така няма да ти тежи и ще ти е по удобно.

След операцията станах на по-следващия ден / така е в някои болници - презастраховат се /. Почти веднага след първоначално неприятно виене на свят станах да се разхождам из коридорите на родилно. Не е болка за умиране  Mr. Green Малко е неприятно при сядане и ставане до към 1 месец след операцията. Бебето си вдигнах веднага след като ме свалиха от реанимация. Единственият проблем при мен беше неописуемо главоболие на моменти - ама ми казаха, че то се дължало на некадърен анестезиолог  Confused

# 5
  • Мнения: 46 434
Станах на следващия ден след операцията, вдигах си я, гушках си я, колкото искам, след 8-мия ден не чувствах абсолютно нищо  Peace
Леко раждане!  bouquet

# 6
  • Мнения: 131
И двата пъти раждах със секцио. Оперираха ме в 9 сутринта и в 9 вечерта вече станах. Естествено болеше много, бих казала адски много, но колкото повече се движиш толкова по-бързо се възстановяваш. С всеки изминал ден болката намаля и някъде след седмица-до 10дни вече почти е изчезнала - боли само сутрин докато станеш и се пораздвижиш. Поне при мен беше така.

# 7
  • Мнения: 1 555
На другата сутрин (12 часа след операцията) вече кърмех детето си, на 6 ден ни изписаха и сама съм се справяла вкъщи, защото не исках никакви баби около нас !!! Когато няма кой да ти помага и да те боли, и да не те боли всичко теб чака, имам една приятелка, която роди секцио и си беше взела цял арсенал от помощници, а тя само лежеше вкъщи без да се движи, а движенията са наложителни! Всичко си е строго индивидуално !!!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 767
Станах на следващата сутрин, 1 час сед това ми донесоха бебето и ми го оставиха да си го гледам. На 5тие ден се прибрахме вкъщи, на 10 ден не усещах, че съм оперирана, на 38 ден отидох на аеробика! На 40 започнах коремните преси.
Леко раждане!

# 9
  • Мнения: 1 294
  В 11:30 ме оперираха, а  към 19:30  на същия ден хирурга ми  ме натири да ставам  smile3513Разбира се станах за съвсем малко и с помоща на хирурга си, но се надигнах.Благодарение на бързото раздвижване, на изписването вече бях "пушка", нямах никакви болки. newsm44

# 10
  • Мнения: 135
Секциото бе в 09.00, раздвижването ми го направиха след 24 часа. Бих казала, че бързо се възстанових.. Изписаха ни след 5 дни. В деня на изписването ми махнаха и конеца.. Много е важно да се настроиш за бързо възстановяване! Бебчо ми го донесаха за постоянно на 3-ия ден.. В къщи също не съм се тръшкала, че тук или там ме боли нещо.. Разбира се, внимавах, но в реда на нещата си е.. Пак ти казвам - важно е да се настроиш - психиката е голяма работа!! Почти не вярвам на жени, които казват, че изключително трудно са се възстановили - наясно съм, че има и по-тежки случаи, но по-скоро са изключение.. Не е нужно жената да се тръшка за нещо, което е в реда на нещата, а по-скоро да се вземе в ръце!! Успех и няма страшно!!!   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 029
24 часа след операцията се опитаха да ме накарат поне да седна на леглото, но болката беше неописуема и имах чувството, че никога вече няма да мога да стана Shocked. Бебенце ми го носеха на всеки три часа, но тъй като бях на системи не можех да я гушкам веднага. На втория ден ме преместиха от реанимацията и с огромни усилия и чужда помощ успях да се измия и преместя в нова стая. На третия ден вече започнах да се раздвижвам по малко, да гушкам и храня бебето, а на седмия ни изписаха. Вече минаха две седмици от тогава и напълно съм забравила за болката и че въобще съм била оперирана.
Прави са момичетата, че колкото по-рано се преодолее болката и се започне раздвижването, толкова по-бързо ще се възстанови организмът и с всеки изминат ден болката ще отшумява. В крайна сметка всичко се забравя.

# 12
  • Мнения: 1 117
Аз родих в 12,30 в 17,00 часа с помощта на медицинската сестра ме накараха да стана и се разходих около леглото за една две минутки . На другия ден сама полека лека отидох до детското отделение да кърмя бебчо. До 7 -ми ден си ходех вече без проблеми , обслужвах си сама Валери . Много бързо се възстанових, за моя радост Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5 790
Станах около 20 часа след операцията. Ставах 40 минути сама, без рехабилитатор, от чист инат. Не мога да кажа, че ме е боляло много, просто усещането за придърпване е по-неприятно, но се свиква, не е болка за умиране. На следващия ден след секционо вече обикалях болницата, ходех на двора, гушках бебе и т.н. Но както са ти казали момичетата - при всеки човек е индивидуално. С една мама, която беше родила по естествен път бяхме в една стая. 5 дни след нейното раждане не можеше да стане, аз й носех храната. Така че - всеки човек по различен начин понася операцията и естественото раждане.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 847
Станах на следващата сутрин, 1 час сед това ми донесоха бебето и ми го оставиха да си го гледам. На 5тие ден се прибрахме вкъщи, на 10 ден не усещах, че съм оперирана, на 38 ден отидох на аеробика! На 40 започнах коремните преси.
Леко раждане!

  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт