Кръстени ли са децата ви?

  • 4 825
  • 129
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Напоследък майка ми лееко ме натиска да правим кръщене. Аз нещо не съм много въодушевена, което не значи и че съм против, де. Но си мисля, че религията е въпрос на съзнателен избор и би трябвало човек сам да я избере или да не я избере. Ами ако дъщеря ми реши да стане будист?  Grinning
Не ми се прави кръщене само заради подаръците и да го отметнем като събитие.
Вие защо кръстихте или не кръстихте децата си?

# 1
  • Мнения: 1 492
Аз кръстих детето си ,когато беше на 1 годинка.Сега съжалявам, че беше толкова рано. Иска ми се да осъзнава ритуала и да помни събитието. Но ако имам второ, ще го кръщавам след като навърши 3-4 год. Simple Smile А за будист и дума да не става , аз съм християнка и той ще е такъв, поне до 18 год. Пък после ако реши, може да се прекръсти.

# 2
  • Мнения: 8 505
Ако реши да стане будист нищо няма да я спре Wink
Още не сме кръщавали дребната,ще я кръстим,но все още нямам представа кога.Бъдещата и кръстница също има малко дете,от друг град е и това са причините да не е кръстена все още.

# 3
  • Мнения: 4 806
кръстена е, когато беше на 10 месеца.
Защо? Защото ние сме кръстени и венчани по убеждение и вяра. Мисля, че е достатъчно, като основание.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моето дете не е кръстено. Смятам, че човек има право на личен избор във всяко отношение и най-вече за вярата си. Кръщенето не прави човека християнин Naughty. Това е ритуал, който ние по традиция спазваме. Лично аз се кръстих когато бях на 14 години и съвсем съзнателно знаех какво правя  Peace. Кръщението не е само да се потопим във водичката и т.н., а осъзнато решение да живееш като християнин. Не мисля, че едно бебе може да вземе подобно решение.
Но всеки решава за себе си  Peace.

# 5
  • София
  • Мнения: 290
Не съм го кръстила и няма да го кръстя. Аз не съм кръстена, и мъжът ми не е, и родителите ми не са кръстени, просто не сме религиозни,  потомствени атеисти сме. Ако детето ми някога реши да се причисли към някоя църква е свободно да си избира. Peace

# 6
  • Мнения: 1 446
Не още. Може би догодина. Още не сме избрали кръстници.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да - кръстихме я тази година - пролетта.

# 8
  • Мнения: 1 680
Кръстихме ги и двамата накуп през май месец. Не сме особено религиозни, ама си мисля - ами ако наистина има нещо? Ако моето бездействие им затвори вратите към Рая? Та, така, кръстихме ги като застраховка.
После ако щат дя стявят будисти,само много ми се ще да не се насочат към някоя секта.

# 9
  • Мнения: 1 364
Кръстихме Алекс като беше на 1 г. и 2 мес. Нямахме причина да я кръщаваме, просто исках да бъде кръстена...

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 306
...ама си мисля - ами ако наистина има нещо? Ако моето бездействие им затвори вратите към Рая?

Е, ти ме уби  Grinning

# 11
  • Мнения: 6 155
Не още. Може би догодина. Още не сме избрали кръстници.

 Peace Peace Peace

# 12
  • Мнения: 5 577
Не, не е. И аз не съм, и не го възприемам това много.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 866
децата ми не са кръстени. според библията кръщаването трябва да бъде израз на свободно направен избор на вяра и посвещение. никой не може да направи този избор за друг човек. за себе си взех това решение, когато бях на 18 г., съпругът ми го е направил няколко години по-рано. надяваме се, че децата ни един ден също ще изберат да бъдат християни.

топването в казана, думите на свещеника и дори най-добрите напътствия и молитви на околните сами по себе си не отварят рая за никого. остават само хубав повод за семейно тържество с много ядене и подаръци.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Именно, Янита, и аз не съм на мнение, че трябва да се прави, просто защото съществува като традиция, без да се влага смисъл. Не обичам проформи.

Общи условия

Активация на акаунт