как понесохте втората ваксина ДТК

  • 1 033
  • 8
  •   1
Отговори
Ние първата ваксина я понесохме добре, вчера бихме втората. Четири часа след това герганка започна да плаче без да спре стана бяла като платно и ледено студено. Ръчичката й е цялата червена и надута. Правихме компрес с риванол, детето не е жизнено както си беше.  Какво още да очаквам???.

# 1
  • София
  • Мнения: 897
Даде ли и Панадол или Калпол? И при трите ваксини и давах превантивно Панадол привечер и нямаше проблеми.

# 2
  • Мнения: 5 391
На сина ми също вчера му биха втората ваксина, понесе я добре, без странични реакции, в сравнение с първият път-тогава вдигна висока Т, болеше го явно ръчичката, беше много зачервена и подута.Този път за да избегна проблемите започнах 3-4 дена преди ваксинацията да му давам хомеопатични хапчета, които явно помогнахая

# 3
дадох панадол, но ние нямаме висока температура, поне засега. само дето не е жизнена и мнго плаче, още даже не си е върнала цвета, снощи я закарахме до болницата, за да й направят кръвна картина, оказа се че химоглобина й е нисък. 

# 4
  • Мнения: 356
        И при трите ваксини нямахме проблем. И аз давах профилактично Калпол преди ваксината, а на мястото на пробождането - риванол...За твое успокоение се обади на педиатъра ви.

# 5
  • Мнения: 2 663
На нас докторкат ани каза да даваме панадол или каквото и да е било само при нужда,не е хубаво да се тъпчат децата излишно с лекарства,колкото помагат толкова и вредят!!!
И трите пъти не съм давала нищо,правих само компрес и не сме имали проблеми,но при всяко дете е различно.

# 6
  • Мнения: 8 505
Съвсем нормално я понесе.Нямаше никакви странични реакции.
Не бих дала предварително Панадол или Нурофен.

# 7
  • Мнения: 660
Всичко , което  описваш е от ваксината и най- вече от коклюшната компонента !!! Давай на детенцето хомеопатичният препарат Туя , като е хубаво потенцията да бъде най- малко 30 С / най- добре е 200 С , дава се еднократно преди всяка ваксинация / . Ако не можете да избегнете последващите реваксинации обезателно давай Туя 24 часа преди имунизацията .

# 8
  • Мнения: 220
Преди ваксината давахме и Панадол ,и вит.с, и калций глюконици, но имаме леко повишена температура. Всичко е много индивидуално и до тип имунна реактивност на детето.

Общи условия

Активация на акаунт