Пилешки пържолки на Г. Христов

  • 938
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
И аз да Ви дам една рецепта от Г. Христов.

Необходими продукти:

1. 4-6 пилешки пържолки;
2. 2-4 големи картофа;
3. 200 гр. гъби;
5. 1 бур. майонеза;
6. 100 гр. кашкавал.

Начин на приготвяне: Пържолите се начукват със сол. /Аз лично ги поставям в марината от сутринтта,  Naughtyписала съм за маринатата със горчица, соев сос и подправки/. След това в тавичка се редят картофи на кръгчета на дъното на тавата, намазват се с майинеза. После пържолките и те се мажат с майонеза, отгоре се редят гъбите. Тавата се покрива с фолио и се пече на 180 градуса два часа. Накрая се настъргва кашкавала и се оставя 10 минути да се запече отгоре.

Чудесно е за гости,   chefа докато стане можете да приготвите салатите и нещо сладко. Thinking

# 1
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Идеята е чудесна, удобна за изпълнение, особено като чакаш гости, пък и допуска творчество относно маринатата и съставките. smile3501

# 2
  • Мнения: 1 101
Добре звучи, още утре ще ги пробвам  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 603
ммммммм звучи страхотно,тъкмо мислех да питам за пил.пържоли  в каква марина да ги държа,но без горчица-само със соев сос става ли,но и какво друго,благодаря ви предварително

# 4
  • София
  • Мнения: 5 828
какви подправки слагаш в маринатата освен горчица и соев сос?

# 5
  • София
  • Мнения: 5 828
лелеее, снощи обрах овациите с тая манджа, много вкусно стана  eat

Само че малко ми загоря, освен майонезата друга мазнина или поне водичка не се ли слага?
Даже го пекох по-малко - час и 15-20 минути и се бяха захванали картофите за дъното.

# 6
Реших и аз да правя тази вкусотия,редих картофи,мазах с майонеза,после сложих пилешкото само,4е на къс4ета,пак мазах с майонеза,после гъбките,запе4атах с фолиото иииииииииииии обърнах тавата.Вси4ко стана мазало.Оба4е пак наредих продуктите и сега се пе4е.Да видим какво ще излезе........

Общи условия

Активация на акаунт