какво мислите за емоционалното изнудване?

  • 2 599
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
В последно време този форум се превърна в клуб Лична драма. Няма лошо  Peace

Да, обаче напоследък зачестиха теми, в които някакви хора ( които обикновено са гости) споделят намеренията си за самоубийство. Или твърдят, че ще го направят, или че вече са го направили без успех.

Много жени се включваме в отговор на тези 'самоубийци' и крайно отчаяни хора, но за мен тяхната слушаемост е твърде малка. След 5-6 страници убеждения в ползата от живота, въпросните герои продължават да твърдят същите неща, като в постинга си ноемер 1. Тоест, въпреки нашите услилия тяхната позиция остава същата, те не търпят промяна.

Оставам с впечетлението, че тези хора искат да чуят това, което искат от мен (нас) и като видят че не става отново повтарят думата самоубийство , и ние пак се врътваме в това кръгче на емоционалното изнудване.  Споделям наблюденията си от последните дни.

Вие какво мислите? Какво можем да направим за такива хора?

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 19:52 от 'Elena

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Вие какво мислите? Какво можем да направим за такива хора?
Може да се помогне на човек, който иска да му помогнат.
Изказваме си мнението и това е. Ако искат, нека се вслушат! Crossing Arms

# 2
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Чета почти всички такива теми, но не отговарям, защото наистина няма почти никаква полза Confused...затова и не пиша - какъв е смисълът да правя анализ на чувствата, случките и терзанията на гостите, да ги подкрепям морално и след 5-тата страница да видя, че въобще няма промяна....но темата си се подхранва с постинги от време на време от въпросния гост.

# 3
  • Мнения: 765
 Всеки има нужда да се погледне отстрани , да се види  през други очи , особено когато усеща ,че нещо не е наред . Това , че не винаги виждаме ефекта на думите си не означава , че няма такъв . Разбирам за какво говориш , но според мен си права само донякъде , защото съм сигурна че твоите думи са стигнали където трябва, не веднага може би , но в един момент изплуват , има хора които просто се "разтоварват" на чужд гръб , но има и такива , които се замислят . Ако една жена е малтретирана , например , тя е склонна да си мисли , че има и по-зле от нея и когато види мнението на други 20 , които и кажат , че това не е нормално , това ще започне да я човърка и рано или късно резултата от тези странични мнения ще е налице .  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Честно казано, самоубийствените теми въобще не ги чета ooooh!

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Честно казано, самоубийствените теми въобще не ги чета ooooh!

както и прекалено дългите встъпителни и тези на шльокавица.
Пиши 'Елена с 2-3 думи за какво иде реч и ще разисквам  Crazy

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Честно казано, самоубийствените теми въобще не ги чета ooooh!
И аз спрях да чета. Не мога да понеса да се натоварвам с хора, които даже не искат да се вслушат (айде да речем замислят) в написаното и едно си знаят. Ами какво толкова очакват да се случи като напишат, че искат да се самоубият?! Ние няма да отидем и да им решим проблемите. Сам трябва да искаш да живееш, да продължиш напред.
Понякога злобно искам да напиша "Айде отивай, стига заплашва, само ти губиш." Embarassed

# 7
  • Мнения: 6 155
Честно казано, вярвам на много малка част от темите, пускани от гости.  Tired
В повечето случаи разни тинейджърчета си правят майтап. Затова и не пиша в тях. Ако някой иска наистина да се самоубива, то нямада седне да пише във форума. А ако осъзнава, че има проблем би потърсил реална, а не виртуална помощ.  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 1 629
Честно казано, самоубийствените теми въобще не ги чета ooooh!
Честно казано, вярвам на много малка част от темите, пускани от гости.  Tired
В повечето случаи разни тинейджърчета си правят майтап. Затова и не пиша в тях. Ако някой иска наистина да се самоубива, то нямада седне да пише във форума. А ако осъзнава, че има проблем би потърсил реална, а не виртуална помощ.  Crossing Arms

Така мисля и аз.

# 9
  • Мнения: 4 806
не бих нарекла явлението "изнудване"... всъщност този, който пише подобен пост не го прави, за да изнудва. Този, който взима присърце проблема може би се чувства така...

а по темата... не мисля да не чета и да не пиша в такива теми. Нека да са пуснати от тийнове за забваление, нека нищо да не се е променило положението след всяка една от тях. Но като си помисля, че има най-микроскопична верятност нечий живот да се спаси, продължавам да го правя - да чета, да пиша... Нищо, че ми коства време, емоции...

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Всеки има нужда да се погледне отстрани , да се види  през други очи , особено когато усеща ,че нещо не е наред . Това , че не винаги виждаме ефекта на думите си не означава , че няма такъв . Разбирам за какво говориш , но според мен си права само донякъде , защото съм сигурна че твоите думи са стигнали където трябва, не веднага може би , но в един момент изплуват , има хора които просто се "разтоварват" на чужд гръб , но има и такива , които се замислят . Ако една жена е малтретирана , например , тя е склонна да си мисли , че има и по-зле от нея и когато види мнението на други 20 , които и кажат , че това не е нормално , това ще започне да я човърка и рано или късно резултата от тези странични мнения ще е налице .  Peace
Съгласна съм с Барбалекс. Понякога помага човек да напише мислите си, да прочете други мнения за тях, да види ситуацията отстрани...

# 11
  • Мнения: 2 220
И на мен ми се е случвало да престана да пиша в теми, в които авторът продължава да повтаря едно и също и явно няма никакво намерение да промени нещо. Не става въпрос само за "самоубийствените" теми.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Елена, нямам нерви да изчета дългият ти постинг. До сега писах в темата на едната кандидат-самоубийца. Много се дразня от тези теми. Съгласна съм, че поглеждането на проблема отстрани помага, но тези заглавия на темите са направо неадекватни. Ясно е, че нямат намерение да слагат край на живота си, а само търсят съчувствие и съвети. Но не е това начина.
Аз се нагълтах с хапчета на 13 г. и пак не казах на никой (имах късмет, че го направих по неграмотен начин- пих различни хапчета ooooh!).

# 13
  • Мнения: 6 167
Честно казано, самоубийствените теми въобще не ги чета ooooh!

както и прекалено дългите встъпителни и тези на шльокавица.
Пиши 'Елена с 2-3 думи за какво иде реч и ще разисквам  Crazy

Съкратих го, за да е по-достъпен! Прави сте.
Всъщност не беше толкова дълъг, но нали не е някоя история за свекърви , изневери и тн..


Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 19:55 от 'Elena

# 14
  • Мнения: 1 983
според мен тук във форума това не се води емоционално изнудване, никой с нищо не ме задължава, а и аз самата не чета подобни теми, иначе са ме изнудвали емоционално, беше ужасно, преди 4 години имах едно гадже, което реши, че не го обичам и при всеки наш скандал се качваше я на някой блок, я на някой строеж, за да ми покаже до какво съм го довела Crazy, наистина беше ужасно, тогава си мислех, че никога няма да се отърва от този човек, но слава богу всичко приключи благополучно Peace

Общи условия

Активация на акаунт