Бихте ли назначили секретарка, ако говори на миеко?

  • 14 793
  • 313
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Темата е конкретна за секретарка. Моля, не се палете излишно. Моля да се пише конкретно.

Значи, имам познат, който си търсеше секретарка. Фирмата е доста престижна. Питах тук-там. Знаех изискванията му ( езици, ексел, вуърд и тн.)
Моя позната ме попита, дали още си търси секретарка. Казах "да". Дадох и координати, подала Си ВИ. След седмица ми споделя, че не я потърсили. Попита ме дали нзам защо. Отговорих, че не ми е известно, но най-вероятно, защото говори много диалектно и миека. Казах и, че възклицания от сорта " въй" " ние вместо НЕ" "ко" и тн. са доста отблъскващи и то за така престижна компания.  Казах, че според мен конкуренцията е доста голяма и, че ако иска да е конкурентноспособна, ще се наложи да положи усилия за говора си.
Познайте какво. Разсърди ми се. Сега ме подминава. Защо ли? Сама ме попита какво мисля. Еми аз това мисля.
Вие бихте ли назначили такава секретарка, която ще е първият човек с който, ще разговарят клиентите ви?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Мисля, че си права.
Понякога диалекта е не просто диалект, но и манталитет. В случая с твоята позната е така.

# 2
  • Мнения: 7 837
Сега ще завалят едни изказвания, колмко по-важен е професионалния опит.
Аз не бих назначила човек с такъв "дефект", който да отговаря на телефоните или да посреща клиенти. Абсурд...

# 3
  • Мнения: 3 818
Ако е много много кадърна и не искам да я изпускам, ще й дам пробен срок от един месец, в който да изчисти мекото говорене.
Обаче от едно интервю за работа едва ли ще успея да разбера колко много много е кадърна, така че по-скоро не.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Попадала съм на такава секретарка и нищо не разбрах. След поредното поватряне зацепих какво ми говори и после ми стана смешно. всъщност много зависи с каква дейсност се занимава ф-мата. Не винаги пречи

# 5
  • Мнения: 337
Не бих назначила,това е човекът от фирмата,с който клиентите най-напред влизат в контакт и аз например определено бих се издразнила ако някой ми отогваря с "въй".А и това не е нещо непоправимо,всяка потенциална секретарка(и не само),която се стреми към някакво ниво,би могла да положи усилия и да говори на правилен книжовен български.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Не. Ако става въпрос за София-такъв начин на говорене определено прави силно  впечатление.
 И не добро.
В друг град, където повече хора говорят по такъв начин, може би няма да се отдава значение на мекото говорене и там момичето да има по-големи шансове. Но в София-не.

# 7
  • Мнения: 7 831
Ако говори меко, не виждам какъв е проблема. Но, ако говори на диалект, не бих я назначила.

# 8
  • Мнения: 6 167
твърдо Нйе.
Нямам нерви, и самата интонация не  мога да понеса, а ако  не говори книжовен език, да вдига телефон и контактува с клиенти примерно...
да не говорим колко би дразнила екипа.

# 9
  • Мнения: 4 176
Попадала съм на такава секретарка и нищо не разбрах. След поредното поватряне зацепих какво ми говори и после ми стана смешно. всъщност много зависи с каква дейсност се занимава ф-мата. Не винаги пречи
Да. Говори си ти.
На теб като шеф, може да не ти пречи( ако сте от едно село например  Laughing), но на клиентите може пък да им пука. Ти би ли рискувала?
Ама знаете ли тази позната какво самочувствие има. Всички и се смеем зад гърба. Понякога се опитваме да и намекнем, но тя не се усеща.
Такива хора са добри за научна дейност, където се гледат резултатите и не се изисква комуникация редовно Simple Smile Незнам. Яд ме е, че ми се дуе и не ми говори.

# 10
  • Мнения: 6 039
Не, не бих.
Както и мъже, които ми говорят с педерастки глас. Само като ги чуя по телефона и тая фирма вече е назад в класацията ми.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Днес точно разговярях с една мИекаща служителка във фирма. Честно казано, говорът й определено дразнеше слуха ми, но не мисля, че това е от значение дали да сключим или не сделка.

Така, че 50:50 е май положението, поне за мен.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а заекваща секретарка ама много кадърна?

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз се сещам за един такъв случай преди 4 години. Познат на мъжа ми има заведение , което носеше храна по домовете. Човекът заимна в командировка и остави всичко в ръцете на сестра си дива купонджийка и тя решила да си направи майтап . СЛожила на телофона за поръчки най-заекващия  Laughing Една вечер брат и решава да направи порверка и звъннал човека в ресторанта  и хахаха  Laughing "ДДДДДДДДДДдооооооооооббббббббъъъъърррррррр ввввввеееееч1ччччееерррррррр" 1 час казва 1 изречение.Беше бесен

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ни бих. Ша си взема млад и готин сикритар Wink

Общи условия

Активация на акаунт