Нова сред вас и малко притеснена

  • 2 405
  • 44
  •   1
Отговори
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте бъдещи и настоящи майки.

За пръв път се регистрирам във вашия форум, като една от вас и съм безкрайно щастлива. Laughing
Вчера вечерта след преглед с вагинален видеозон, лекарят ме зарадва с новината че съм бременна. Сега най -големия проблем и борба е да задържим бебето. Правихме опити цяла година за да се получи и вече почти се бях отказала. Предстоеше ми цветна снимка и когато отидох при лекаря за да се уговорим за тази процедура, се оказа че няма нужда от нея.
Сега идва ред на притеснението: Sad
Тъй като не знаех че съм бременна започнах ремонти в къщи преди 1 седмица - местих секции, махах тапети, боядисвах и чистих стените с препарат против мухъл (С - Прим)- с мирис на белина.
Снощи когато гинекологът ми каза че не трябва да вдигам тежко, да дишам химикали и отрови, бях все още твърде шашната за да споделя с него тези неща.
Моля ви да ми отговорите - от кой момент тези химикали могат да навредят на бебето?
Предполагам че физическите натоварвания могат могат да доведат до падане на зародиша (за сега слава Богу се е задържал), но химическите - сигурно до неговото увреждане? Cry
Много се стреснах - от тук нататък е ясно че ще се пазя и ще изпълнявам всичко, ще си пия изписаните лекарства и т.н , но това 5-10 минутно пръскане с антимухолинов препарат ме притеснява.
От кой момент може да му се влияе по този начин.  Ако предположим че съм забременяла на 27-28.06 (тогава ми беше ОВУ предния месец - 14 ден) то сега съм в 35-36 ден от цикъла.
Ще ви бъда благодарна за отговорите момичета.
Попадам в напълно нова и непозната за мен обстановка и ситуация, затова моля да ме извините ако въпроса ми е твърде глупав Embarassed

# 1
  • Мнения: 817
Първо честито!
Бях попаднала почти в същата ситуация като забременях, мъчихме се две години, нищо и нищо.
Една вечер катастрофирахме и се наложи да ми направят рентген на главата, не знаех, че съм бременна и се съгласих, след няколко дни разбрах, че в мен расте бебче. И като започнах да чета литература, като се наплаших колко е вреден рентгена..... #Crazy. Но слава Богу нищо и няма на моята мома. При теб са химикали някакви, честно си признавам не съм запозната до колко ще навреди на бебо, но съм сигурна, че всичко ще е наред.
Леко бременеене и много здраво детенце ти желая!

# 2
  • Мнения: 495
Честито и от мен и добре дошла!
първо да ти кажа, почти всяка мама ги е изживяла тези притеснения
след като вече знаеш, че си бременна, знаеш и от какво да се пазиш - тежести, химии, отрицателни емоции, затлъстяване и обездвижване
ако искаш да си по-спокойна, следващият път сподели притесненията си с докито
изобщо не се притеснявай да питаш какво те интересува, даже си прави списък да не забравиш нещо
поздрави!

# 3
  • Мнения: 3 360
Привет  bouquet и честито Hug!Много майки са имали тези притеснения/аз също/,т.к.това е време,  в което ти не знаеш ,че има бебе,което да пазиш,нали?Не се тревожи излишно и от тук нататък се пази и не се натоварвай много.Лека бременност и от мен!  bouquet

# 4
  • Мнения: 46 434
Добре дошла!   bouquet
Не мисля, че имаш повод за притеснение, пази се от тук нататък и лека бременност  Grinning

# 5
  • Мнения: 3 089
добре дошла при нас  Hug
и не се притеснявай излишо - все пак не си стояла на 10 см. от химикала. а и ако е толкова вреден и опасен не би се продавал свободно в търговсата мрежа, нали?
лека и спокойна бременност, желая от сърце!
и на финала здраво и хубаво бебе!

# 6
  • Мнения: 5 391
Добре дошла и лека бременност!  bouquet
Вярвам, че притесненията ти са безпочвени и всичко ще бъде наред! Peace

# 7
  • Мнения: 169
4естито HugКато се сетя ,какво съм правила с дъщеря си до 3 месец , тогава разбрах ,4е съм бременна направо ми се пла4е.Така 4е не се притеснявай , лека бременност и здраво беб4е Grinning

# 8
  • Мнения: 4 806
честито, честито,.... това е много радостно Simple Smile

това, жената да не знае, че е бременна и да се подлага на вредни въздействия от най-различен характер, е доста често срещано явление. Обикновено е без последствия. Така че и ти не се притеснявай. Пази се оттук нататък, пий фолиева, яж повече плодове и зеленуци и т.н. - все здравословни неща прави Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 125
Добре дошла и честито и от мен!   bouquet
Организма ти си знае работата Grinning. Пази се и почивай повече и прави това, което ти се прави Peace
Леко и успешно бременеене Hug

# 10
  • Мнения: 4 621
Добре дошла и честито  bouquet
Не се притеснявай, едва ли можеш да му навредиш на бебето в толкова ранен етап от бременността. Аз също бях в сходна ситуация като забременях. Получих някаква алергия една вечер, ходих по спешност до Пирогов, където ми биха Урбазон и ми изписаха лекарства за алергията. Изобщо не се замислих, че може да съм бременна ooooh! , но накрая на месеца се оказа, че всъщност съм. И като изчислих , че тогава явно вече съм била бременна от около 7-8 дни, лошо ми стана.Питах няколко различни гинеколога дали е възможно да съм навредила на бебето с урбазона и лекарствата, но всички казваха, че няма проблем, тъй като е било буквално в самото начало. Е родих едно прекрасно здраво момиченце Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Лека бременност ти желая  bouquet

# 11
  • Мнения: 14 133
Добре дошла!   bouquet
Не мисля, че имаш повод за притеснение, пази се от тук нататък и лека бременност  Grinning
Честито и добре дошла и от мен!!!  bouquet
Не се притеснявай с нищо не си му навредила на бебчо!!! От тук нататък слушай доктора, много се пази и само приятни емоции !!!!
Лека бременост!!!!  bouquet

# 12
  • Мнения: 103
Честито.Това е най-хубавата новина за двама влюбени,които искат да си имат бебе.За препаратите наистина не се притеснявай,смятам че не си му навредила,защотото ти не работиш ежедневно с препарати а е било само по време на ремонта.Аз съм бременна в 8мия месец,разбрах 4е съм бременна в 8ма седмица а дотогава се местихме от един апартамент в друг,но не3ависимо от всичко бебка е добре.ЖЕЛАЯТИ ЕДНА КРАСИВА БРЕМЕННОСТ.

# 13
  • Мнения: 169
ами добре дошла и аз съм новая

# 14
  • Мнения: 1 986
  Здравей и от мен WinkЧестита бременност  bouquetИ при мен беше много изстрадано забременяването,но важното е отсега нататък да мислим позитивно,да се пазим и да се наслаждаваме на хубавите моменти,които ни предстоят! Мисля,че на този ранен етап няма от какво да се притесняваш,пази се отсега нататък,и ако имаш въпроси-ние сме насреща Hug

Общи условия

Активация на акаунт