МАЙЧИНСТВО - 90% от заплатата до 9 месец

  • 1 787
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 337
Дали настина за това става въпрос. Моите опасения бяха, че ще става въпрос за 45 дни +155 дни, а тук говорят за по-дълго време по-нормално заплатено майчинство.
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2351&sectio … =2&id=0000502

# 1
  • Мнения: 742
Боже, дано да е вярно. И дано да важи за  заварените случаи, защото аз ще родя септември...

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Боже, дано да е вярно. И дано да важи за  заварените случаи, защото аз ще родя септември...

Наистина звучи много добре!!!
Освен това считам, че дори заварените случаи ще преминат на такова заплащане - едва ли ще има законова дискриминация.

# 3
  • Мнения: 1 986
 Мисля,че приеха със сигурност от 01.01.2007г. да се изплаща 90% от възнаграждението 200 дни;това,което чета в момента не е прието от парламента-като го обнародват в ДВ-ще сме сигурни!Иначе само приказки,приказки....

# 4
  • Мнения: 14 133
Мисля,че приеха със сигурност от 01.01.2007г. да се изплаща 90% от възнаграждението 200 дни;това,което чета в момента не е прието от парламента-като го обнародват в ДВ-ще сме сигурни!Иначе само приказки,приказки....
Първо да обнародват решението в ДВ, тогава се радвайте..Дано все пак да е вярно!!! Всички мамчета и бебчета го заслужават!!!

# 5
  • Мнения: 169
Боже, дано да е вярно. И дано да важи за  заварените случаи, защото аз ще родя септември...
дано

# 6
  • Мнения: 742
мен сериозно ме вълнува този въпрос- термина ми е на 20 септември. 90 дни изтичат към 20 декември и след това имам два варианта- или майчинство, или обратно на работа. Т.е. При изтекъл болничен, с прекъсване от десетина дни #Cussing out едва ли ще ми дадат след 01.01.2007 отново по същия текст... И така си  и увяхвам. За някакви си 10 дни  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 300
Боже, дано да е вярно.
Praynig Дано наистина да е така.

# 8
  • Мнения: 241
ех, това е само малката крачка към по-социален режим  Peace. И все пак - знам за две други, държави с доста развити икономики и висок стандарт където майчинството е 100% от заплатата но само 2 или 3 месеца.  Как ли се справят там  newsm78 ?!? Явно става и така Flutter

# 9
  • Мнения: 742
Прочето още веднъж статията- "От 2007 г. осигурените майки ще получават 90% от заплатата си до навършване на 9-месечна възраст на детето, както и 45 дни преди раждането, реши социалната комисия вчера, като прие поправки в Кодекса за социално осигуряване."
Няма такъв законодателен орган. Значи нищо не е прието, само проект е обсъждан.

# 10
  • Мнения: 1 986
 Ами нали и аз това казвам Wink-като мине през Народно събрание, после обнародване в ДВ-тогава може да се радваме Peace

# 11
  • Мнения: 4 406
а какъв срок назад ще гледат заплатата на бременната, за да изчислят тези 90 %

# 12
  • Мнения: 1 986
последните 6 месеца

# 13
  • Мнения: 1 425
Сега остава само да се молим да го приемат и обнародват в ДВ. Но като ги знам какви са сигурно, няма да го приемат  Embarassed То с министерска заплата лесно се гледат деца и още по лесно се отказва на всички останали майки  #Cussing out

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Мисля, че леваците във властта, падрон - левите - ще прокарат тази по-социална политика... И е крааааааайно време вече! Но да сме живи да го видим - обнародвано.

Общи условия

Активация на акаунт