Любопитно за сперматозоидите и оргазма!

  • 8 337
  • 35
  •   1
Отговори
При полов акт спермата се излива предимно в задния влагалищен свод. Моторната активност на матката при полово сношение е особено силно изразена през време на оргазма, когато се забелязва съкращение на целия полов апарат.

В резултат на тези съкращения се отделя секрет от цервикалните жлези и става избутване на слизестата запушалка навън от външния отвор на цервикалния канал. След преминаването на оргазма слизестата запушалка, след като се е потопила в депонираната в задния влагалищен свод сперма и се е натоварила със сперматозоиди, се отдръпва обратно и по тоя начин улеснява преминаването на сперматозоидите (заедно с химиотаксичното въздействие на цервикалния секрет) в цервикалния канал. Установено е обаче, че оплодяване може да стане и без оргазъм, наблюдавано е забременяване и при coitus vestibularis. Смята се, че концепционният оптимум е по времето на овулацията, а концепционният минимум - преди, през и след менструация. По изключение освен правилен овулационен цикъл има и парациклични овулации,поради което оплождането е възможно по всяко време.

# 1
  • Мнения: 3 376
А какво е coitus vestibularis? newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 4 273
Мишле, не разбрах целта на постинга newsm78 Че най-вероятно е да се забременее по време на оргазъм, но също е възможно и без наличието на такъв. Това ли е newsm78

# 3
  • Мнения: 3 715
И сега ние какво трябва да кажем тук?

# 4
  • Мнения: 812
да и аз нищо не разбрах newsm78

# 5
  • Мнения: 2 120
Аз от две години не изпитвам оргазъм в дните за бебе, но от този месец започнах след акта, понеже сме уморени  и мъжа ми заспива да си го `докарвам` сама/оргазма/. Може да се смеете, но нали твърдят, че трябвало да има оргазъм и аз си реших проблема по този самостоятелен начин/. Embarassed

# 6
  • Мнения: 264
хихи, дара - екзотично решение от твоя страна  Wink и аз съм чувала,че оргазма допринася за придвижването на плувците и че е хубаво пътя им до целта да е максимално съкратен  Wink не знам какво се случва обаче ако мацката свършва преди или след оргазма на партньора си...  newsm78 Laughing  което в никакъф случай не означава,че мацките, които не успяват да забременеят веднага не изпитват оргазъм  Laughing

# 7
  • Мнения: 812
Не е вярно че ако нямаш оргазъм не можеш да забременееш,това са глупости !!! Joy Joy Joy   Има много жени които не могат да стигнат до оргазъм,но имат деца !!! Не се заблуждаваите

# 8
  • Мнения: 3 154

В нета туй намерих кат обяснение:
половой акт, при котором половой член совершает ритмичные движения в преддверии влагалища, не проникая в полость влагалище.

Даре, кой твърди, че трябва да има оргазъм? newsm78 Ако всичко е наред и без оргазъм се забременява...

# 9
  • Мнения: 112
Ако всичко е ОК, можеш да забременееш и от въздуха, дето има една приказка  Grinning Имам позната която забраменя от "изхвърляне на семенната течност, в/у корема" (съжалявам ако звучи грубо, не знам как да се изразя). Оргазмът само би могъл да помогне за достигането на смелчагите до базата, но не е задължителен  Simple Smile А що се отнася до "самозадоволяването" - няма нищо лошо, въпрос на вкус... А в интерес на истината не познавам мъж който да има нещо против  това действие на жената, стига двамата да са доволни и удовлетворени Wink Нали това все пак е целта на операцията   Sunglasses

# 10
  • Мнения: 2 825
..........не знам какво се случва обаче ако мацката свършва преди .......

То май това е най-често срещания вариант, първо жената, после мъжа.  Аз в другия ред не си го и представям даже, освен по описания от Дара начин Simple Smile

# 11
Ами мислех, че ще се получи добре да се споделят мнения за това дали според Вас наистина има значение /ако някой например е чел и чул нещо такова/ за оптимизирането на забременяването ОРГАЗМЪТ или не. Аз от прочетено в началото разбирам че е по-добре да има оргазъм- благоприятства за мъничетата спирматозоидчета. Това беше идеята-защото когато някой не може да забременее се хваща и за такива неща и ако можем да помогнем с нещо - защо да не го направим  Simple Smile

# 12
Освен това там изрично пише че който няма оргазъм - не означава че не може да забременее- просто става явно по-лесно!

# 13
  • Мнения: 2 120
Така де...напоследък и аз чета много за значението на оргазма и забременяването. Не знам защо бабите ни са забременявали толкова лесно, вероятно са имали оргазъм много по-често от наси и по две овута минимум/шегичка/. Знам ли..., но е факт, че начинът на живот в 21 век много е променил физиологията на жената и съм ЗА да се опита и този вариан,  въпреки че след нещастните ми опити от миналия месец ми остана само оргазма Wink.

# 14
  • Мнения: 112
...въпреки че след нещастните ми опити от миналия месец ми остана само оргазма Wink.

Е, поне е нещо... представи си и тях да ги нямаше  Wink   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт