Как да избера болницата?

  • 477
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
Скъпи дами, в 14 г.с. и се чудя как да избера болница... Моля да споделите впечатления от Тина Киркова и какво мислите: цезарово по желание или както Господ е рекъл?....

# 1
  • Мнения: 122
Не разбрах от кой град си, но явно не от Варна, така че за болница не мога да ти помогна. Но за цезаровото (особено пожелание) ще ти кажа какво мисля, пък ти си решаваш. Не съм спец,но по мои лични наблюдения е много грешно - първо боляло повече и по-дълго време се възстановяваш. Раната лесно може да се отвори, ако не внимаваш и ти отнема поне 2 седмици, за да си стъпиш на краката. После, много често раждайки изкувствено, майките се лишават от най-ценната природна храна- кърмата. А нямаш ли кърма, детенцето ще е болнаво. Друг факт е че коремчето на мама не се прибира напълно, защото няма нужните мускулни съкращения,както при нормалното раждане. После, чувала съм че ако родиш секцио, при втора бременност трябва отново да се оперира (така съм чувала). А не е маловажно също, че нямаме право да се бъркаме в работата на природта и да избираме кога детето ще излезе на бял свят - то може още да не е готово да излезе, когато ние решим.
 В крайна смета милиони, милиарди жени преди нас са се справяли с изпитанието да родят нормално, защо ние да не се справим. Аз не бих се чувствала пълноценна жена, ако съм избрала да родя секцио, само за да не ме боли при раждането. Защото се оказва,че при нормално раждане те боли истински някакви си 10мин., докато при секцио с дни не можеш да се възстановиш, да не говорим че често последствията те карат да си блъскаш главата цял живот.
 Разбира се има много изключения, когато майките са доволни от решението си за цезарово сечение и нямат такива последствия, не се сърдете мами. Но в по-често това е грешка и аз не те съветвам да я правиш.
Имаш мнооого много време до тогава, помисли си добре и решавай. Успех!

# 2
  • Мнения: 9 903
- първо боляло повече и по-дълго време се възстановяваш.
Раната лесно може да се отвори, ако не внимаваш и ти отнема поне 2 седмици, за да си стъпиш на краката.
После, много често раждайки изкувствено, майките се лишават от най-ценната природна храна- кърмата.
Друг факт е че коремчето на мама не се прибира напълно, защото няма нужните мускулни съкращения,както при нормалното раждане.
После, чувала съм че ако родиш секцио, при втора бременност трябва отново да се оперира (така съм чувала).
 Аз не бих се чувствала пълноценна жена, ако съм избрала да родя секцио, само за да не ме боли при раждането. Защото се оказва,че при нормално раждане те боли истински някакви си 10мин., докато при секцио с дни не можеш да се възстановиш, да не говорим че често последствията те карат да си блъскаш главата цял живот.
 


е, с тези цитирани неща не съм съгласна, но въпрос на организъм е Simple Smile
особено за кърмата. и за последствията за цял живот.

нооо, имаш време да решиш по какъв начин ще родиш. Сега избери не болница, а лекар  Peace

във форумите има писано много за тина киркова, пусни една търсачка и ще си изградиш някакво мнение.

# 3
  • Мнения: 46 508
... Не съм спец,но по мои лични наблюдения е много грешно ...

Аз като човек, минал през секциото, мога да ти кажа, че няма дори едно вярно нещо в това, което си написала  Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 6 170
ivonska, ти си още в началото на бременността. Имаш достатъчно време за да решиш кой начин на раждане не само предпочиташ, но и кой ще е по подходящ за теб от медицинска гледна точка. Ако пуснеш търсачката само от последните 2-3 месеца ще намериш много теми и за секциото и за болницата. Мисля, че ще са ти полезни. А иначе аз раждах точно в тази болница и съм много доволна, и я препоръчвам.
Лека бременност!   bouquet

Не съм спец,но по мои лични наблюдения е много грешно - първо боляло повече и по-дълго време се възстановяваш. Раната лесно може да се отвори, ако не внимаваш и ти отнема поне 2 седмици, за да си стъпиш на краката. После, много често раждайки изкувствено, майките се лишават от най-ценната природна храна- кърмата. А нямаш ли кърма, детенцето ще е болнаво.
.........
 В крайна смета милиони, милиарди жени преди нас са се справяли с изпитанието да родят нормално, защо ние да не се справим. Аз не бих се чувствала пълноценна жена, ако съм избрала да родя секцио, само за да не ме боли при раждането. Защото се оказва,че при нормално раждане те боли истински някакви си 10мин., докато при секцио с дни не можеш да се възстановиш, да не говорим че често последствията те карат да си блъскаш главата цял живот.

Аз не съм раждала нормално и не мога да коментирам колко боли, но определено не са ми трябвали 2 седмици, за да си стъпя на краката. На следващия ден след операцията вече кляках, а в съседната стая имаше една майка с естествено раждане и толкова разкъсвания, че дни наред не можеше да седне. Така че всичко си е строго индивидуално. А и едва ли избора за секцио е само, за да не боли, нали за това е епидуралната упойка.
Също така и за кърменето не е от такова значение начина на раждане - аз кърмих 7,5 месеца.

# 5
  • Мнения: 1 986
  Аз не мога да споделя личен опит Wink,но мога да споделя моето решение какво е-в началото се позаинтересувах кой доктор да избера-който ще ме наблюдава на редовните консултации и ще ръководи после раждането-исках да е наясно със състоянието ми от самото начало,та до края.Засега,според него,всичко върви към нормално раждане/винаги си имам едно наум,че всичко може да се промени до края на бременността/ и смятам да си родя нормално;ако се наложи секцио-ОК,но по преценка на доктора Peace

Общи условия

Активация на акаунт