Откъде да купя икона?

  • 24 534
  • 22
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 823
Мами,моля пишете ми откъде мога да купя хубава икона ,освен от църквите,като става въпрос за места в София. Знаете ли на какви цени вървят горе-долу?Благодаря предварително.Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 672
ами аз освен пред църквата другъде не съм виждала newsm78
а цената е различна - от/ до - според иконата

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Пред "Ал.Невски", при художниците на "6-ти септември" има и икони. Цените на малките май бяха 20-30 лв. (но не съм минавала скоро оттам, така че не съм сигурна)

В самата катедрала също има много хубави икони.

# 3
  • Мнения: 3 098
Има много магазини за икони,сувенири,камъни.Избора е голям. Peace

# 4
  • Мнения: 5 228
Точно пред църквата Св. Неделя има хубаво магазинче за икони. Вътре в зърквата - също. В подлеза на Президенството преди имаше също магазини, в които имаше хубави икони, но отдавна не съм минавала от там, не знам сега какво е положението.

# 5
  • Мнения: 483
Аз купих преди около месец за кумовете по-луксозна от ЦУМ. Мисля, че беше на втория етаж. Има 2 магазина за сувенири. Обаче е 100 лева. А има и едни италианско сребро, по-малки пак много луксозни по 20 - 30 лева.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 816
Има едно магазинче на Христо Ботев за сувенири и икони,на светофара с Тодор Александров! HugИдвайки от Стамболийски преди светофара в дясно!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 263
100 лв и нагоре е нормална цена, ако става дума за хубава икона - рисувана. Не че цената е определяща за качеството, но все пак....няма начин да струва 20-30 лв.  Naughty С тази цена са репродукции, залепени на дърво или по-лошо от онези лятите (едни такива релефни). За съжаление не мога да ти кажа в София къде продават икони. Навремето имаше в ЦУМ и пред "Ал. Невски". 

# 8
  • София
  • Мнения: 469
В подлеза на ЦУМ. Много са хубави. Купували сме няколко пъти.
На гърба има залепен сертификат.
Ето и телефон на производителя: 0888 345985

# 9
  • Мнения: 811
каквато и икона да купиш-най-важното е да идеш в църква да я осветят

# 10
  • Мнения: 1 134
каквато и икона да купиш-най-важното е да идеш в църква да я осветят

 newsm10

# 11
  • Мнения: 3 089
ако искаш да е наистина добре изработена икона, по-добре поръчай на иконописец. тези, дето се продават шир-потреба, не са по канон или са много лошо изрисувани.
ако те интересува, пиши на лични и ще ти дам телефон. познавам някои от най-добрите иконописци в българия (чиста случайност) - 6-7 човека са и май няма други, които да са канени на изложби в чужбина и да получават поръчки дори от възложители-католици. всъщност аз нищо не разбирам от тия работи, но непрекъснато ги пишат и имат поръчки. иконите обаче не са по 20 кинта.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 823
Мами,много ви благодаря за цялата информация.За съжаление не мога сега да отделя 100лв,въпреки,че ми се иска да купя наистина нещо хубаво.SadНо ще си запиша всичко що сте ми дали,като инфо и при нужда ще знам откъде и как да търся.Благодаря ви още веднъж. Hug  bouquet

П.С.Извинявайте за може би глупавия въпрос,но освещаването на икона,какво представлява?Има ли специален ден за това или може да се извърши по всяко време?

Последна редакция: нд, 23 юли 2006, 23:24 от svetlana79

# 13
  • Мнения: 205
срещу парламента,до радисън сас

# 14
  • София
  • Мнения: 3 816
Мами,много ви благодаря за цялата информация.За съжаление не мога сега да отделя 100лв,въпреки,че ми се иска да купя наистина нещо хубаво.SadНо ще си запиша всичко що сте ми дали,като инфо и при нужда ще знам откъде и как да търся.Благодаря ви още веднъж. Hug  bouquet

П.С.Извинявайте за може би глупавия въпрос,но освещаването на икона,какво представлява?Има ли специален ден за това или може да се извърши по всяко време?
Може да се извърши по всяко време.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт