Предбрачни договори

  • 3 059
  • 27
  •   1
Отговори
Кажете си мнението за предбрачните договори,които по мои наблюдения напоседък много нашумяха.Аз си мися,че ако и двамата го искат няма нищо лошо,но сигурно е много гадно когато единят няма нищо ,а другият има много(гадно за тоя дето няма ,не за друго ,а за това,че ако нямаш кой знае какво ,излиза,че все едно те обвиняват в брак по сметка,а в повечео случаи не е така.Нали хората се женят ,защото се обичат,или се бъркам?)

# 1
  • Мнения: 6 155
... предбрачните договори,които по мои наблюдения напоседък много нашумяха...

Къде ?

# 2
# 3
  • Мнения: 6 155
В България не се сключват предпрачни договори  Stop
Но както и да е... на мен не ми харесва идеята. Ако ще се омъжвам за някой, то няма да мисля за бъдещия развод и за подялба на имущество Tired  То пък и няма кой знае какво да делем, де  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Предбрачни договори в България има само по телевизията-в нЕкои американски филми. Laughing
Не се кахъри още-като ги уреди законът, тогава ще ги мислим. Засега не е предвидена такава възможност.

# 5
  • Мнения: 6 872
И аз доколкото знам в България такива договори няма. Но иначе не виждам какъв е проблемът с тях. Според ме не се използват толкова от опасения за брак по сметка, а за по-лесна подялба на имуществото след евентуален развод. Избягват се доста разправии, процеси и т.н.

# 6
Напротив,сключват се,но все още не се взимат под голямо внимание,защото важи законът за семейната собственост или както там му викат,юристите да кажат.Даже съм била свидетел на сключването на един такъв.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Е, хубаво де. Но ще си остане само лист хартия. Няма съд, който в случай на развод ще се съобрази с предвиденото в него.
Може да се изпълни само ако едната страна вземе страха и акъла на другата и на въпросната "друга" и през ум не й мине да не изпълни написаното в договора. Сещаш се за какви ситуации говоря.

# 8
  • Мнения: 765
Е, хубаво де. Но ще си остане само лист хартия. Няма съд, който в случай на развод ще се съобрази с предвиденото в него.
Може да се изпълни само ако едната страна вземе страха и акъла на другата и на въпросната "друга" и през ум не й мине да не изпълни написаното в договора. Сещаш се за какви ситуации говоря.
Сещаме се  Mr. Green , но съгласете се че има логика в това да си спестиш главоболията при евентуален развод. Не е романтично , но 1 от 3 брака в БГ завършва с развод , а и ситуацията която описваш се случва и сега при делбите на имущество . Бих подписала да . На мен подобен договор ми изглежда като застраховка живот - не мисля че би ме обидил , напротив !

# 9
  • Мнения: 3 423
Малко отклонение.

В Германия има брачен договор, където се регламентират функциите и отношенията по време на брака.

Но има и договор за подялба на имущество, който може да се окаже
много полезен в случай на развод, ако например мъжът ти е затънал в
дългове от комар, пък според този договор ти нямаш нищо общо с
погасяването им.

Та в този аспект считам договорът за раздяла на имане за адекватен.

А иначе договор, с който се задължавам да спя с мъжа си на първо и
двайсет и четвърто число, да посещавам леля му по бащина линия
и да се усмихвам на бившето му гадже, не ме убеждава.


# 10
  • Мнения: 1 753
Предбрачни договори в България има само по телевизията-в нЕкои американски филми. Laughing
Не се кахъри още-като ги уреди законът, тогава ще ги мислим. Засега не е предвидена такава възможност.

Така е, да!
Иначе по въпроса аз мисля, че е много хубаво нещо! Мога да дам много примери на провинциалистки дошли в София, които се женят за софиянец с жилище.
Това е някакъв вид застраховка все пак. Никой като си прави застраховка живот не иска да умира, естествено. Но АКО се случи нещо лошо не е зле да си подсигурен, нали?  Peace

# 11
  • Мнения: 765


Така е, да!
Иначе по въпроса аз мисля, че е много хубаво нещо! Мога да дам много примери на провинциалистки дошли в София, които се женят за софиянец с жилище.
Това е някакъв вид застраховка все пак. Никой като си прави застраховка живот не иска да умира, естествено. Но АКО се случи нещо лошо не е зле да си подсигурен, нали?  Peace
Аз познавам доста свестни провинциялистки и не толкова свестни софиянци .Мдаа...има и такива , които са родили 2-3 деца , стоят в неземно красивият голям град и търпят тормоз , изневери и прочие романтични взаимотношения , щото няма къде да идат и закона не ги защитава имуществено , докато мъжа им се бара по ... и се бие в "столичните " си гърди! На някои от тях им се умира. Справка може да направиш в някои теми от форума. А предбрачен договор се прави с човек , който има какво да договаря . Peace

# 12
  • Мнения: 1 753


Така е, да!
Иначе по въпроса аз мисля, че е много хубаво нещо! Мога да дам много примери на провинциалистки дошли в София, които се женят за софиянец с жилище.
Това е някакъв вид застраховка все пак. Никой като си прави застраховка живот не иска да умира, естествено. Но АКО се случи нещо лошо не е зле да си подсигурен, нали?  Peace
Аз познавам доста свестни провинциялистки и не толкова свестни софиянци .Мдаа...има и такива , които са родили 2-3 деца , стоят в неземно красивият голям град и търпят тормоз , изневери и прочие романтични взаимотношения , щото няма къде да идат и закона не ги защитава имуществено , докато мъжа им се бара по ... и се бие в "столичните " си гърди! На някои от тях им се умира. Справка може да направиш в някои теми от форума. А предбрачен договор се прави с човек , който има какво да договаря . Peace

Не отричам, че има и обратен вариант. Кофти ситуация, която при един добър предбрачен договор може да бъде доста добре изиграна! Примерно да се договори солена издръжка от бащата при евентуален развод.  Wink

# 13
Но май засега в България предбрачните договори засягат само имуществото,не издръжка на деца и пр.Поне такова нещо чух от един нотариус.Понякога се получават много големи недоразумения с тези договори.Много е дълго за разказване ,но заради един такъв договор едва не се провали сватбата на моя много добра приятелка.Много е важно как ще го направиш,за да не обидиш партньора си(т.е. как ще поднесеш информацията за товаче желаеш договор)

# 14
  • Мнения: 1 366
Не зная дали ги има в Бг, но мисля че е много разумно нещо. И ако хората са достатъчно зрели във връзката си и честни към партньора си, не би следвало едно подобно искане да представлява проблем - даже напротив. Особено ако става дума за по-късен брак, в който страните, или една от тях, идва с имущество, не виждам нищо обидно в изискването другата страна да уважи усилията на единя да се сдобие с това имущество и да не го дели с партьора си при евентуален развод. Не мисля, че подписването на подобен договор говори за лоша връзка. Ама никак дори.

Общи условия

Активация на акаунт