Въпрос за резултат от кръвен тест

  • 1 384
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте мили момичета! Разгледах темите, свързани с кръвен тест за бременност, но не открих това, за което се чудя. Днес си направих въпросния тест, резултата е 0,57 при референтни 0-3. Втори ден е от закъснението на М, но, цикъла ми е доста нередовен и мисля, че тази дата не е показателна за мен.  Много невежа съм с тези тестове, затова ви моля, да ми обясните, какво значи "отрицателен"!  EmbarassedОбадих се на гинеколога си, но той каза, че нищо не може да ми каже за сега, да отида другата седмица при него!Благодаря ви от сърце!!!! Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 902
Си , за съжаление, трябва да ти кажа, че ТОВА е отрицателен кръвен тест. За положителен се смята резултат над 3, но обикновено стойностите през 5-та гестационна седмица (брои се от датата на последната редовна менструация) са около 50.
Дано следващия път видиш ПОЛОЖИТЕЛЕН кръвен тест.

# 2
Благодаря много White!  bouquet Hug
Надеждата ми е все още да не съм в 5 г.с. с моя шантав цикъл....cry

# 3
  • Мнения: 7 716
Бременност няма.

# 4
  • Мнения: 264
Миличка не се надявай много да нне кажа въобще,но според мен бременост няма Sad.Но това не пречи другият път теста да е положителен затова не се отчайвай и натъжавай Wink.

# 5
  • Мнения: 2 120
Отрицателен. Съжалявам.

# 6
  • Мнения: 784
С такъв "отрицателен" кръвен тест, към днешна дата си имам бебе на 9 месеца!
Тези тестове не дават 100% резултат.
Преди да забременея провеждах медикаментозно лечение и беше много важно да не го прекъсвам напразно - въпреки отрицателния резултат обаче спрях да пия лекарствата, защото бях почти сигурна, че съм бременна - и се оказа вярно!
А когато по-късно си правех тестовете с урина, дълго време втората чертичка излизаше много слабо розова -  явно нивото на хормона при мен е било ниско.

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
С такъв "отрицателен" кръвен тест, към днешна дата си имам бебе на 9 месеца!
Тези тестове не дават 100% резултат.
...
Колко ти е бил резултата от бета ЧХГ. За бременност се счита при резултати над 5. И според мен и от личен опит мога да кажа, че резултат под 5 си  е отрицателен.

Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 14:11 от mango

# 8
  • Мнения: 7 716
Еделвайс, кога прави теста и колко ти беше резултатът?

# 9
  • Мнения: 784
Резултатът ми беше около 1,60, а изследването правих около 10-12 дни след зачеването - датата я знаех със сигурност, защото си правех фоликуметрия всеки месец.
Според гинеколожката ми 6-7 дни след зачеването кръвният тест вече давал резултати и когато по-късно се оказа, че съм бременна и й показах резултата от правения по-рано тест, тя каза: "Ха, а ние толкова разчитаме на тези тестове!"

# 10
  • Мнения: 7 716
Еделвайс, видя си се спукан фоликул на прегледа? Освен това твоят резултат е доста по-висок. Нейният е 0.57 да предположим на 16 ден. Така че откъдето и да го гледаш е отрицателен.

# 11
Момичета, мен още не ме е споходила М. Но, аз ви писах, че не съм като часовник в това отношение.  Rolling Eyes
Нямам време да отида при гинеколога тази седмица, но ако продължавам все така, другата ще го посетя.
Благодаря ви за отговорите!  bouquet

# 12
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Резултатът ми беше около 1,60, а изследването правих около 10-12 дни след зачеването - датата я знаех със сигурност, защото си правех фоликуметрия всеки месец. ...
А повтори ли резултата след два - три дни? Все пак и да се види дали не е лабораторна грешка.

# 13
  • Мнения: 784
Манго, теста не съм го повтаряла - в такъв момент просто се доверяваш, но после също съм си мислила, че може и да е било грешка. Но и на тестовете с урина втората чертичка доста време си ми беше бледо розова.
Лали, на фоликуметрията се видя узрял фоликул с добра големина - следваше "работа по въпроса" и после известно време не бяхме правили секс, така че в датата на зачеването съм сигурна.

# 14
  • Мнения: 7 716
Да, ама нали знаеш, че спермазотоидите живеят до пет дни във фертилна среда, така че това може евентуално да измести датата на зачеването.
Единственото сигурно определяне на датата на зачеване  е, ако предварително е видян само един доминантен фоликул и после при преглед се установи, че току що се е спукал. Товага се предполага, че  отделената яйцеклетка би се оплодила следващите 12 часа.

Общи условия

Активация на акаунт