Птичи грип в България !

  • 1 306
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
Момичета, има вече птичи грип в България  Confused

Ето повече инфо по въпроса:

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=911888

Нихат Кабил: У нас има огнище на птичи грип!

Зоната на заразата се намира в село Слънчоглед, община Джебел; до четири дни ще стане ясно какъв е видът на вируса

20.07.2006
В България има огнище на птичи грип, заяви пред журналисти на спешна пресконференция земеделският министър Нихат Кабил. Зоната на заразата се намира в село Слънчоглед, община Джебел.

До четири дни ще стане ясно какъв е видът на вируса.

До края на деня всичките 480 домашни птици в селото ще бъдат унищожени. Със заповед на министъра около Слънчоглед е отцепена 3-километрова зона, в която ще бъдат извършвани денонощни наблюдения на домашните птици.

В понеделник идната седмица ще заседава Кризисният щаб по птичи грип. По-рано стана ясно, че

88 птици са умрели в селото.

В Кърджали се проведе спешно заседание на областната епозоотична комисия. Още 220 кокошки и пуйки са били унищожени в събота превантивно, оповести в града генералният директор на националната ветеринарна медицинска служба д-р Жеко Байчев.

Още през юни се твърдеше, че заразата е стигнала места в Румъния на 40 км от Русе. Бе забранен вносът на живи домашни и екзотични птици, яйца и месо, произведени в северната ни съседка, където епидемията взе особено сериозни размери, както и от страни, където също бяха открити случаи на болестта.

Българските власти твърдяха, че се взимат всички необходими мерки за предотвратяване на възможността заразата да проникне и у нас. Санкциите за стопани, оставящи домашните си птици "безпризорни", бяха многократно завишени.

Сигнали за повишена смъртност при домашни и диви птици и съмнения за птичи грип у нас се появяваха не веднъж от началото на истерията в международен план около болестта.

Експерти предупреждават, че ако прерасне в пандемия, птичият грип може да доведе до смъртта на милиони хора.

# 1
  • Мнения: 4 806
ами нямаше как да не се случи.
предлагам да не изпадаме в паника, да не пием сурови яйца и много търпеливо и добре да си приготвяме птичите продукти...

# 2
  • Мнения: 2 212
Аз честно казано вече тези новини ги подминавам без особено впечатление, еле пък последното изречение....Преди няколко дни само имаше тема за медиите и колко "истини" говорят...Може би хората се поуспокоиха и започна пак да се консумира пилешко и айде пак наново...

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 18:25 от ester

# 3
  • Мнения: 7 474
Ей, само това липсваше  doh

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Лошо.

# 5
  • Мнения: 3 116
Аз се чудя дали в детските кухни ще поддържат необходимата хигиена с птичи продукти  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 212
Аз се чудя дали в детските кухни ще поддържат необходимата хигиена с птичи продукти  newsm78
Аз лично не бих им имала доверие. Просто вече не знам на кой може да се има доверие- на тези, които оповестяват и разпространяват новините, на тези, които уж са задължени да спазват след това хигиена...Е на никой! Само на себе си!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 827
тамън се бях засилила да пускам тема
сега го чух по радиото и аз

# 8
  • Мнения: 765
Аз се чудя дали в детските кухни ще поддържат необходимата хигиена с птичи продукти  newsm78
И  аз за това  бих се притеснила, иначе засега не изпадам в паника от птичият грип , дано не стане по-страшно обаче...

# 9
  • Мнения: 3 116
Ех, какво да я правя с тази кухня сега  ooooh! Да я спирам ли ?

Проблема не е наистина птичия грип,  а това че не можеш да имаш вяра на никой  Confused

# 10
  • Мнения: 7 474
По Канал 1 дават репортаж!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 767
Значи край на пилешкото. Confused

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
признавам си, за мен това е поредната манипулация;
ще си ядем вкъщи птиче месо и яйца, ще взимаме от кухнята храна....

# 13
  • Мнения: 1 753
кофтииии  Thinking Confused

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нито ще спра да ям пилешко, дори напротив - сега пак ще му падне цената, нито ще спра детето си от кухня. Знам, че след термична обработка, вурусът на птичия грип не може да оцелее. Не разбирам паниката, която се всява и отказването от консумация на пилешки продукти.

Общи условия

Активация на акаунт