Някоя майка кърми ли на поискване?

  • 4 024
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Искам да споделя опит с други майки, които кърмят на поискване. Има ли такива във форума? [/color]Laughing

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз давам на поискване. Първите дни давах на три часа (бебето ми е много спокойно, и рядко плачеше, даже от глад), за да задам ритъм, сега тя сама показва кога иска - обикновено на около три часа пак.

# 2
  • САЩ
  • Мнения: 323
Ами общо взето съм кърмила на поискване. Хем че сега в перспектива - не съвсем, защото аз гледах да мине поне 1.5 часа от предното кърмене, а пък детето си искаше и на по-често първия месец.

# 3
  • Мнения: 195
Аз също кърмя на поискване и засега всичко е наред с наддаването и растежа. За мен това е правилният начин и имам доверие на бебето то да си каже кога какво иска:).

# 4
  • Мнения: 385
При мен всеки ден е различно независимо, че следващата седмица ще навършим 5 месеца. Даже от месец и половина приключихме с по-дългите интервали нощем. До трети месец правеше почивка от 6-7 часа нощем. Сега се буди на 3-4 часа. Хубавото е, че щом се наяде през нощта заспива на секундата. Аз не го уригвам нощем, а го кърмя в легнало положение. Така отнема само 15 минути за двете гърди.

А и понеже гърдите са различно пълни, а и не можем да заспиваме, без да сме на гърда, това с установения ритъм нямаше как да проработи.

# 5
  • Мнения: 1 793
аз съм бъдеща мама и засега нямам опит в тази посока, но исках да споделя това, което знам и което тук препоръчват - кърмене при поискване. още в началото на бременността ми моята акушерка ми каза, че бебето трябва да се кърми при поискване. същото прочетох и в книгите, които имам. а последния път на курса тя отново каза, че кърменето не трябва да е на определени часове. дори ако бебето иска да суче през 1-1,5 часа да му се дава. може би това е най-добрия вариант, защото това стимулира образуването на повечв кърма и аз смятам да кърмя бебето си при поискване, когато се роди.

# 6
Разбира се че има такива:)) Аз кърмя на поискване - струва ми се абсурдно да тормозиш малко бебче почасово хранене. от самото начало се кърмим на поискване и около 2рия си месец той сам си изработи режим, на около 3 часа. Беше си махнал сам нощното кърмене, но откакто почнаха да растат зъбките отново се буди и иска да яде - давам му, нищо че е на 6 месеца вече.

# 7
  • Мнения: 117
Винаги съм кърмила и продължавам да кърмя на поискване  Sunglasses

# 8
I az karmya beba na poiskvane i tya sama si napravi 3h rejim. Prez parvite 15 dni se hraneshe na po-malki intervali no sega samouregulira hraneneto si. Ponyakoga pravi intervali ot 4 h. Smyatam che tozi metod na hranene e mnogo dobar i detence samo pokazva ot kakvo ima nujda bez da bade stresirano s nalojen ot men rejim. Laughing

# 9
  • Мнения: 830
И аз така ! С първото ми дете се стремях към някакъв режим , но с това - и часовника не гледам ! Когато иска - тогава . Ако ме събуди нощем - яде , ако ли не - още по=добре за мен Grinning  , яде чак на сутринта . Дано почнат по-честичко да се повтарят подобни нощи .
Аз пък друго да ви питам - за жалост нямам късмета на Boo , не е от най-спокойните бебката ми . Страшно много се влияе от това , което аз съм яла ! Вече избягвам всичко , дори киселото мляко ( за прясно не говорим ) . Знаете ли кога последно спа най-добре - ами мама цял ден нямаше време , и беше яла само сандвичи , т.е. хляб , месо , картофи . !!!!!!!!
И сега свекърва ми е на гости и като готви едни вкусотии ( но без лук , без подправки и т.н.  , без газообразуващи храни ) и , познайте дали спим нощем ....... Вече се виждам в чудо , и дори мисли ми минават за отбиване поради тази причина - че аз една зелена салата не мога да изям като хората , все с угризения че после бебето ми ще плаче...
Кажете ми моля ви че след 2 дена ставаме на 3 мес. и това ще премине ! ( все едно не съм гледала дете , на голямата ми преминаха коликите на 6-тия мес . Cry  Cry  Cry  )
Има ли и други мами с толкова чувствителни бебчета ?!

# 10
  • Мнения: 768
Аз кьрмя на поискване вече 4 месеца. Бебка обаче колкото и да е странно си има изграден режим и си иска все по едно и сьщо време.  Хапва повече от 10 пьти на ден, но по малко и за кратко.
Много се плашех пьрвите дни дали ще трябва насила да и давам в определени часове- но слава богу бебка сама си направи режим.
 Laughing

# 11
  • Мнения: 385
Благодаря на всички, които писаха. Сега някакси не се чувствам като изолирано явление.

Мисля да предложа да създадем група са поддръжка на майки, които искат да кърмят на поискване. От опита си съдя, че понякога нещата могат да са доста трудни и човек има нужда от бърз съвет по телефона или просто да сподели какви са й притесненията. Форумът е хубаво нещо, но има състояния, в които майката има нужда от помощ на минутата, защото след час или след една нощ всичко може да е преминало.

Аз съм готова да помагам. Но ще пусна нова тема за групата.

# 12
  • Мнения: 830
Супер , аз съм за !

# 13
  • Мнения: 195
Какво става с тази тема - само толкова ли сме, дето избягваме режимите:)? Да не би да сте пуснали нова тема и аз да не съм видяла?

# 14
  • Мнения: 1 517
I az karmia na poiskvane,Bebcho se budi prez 3-4 chasa i coka po 15-25 minuti, vseki pat razlichno,dori 2-3 pati si propuska po edno ot hraneniata a sme na 13dena   33uu

Общи условия

Активация на акаунт