Какво мислите за птичия грип?

  • 583
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте!

Сутринта чух в част от новините, че вече си имаме гнездо на птичи грип и в България. Какво мислите по принцип за цялата история покрай птичия грип, притеснявате ли се?

# 1
  • Мнения: 46 430
Спазваме достатъчно добра хигиена и не ядем сурово месо, не се притеснявам.

# 2
  • Мнения: 6 167
Нещо не съм уплашена.
Нито контактувам с домашни пернати ,нито ям сурово месо.
Мисля, че сега е момента да се яде пилешко -  цена ниска, контрол висок

# 3
  • Мнения: 213
Нещо не съм уплашена.
Нито контактувам с домашни пернати ,нито ям сурово месо.
Мисля, че сега е момента да се яде пилешко -  цена ниска, контрол висок
И аз така мисля.
Сигурно месото по магазините ще е с по-малко бактерии и вируси отколкото преди грипа.
Затова не се притеснявам.

# 4
  • Мнения: 534
Май това с грипа е дост преувеличено.Както казва един мой познат:
 -Защо да не ям пиле,нали не е лебед?!
По повод предишната истерия по брега на Дунав  newsm57

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Поредната манипулация, т'ва мисля аз.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Нищо не мисля... Котки вече не ядем, сега и сурово птиче месо няма да можем да консумираме, аман!

# 7
# 8
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мисля, че птичия грип е нещо много лошо и не бива да се случва.

Писна ми от повтарящи се теми, какво мога да мисля за птичия грип? "Ура, идва", ли?

# 9
  • Мнения: 5 622

 Баси тъпотията. Избиха на хората птиците и се оказа какво- няма птичи грип..............  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 2 584
http://dnes.dir.bg/2006/07/21/news453251.html
Според резултатите на Референтната лаборатория на НВМС в София изследваните проби на птици от село Слънчоглед не показват наличието на щам Н5 или Н7 /високопатогенни щамове/, съобщи министър Нихат Кабил. Окончателно потвърждение ще се очаква от лаборатория във Великобритания.
Приключи унищожаването на домашните птици в с. Слънчоглед, където бе открит птичи грип, съобщи за БГНЕС директорът на НВМС д-р Жеко Байчев. Унищожени са 530 птици.От понеделник Министерството на земеделието и горите започва изплащането на унищожените птици. Животните ще бъдат платени по пазарната стойност - 10 лв. за кокошка и до 25 лв. за пуйка. Цената на пилетата ще се определя по тяхната големина, каза министър Кабил. Той е уведомил, че парите вече са преведени и предстои уточняване на начина на плащане. Министър Кабил призова хората да спазват добра лична хигиена, а стопаните да не укриват животните си. Всички хора от селото ще бъдат подложени на профилактични прегледи. В цялата страна се вземат мерки за превенция на епидемия от птичи грип. Стриктно се следи за изпълнение на разпоредбата домашните птици да бъдат затворени в стопанските дворове, както и да не се допуска свободното им движение, особено в районите на водоеми. КАТ съставя актове при констатирани нарушения на наредбата, забраняваща превоз на живи птици.

това е от вчера, снощи по нова казаха, че са унищожени всички прици в селото

http://dnes.dir.bg/2006/07/22/news455071.html
Забраниха продажбата на птици по пазарите
22 юли 2006 / News.dir.bg
Забранява се търговията с живи птици на пазарите за животни в страната, както и транспортирането на живи птици в и от област Кърджали. Това гласи заповедта на министъра на земеделието и горите Нихат Кабил от 21 юли.
Всички домашни птици у нас трябва да се отглеждат в затворени помещения, така че да нямат контакт с други птици, е записано в заповедта, предада БТА. Сред задълженията на собствениците или управителите на птицевъдните обекти е да засилят охраната и да осигурят условия за дезинфекция на влизащите и излизащите от предприятието хора и транспортни средства. Не трябва да се допуска отглеждането на птици и съхранението на фураж да става на открито. Регионалните ветеринарномедицински служби (РВМС) в страната се привеждат в състояние на повишена епизоотична готовност, съгласно заповедта, пише в съобщението. Директорите на РВМС се задължават да предприемат мерки за осъществяване на постоянен контрол върху птицевъдни обекти. Определена е трикилометрова предпазна зона и 10-километрова наблюдавана зона около огнището на птичи грип, в които се предприемат мерки за профилактика, ограничаване и ликвидиране на болестта.

това е от днес, но най рано след 10 дена ще има резултати от изследванията, правят се в щатите

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нещо не съм уплашена.
Нито контактувам с домашни пернати ,нито ям сурово месо.
Мисля, че сега е момента да се яде пилешко -  цена ниска, контрол висок

И аз така мисля Peace

Общи условия

Активация на акаунт