Продължителна кашлица...

  • 2 967
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
От около 1 месец сина ми (2 години) е с кашлица, спря за една седмица и от вчера е нетърпимо... Cry дълбока, постоянна кашлица. На слушалки нищо не се чува, гърлото му е добре, правихме пълни кръвни изследвания, но всичко е о.к (малко нисък хемоглубин - 111). Кашля денонощно, давах Мукоплант, но ефект нямаше, преминахме на Еуреспал, но ефекта е същия, в момента му давам дори и Кларитин, включихме и Вентолин...но той продължава да кашля. Моля някои мами ако са имали подобни проблеми да споделят решението им Praynig

# 1
  • Мнения: 1 134
Същата картинка беше и при дъщеря ми. Дори и за коклюш я изследвах. Оказа се алергична кашлица. В момента сме на сингулар (или както се пише), и положението е значително по - добре.
Направете тестове за алергия. Успех!

# 2
  • Мнения: 287
Същата картинка беше и при дъщеря ми. Дори и за коклюш я изследвах. Оказа се алергична кашлица. В момента сме на сингулар (или както се пише), и положението е значително по - добре.
Направете тестове за алергия. Успех!

Доколкото разбрах в тази кръвна картина влиза и подобен тест, който не беше положителен... newsm78

# 3
  • Мнения: 1 134
Не знам дали може да се включи и този тест. Ние правихме с проби на ръчичките при алерголог. Консултирай се и с пулмолог. Peace

# 4
  • софия
  • Мнения: 432
при нас през Май беше същото. или е остатъчна кашлица след боледуване, или на алергична основа. детето играе ли в пясъчници? Анна много кашляше там. на нас ни предписаха 3 месеца да пием Зиртек / противоалергично /. доколкото знам на тази възраст може да се прави само кръвен тест за алергия, който е 100 лв. и в повечето случаи показва алергия. за другия тест / с чертички по ръчичката / сте още малки. ако детето диша без проблем не му давай Вентолин. просто го наблюдавай къде му се засилва кашлицата и се постарай да махнеш дразнителите. имате ли животни в къщи? риби, куче, котка. при нас вечер като си легнеше кашляше, докато се изчисти от това, което я  дразни и после не кашля цяла нощ. не се притеснявай, всичко ще се оправи newsm10

# 5
  • Мнения: 287
при нас през Май беше същото. или е остатъчна кашлица след боледуване, или на алергична основа. детето играе ли в пясъчници? Анна много кашляше там. на нас ни предписаха 3 месеца да пием Зиртек / противоалергично /. доколкото знам на тази възраст може да се прави само кръвен тест за алергия, който е 100 лв. и в повечето случаи показва алергия. за другия тест / с чертички по ръчичката / сте още малки. ако детето диша без проблем не му давай Вентолин. просто го наблюдавай къде му се засилва кашлицата и се постарай да махнеш дразнителите. имате ли животни в къщи? риби, куче, котка. при нас вечер като си легнеше кашляше, докато се изчисти от това, което я  дразни и после не кашля цяла нощ. не се притеснявай, всичко ще се оправи newsm10
Кларитина го давам евентуално ако има алергия..., кашля и в къщи ( когато е легнал повече) и на вън (по-малко, но пак доста често), диша без проблем, но понякога толкоз дълго кашля, че започват да му текат сълзи и да му се зачервяват очите. Нямаме никакви животни в къщи, вчера дори махнах всички плюшени играчки и мъхести неща (одеало) от леглото му, но явно и това не е... нито аз нито педито имаме някакъв смислен отговор на кашлицата му Thinking

# 6
  • софия
  • Мнения: 432
[Кларитина го давам евентуално ако има алергия..., кашля и в къщи ( когато е легнал повече) и на вън (по-малко, но пак доста често), диша без проблем, но понякога толкоз дълго кашля, че започват да му текат сълзи и да му се зачервяват очите. Нямаме никакви животни в къщи, вчера дори махнах всички плюшени играчки и мъхести неща (одеало) от леглото му, но явно и това не е... нито аз нито педито имаме някакъв смислен отговор на кашлицата му Thinking
[/quote]
а цветя има ли  там, където спи? не разбрах да ли е боледувал скоро.

# 7
  • Мнения: 287
[Кларитина го давам евентуално ако има алергия..., кашля и в къщи ( когато е легнал повече) и на вън (по-малко, но пак доста често), диша без проблем, но понякога толкоз дълго кашля, че започват да му текат сълзи и да му се зачервяват очите. Нямаме никакви животни в къщи, вчера дори махнах всички плюшени играчки и мъхести неща (одеало) от леглото му, но явно и това не е... нито аз нито педито имаме някакъв смислен отговор на кашлицата му Thinking
а цветя има ли  там, където спи? не разбрах да ли е боледувал скоро.
[/quote]
не няма цветя в стаята дето спим, преди две седмици също кашляше, преди 4-5 дни вдигна над 38 градуса темп. за два дни, след което получи някакъв обрив (на коремчето, гърдичките и гръбчето), който наподобяваше - обрива от затопляне, като изчезна (за 1-2 дни) от споменатите места се появи по бузките му - с9ъщия обрив, пак за 1-2 дни, след което от 2-3 дни кашля, отвреме на време има хрема - много рядко. В общи линии това е... newsm78

# 8
  • софия
  • Мнения: 432
къде е роден , в коя болница? може да кашля от секрета в нослето. взиман ли му е секрет от носа? нали не се сърдиш,че те разпитвам?изпадала съм и аз в такава ситуация / паника / и се мъча да ти помогна с каквото знам, за да успееш да намериш причината. sun

# 9
  • Мнения: 1 116
Доколкото разбрах в тази кръвна картина влиза и подобен тест, който не беше положителен... newsm78
Как така кръвен тест за алергени ? Някой пак е излъгал.Много вероятно за това време да е алергична кашлицата.

Оказа се алергична кашлица. В момента сме на сингулар (или както се пише), и положението е значително по - добре.
Защо сте на Singulair ? Заради алергичната кашлица ли ?

# 10
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Доскоро беше фармацевт, гледам че сега си куку Thinking.  Та, беше споменал някъде че си клиничен фармацевт, не може да не си чувал за RAST test,  имуноглобулин Е ...  newsm53?

# 11
  • Мнения: 882
При нас положението е същото. Всичко обаче противоалергично, което ни изписаха не даде никакъв резултат. Сменихме няколко вида сиропи, вкл. Кларитин, няколко вида капки за нос,  пихме антибиотици, но резултат нула. Детето загуби апетита си от тези сладки сиропи.
Накрая се ядосах и спрях всякакви медикаменти. Сега пием едно чайче Бронхолин. Въобще не съм сигурна дали е от него, но след повече от 3 седмици, като че ли кашлицата понамаля.

# 12
  • Мнения: 287
къде е роден , в коя болница? може да кашля от секрета в нослето. взиман ли му е секрет от носа? нали не се сърдиш,че те разпитвам?изпадала съм и аз в такава ситуация / паника / и се мъча да ти помогна с каквото знам, за да успееш да намериш причината. sun

В Св.София, имаше някакви ....коки, но ги лекувахме. От днес е на ЗИНАТ - не исках да давам антибиотик, но... #Crazy
Много Ви благодаря на всички   bouquet

# 13
  • софия
  • Мнения: 432
къде е роден , в коя болница? може да кашля от секрета в нослето. взиман ли му е секрет от носа? нали не се сърдиш,че те разпитвам?изпадала съм и аз в такава ситуация / паника / и се мъча да ти помогна с каквото знам, за да успееш да намериш причината. sun

В Св.София, имаше някакви ....коки, но ги лекувахме. От днес е на ЗИНАТ - не исках да давам антибиотик, но... #Crazy
Много Ви благодаря на всички   bouquet
ако питаш мен, нека направят повторно изследване за / предполагам / стафилококова инфекция. тя е много упорита и се появява отново. възможно е това да е причината. / всичко е мое мнение /

# 14
  • Мнения: 616
Незнам какво може да ви има ,но искам да ти кажа, че на мен д-рката ми каза че ако има мухал в къщи даже да не е в стаята в която спите може да предизвиква кашлица.Ако искаш опитай едно бабешко лекарство за кашлица, което много помага на моя син който е на 6 години.Вземаш от аптеката едно пакетче исиот/това е смлян джинджифил/ и слагаш половината в едно бурканче(пюрено)-мед объркваш го хубаво и му даваш няколко пъти на ден по една лъжичка.

Общи условия

Активация на акаунт