летен вирус ли е това или какво?

  • 676
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, здравейте:)
след като малкия и мъжа ми изкараха летния вирус и мен ме тръшна нещо, ама не знам и аз какво, защото симптомите ми са различни от техните.
нямам температура, нито разстройство или повръщане, но от 1 седмица имам едно много неприятно бълбукане в корема, а от 2-3 дни страшни киселини, от които така ми се гади, че имам чувството, че непрестанно ми се надига нагоре...
Еспумизан нещо не ми помага...Стъп Ацид също, опитах се да не взимам така любимите ми плодове и зеленчуци, да се ограничавам с доста храни. как мислите - вирус ли е това (вече е повече от 1 седмича това оплакване)...само два дни ми се лежеше и бях отпаднала. това премина, но газовете особено след хранене останаха...
дайте идеи за някаква диетка, какво мога да хапвам, някакви бабини илачи?
някой карал ли е вируса по този начин, който на пръв поглед изглежда по-лек, обаче е доста досаден...
или да тичкам при гастроентеролог? Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Не ми прилича на вирус. Да не си бременна?... newsm78 Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 3 880
не, със сигурност не съм:)

# 3
  • Мнения: 208
не, със сигурност не съм:)
възможно е да е от вируса. Моята гастроентероложка каза, че газовете със сигурност са от него. Пробвай бусколизин, на мен ми помага. И талцид, който сдъвквам, също ми помага.
Еспумизана и на мен не ми действаше. А има едно лекарство за газове -  дуспаталин.

Според мен вирусът удря в слабото място на човек, една моя позната, чието дете го прекара, се оплакваше от тежка мигренозна криза.

За диетата - ако е с разстройство - само препечен хляб, изкиснато сирене, вода и хладък чай.
Пожелавам ти бързо да премине при теб!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 880
много благодаря за отговора!!!
много шантав вирус (ако това се окаже) - имам чувството, че има заря в корема ми. ако това е колита просто не искам да ми се случва отново:sick:

но има истина в това, че всеки го кара различно. мъжа ми например го изкара за 1 ден с лека температура и тъпа болка в корема.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 880
сетих се още нещо да питам - в аптеката ми казаха, че Ентерол се пие при общ коремен дискомфорт, не само при разстройство. чудя се дали да го пия, да не вземе да ме запече? newsm78

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Аз бях така около седмица и после се оправих без нищо да взимам. Освен два теста от аптеката и ги правих след цикъл. Колкото и налудничаво да е се чувствах като бременна.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 880
ейй, супер си, спасяваш ме от гомели страхове какво ми е, що ми е:) днес направо се бях засилила към гастро, ама си дадох срок до понеделник да се оправя, ако ли не тогава.
а ти пазеше ли диета? аз от два дни започнах да пазя, защото има храни, които страшно ме дразнят...и кафенце също Sad

Общи условия

Активация на акаунт