6 месеца САМО на кърма.Hb е 79

  • 2 368
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 381
Според педиатърката така се получавало при кърмените бебета.....
Захраних на 6 навършени месеца с оризова каша, давах и елда.От днес включих тиква.
Педката съветва да започна яко да захранвам.Т.е. скоро да започна да давам месо и жълтъци.Малтофер не предписа, от него имало вероятност да получи разстройство или повръщане.
Моля ви, кажете ми как да продължа захранването и да повишим Hb.Все нещо съм недоразбрала-напр. давах 2 каши едновременно Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Ох и мен от това ме е страх- моят хранителен режим не е много здравословен...
 От друга страна обаче пък си мисля, че често стават грешки с изследванията и изобщо това с хемоглобина е малко... Ами не знам- каката скоро беше с нисък хемоглобин и ни изписаха лекарства- аз обаче нищо не съм давала, а не промених и диетата, защото тя е много злояда- хемоглобина се оправи от самосебе си.  newsm78

Все пак мисля, че първо можеш да пробваш със зеленчукови пюрета и сокчета преди да минеш на месото направо. Например дали не можеш да включиш копривата- под формата на чай да кажем. Но внимателно, защото прочетох че копривата може да бъде алерген.

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 19:05 от lilfi

# 2
  • Мнения: 1 737
Просото съдържа най - много желязо от всички зърнени. Не съдържа глутен. Може да бъде една от първите хранио в захранването. Може да се комбинира с всякакъв зеленчук или плод.
В момента на пазара има боровинки, тъмните плодове са препоръчителни при анемии. Само внимавай да не са алергени.
Моята педиатърка ми е казвала, че при нисък хемоглобин на кърмачето, може майката да пие желязо, подходящо за бременни и кърмачки, без да се дава отделно на бебето. Не, че я слушам за нещо, но точно за това се съгласих с нея. Аз пих Тотема и както съм с ниско кръвно много освежаващо ми подейства.

Жълтък още не съм давала, освен "педагогически" - като застройка в някоя супа.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Освен всичко друго, което са те посъветвали мамите... Ти също наблягай на желязосъдържащите храни - тоест такива, които в повишени дози съдържат ценния метал...
А твоят хемоглобин колко е...?

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ако се положат усилия и отговорност да има пълноценно хранене, хемоглобина ще се качи и без меса на 6 м. Пълнозърнест хляб, просо, киноа, спанак (суров на салата ако може), броколи сурово, ядки, пресни плодове ...  Моя хемоглобин е 141, не ям много месо. На Алекс не съм го мерила, не виждам нужда да го бода  Crossing Arms ...

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз бих предложила второ изследване на хемоглобина на друго място. Понякога стават грешки.

# 6
  • Мнения: 2 381
Все пак мисля, че първо можеш да пробваш със зеленчукови пюрета и сокчета преди да минеш на месото направо. Например дали не можеш да включиш копривата- под формата на чай да кажем. Но внимателно, защото прочетох че копривата може да бъде алерген.
lilfi, нямах предвид да започна директно с месно пюре.Според педиатърката трябва да въведа по-бързо плод и зеленчук, та да мога да дам месно и жълтък.Обаче там е работата, че не виждам как ще стане по-бързо.Нали нова храна се въвежда поне след 3 дни!
Сокчета няма да давам още, рано ни е.Коприва ще си взема за себе си Wink
AQ, Тотема-та не я понасям.А просото под формата на каша ли е newsm78

Скоро ще си изследвам Hb.
На Паолина ще изследвам след 2 седмици.Нищо чудно да има грешка.Преди време в една друга лаборатория й бяха лепнали едни бактерии, и после се оказа фалшива тревога.
Ще наблегна на желязосъдържащите храни.Дано заредя и бебка.

# 7
  • Мнения: 160
Ох и на Кики хемоглобина е нисък (101), а е само на 4 месеца и половина. лекарката му предписа малтофер, но сега като чета за него ме е страх да му давам... ще ми се да го кърмя без захранване до 6 месеца. какво мислите - дали мога да изчакам и дали ако аз увелича приема на желязозъдържащи храни мога да вдигна и неговия и колко бързо?
daisy, успех с вашия хемоглобин, дано успееш да му го вдигнеш бързо Praynig

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Пълнозърнест хляб, просо, киноа, спанак (суров на салата ако може), броколи сурово, ядки, пресни плодове ...

Това, надявам се, го препоръчваш на майката, нали...? Grinning

# 9
  • Мнения: 41
Според моя  хематолог, ниските нива на хемоглобина до 2-годишна възраст на детето не са обезпокоителен признак, аз също кърмих малката и захраних по-късно, нивата на нейния хемоглобин се повиши с 20 единици за около месец и половина, без да приема медикаменти- беше 89 (на 9 1/2 месеца), при последните изследвания беше 109 ( сега е на 11)...

Споко и без паника, всичко е ок...
 Grinning

# 10
  • Мнения: 393
Нашия също беше 86 при първите изследвания.Предписаха ни Малтофер-пи го около месец.Успоредно с това въведох просо, елда.Аз също пих Малтофер с него, гледах да ям желязосъдържащи храни.Много важно е да се приема и вит.С-моркови,лимони за да се усвоява желязото-това за тебе.А за бебка можеш да започгеш със зърнените,които съдържат желязо.За 1-2 седмици може да въведеш и някакви зеленчуци.Хемоглобина,ако наистина е в такива ниски нива няма да се вдигне за месец.Аз съм ти виждала бебката на живо-розова сладуранка-така че споко Laughing

# 11
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Това, надявам се, го препоръчваш на майката, нали...? Grinning
Що, какво ще му стане на бебето от една салатка  Mr. Green? Без ракийка.
Хлорофила от зелените неща е много близък до хемоглобина, лесно се преобразува. Тук продават хлорофил концентрат и едни фитопланктони концентрат, също вършат чудесна работа ако не си падате по треволяк  Peace. Майки.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Повторете изследването преди да предприемеш каквито и да било мерки.В друга лаборатория.Направо е срамно колко често се греши в тези неща.Някои хора ги изкарват болни от СПИН и хепатит Б, а после твърдят, че грешката не била в тях #Crazy

# 13
  • Мнения: 772
при нас ситуацията беше подобна и нашият лекар също каза, че при късното захранване е допустимо въвеждането на нови храни да става по-бързо, а съм чувала, че в някои страни това си е практика. Така че, ако решиш да захранваш с повече неща, можеш да го направиш спокойно и по-бързо, отколкото се препоръчва за 4 месечно бебе. Но и аз мисля, че е много важно и ти с какво се храниш (но за тотемата те разбирам)...
а колкото до малтофера - не агитирам да се пие, просто споделям - наш дребчо досега е пил 2 пъти по ок.40 дни, по едно шишенце демек - първия път беше през септември  -т.е. той бе на 9 месеца, тогава резултатът май беше главно леко покачване на апетита, на хемоглобина - почти никак, а след втория път - сега през април-май (1г, 4-5 мес.) - хемоглобинът е дори стряскащо висок - 150 (преди все беше макс. 110-115), ама дори да не е грешка, не мисля, че е само от малтофера (сега го пи комбинирано с витамини Киди...), но най-вече исках да кажа: при нас нямаше странични реакции, освен почти черното на цвят ако, ама пък на 6 мес. е май все пка друго...
Успех!

# 14
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
При хранене само кърма до 6тия, на 6 имахме леко понижен hb. беше над 100. Започнах да давам картоф и към него добавих сушена коприва, за по-малко от месец изследването беше повече от добро. никакви странични ефекти. Естесвено беше ми обяснено, че аз съм виновна като експериментирам и т.н, и да се ядат дробчета....., жълтък/него го включихме малко по-късно/.
Спокойно! Ще сте ОК скоро!

Общи условия

Активация на акаунт