Къде се поставя ДТК?

  • 857
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Нещо много се обърках. Преди 2,8г. на дъщеря ми ДТК ваксината и биха в крачето. Днес на малкия му я сложиха в гърба. А в една тема за ваксините прочетох, че на някои дечица я слагали в ръчичките. Кой от вариантите е правилен? И аз не знам какво да мисля.

# 1
  • Мнения: 5 790
На Виктория й я сложиха в ръката. Това с биенето в гърба отдавна е отречено.

# 2
  • Мнения: 46 492
И на двете места, зависи от педиатъра, но аз в гърба не позволявам, много по-болезнено е Confused

# 3
  • Мнения: 8 585
До 15-17 месеца всички интрамускулни ваксинации се поставят по предно-страничната част на крачето (не в ръката).
За "гръбче" изобщо не може да става и реч.

Областта на ръката при деца е нежна и с малко мускулна маса. Поставянето на ваксини там може да предизвика отток в близост със ставната капсула на раменната става, което е излишен риск.
Освен това се изисква инжекцията да се постави на мястото където обикновенно се слага БЦЖ. Тъй като при деца обаче това е много трудно, често поставят ваксини странично на ръката (което си е подкожно, а не мускулно). Което е грешка, разбира се.

# 4
  • Мнения: 3 042
И на двете ми деца ваксините ДТК са поставяни на гръбчето.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
До 15-17 месеца всички интрамускулни ваксинации се поставят по предно-страничната част на крачето (не в ръката).
За "гръбче" изобщо не може да става и реч.

Областта на ръката при деца е нежна и с малко мускулна маса. Поставянето на ваксини там може да предизвика отток в близост със ставната капсула на раменната става, което е излишен риск.
Освен това се изисква инжекцията да се постави на мястото където обикновенно се слага БЦЖ. Тъй като при деца обаче това е много трудно, често поставят ваксини странично на ръката (което си е подкожно, а не мускулно). Което е грешка, разбира се.

Хм, на малкия му поставяха ДТК само в ръчичката, включително последната доза на 24 месеца. Кой знае как са я поставяли, сигурно е било подкожно. Sad
А каката, горката, преди 8 години отнесе всички ваксини в гръбчето  Shocked, скъсваше се от рев, горкото Cry.

# 6
  • Мнения: 694
До 15-17 месеца всички интрамускулни ваксинации се поставят по предно-страничната част на крачето (не в ръката).
За "гръбче" изобщо не може да става и реч.

Областта на ръката при деца е нежна и с малко мускулна маса. Поставянето на ваксини там може да предизвика отток в близост със ставната капсула на раменната става, което е излишен риск.
Освен това се изисква инжекцията да се постави на мястото където обикновенно се слага БЦЖ. Тъй като при деца обаче това е много трудно, често поставят ваксини странично на ръката (което си е подкожно, а не мускулно). Което е грешка, разбира се.

Добре де и какво трябва да очаквам като реакция след ваксинацията в гърба. И ако настоявам следващата да не е там ще може ли?

# 7
  • Мнения: 8 585
Не е въпрос на реакция...
НЕ СЕ ПОСТАВЯТ ваксини "в гръбчето".
Порочни практики са това и трябва да се изкоренят.

# 8
  • Мнения: 694
ОК, но при положение, че първата е сложена там, може ли другите да са в крачето?

# 9
  • София
  • Мнения: 39 745
Ръката или крачето. Педито на Дияна ми каза, че отдавна вече не ги бият в гърба.
Аз съм на 33, но си спомням моята ваксина в гърба.

# 10
  • Мнения: 8 585
ОК, но при положение, че първата е сложена там, може ли другите да са в крачето?
Да, може и даже трябва.

# 11
Вчера ни сложиха ДТКто в ръчичката за първи път и за първи път се проявиха странични реакции-висока температура, нервност, а на всичко отгоре цялата ръчичка гори. чудя се на какво се дължи това и мисля ако и утре е така да я водя на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт