цвете при малко бебе?

  • 1 089
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
извинете, ако ен съм за тук, но мога ли да сложа в стаята на бебето една малка палма. не съум чула да е отровна и прочие....от друга страна животинките в почвата?!?! споделете моля.

# 1
  • Мнения: 532
Не виждам да има проблем, ако е палма, дори е добре да има цвете, само да не е миризливо. Колкото до отровните, стават опасни, когато бебче започне да се разхожда  Laughing

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 701
В стаята на мойто бебе има 6 палми.Знам само,че не е желателно да има цъвтящи цветя.
.... Колкото до отровните, стават опасни, когато бебче започне да се разхожда  Laughing
Peace

# 3
  • Мнения: 1 947
   Това, което се сещам, е само, че трябва да и почистваш редовно листата, за да не събират прах и да не киха сладураната. Wink

# 4
  • Мнения: 300
Мисля че няма нищо лошо в стаята на бебчо да има цветя. За много обичам цветята и живот и здраве в стаята на моето дете ще има зеленина.

# 5
  • Мнения: 2 924
не мисля ,че идеята да има цветя с стаята на бебе е добра. Всъщност в ни една спалня не е добре да има цветя според моето некомпетентно мнение. И без това се препоръчва в стаята на бебето да има овлажнители и повече кислород, не мисля ,че цветята , освентези  във ваза , допринасят за това. Напротив.

# 6
  • Мнения: 532
И без това се препоръчва в стаята на бебето да има овлажнители и повече кислород, не мисля ,че цветята , освен тези  във ваза , допринасят за това. Напротив.
  #Crazy
Аз ли не съм си научила урока по ботаника или... има може би промяна в учебниците  newsm78 Трябва определено да разгърна новата литература.
В спалнята наистина не трябва да има много цветя, но моля ви се, vaniliaice говори за една мъъъничка палмичка  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 924
защо? Да не би да е изкуствена?Simple Smile Аз лично нямам в детската стая никакво цвете, А и в никоя друга спалня. Но дали някой ще има цветя в неговата си спалня е въпрос на избор .

# 8
  • Мнения: 532
Мила Хипатия,
имам предвид, че точно цветята са този източник на кислород, за който говориш. Не разбирам върху какво се основава разбирането ти, че мъртвите цветя не са вредни, а живите - да. Напротив, разлагайки се във вазите, те биха били източник на вредни микроорганизми.

# 9
  • Мнения: 2 924
Мила Хипатия,
имам предвид, че точно цветята са този източник на кислород, за който говориш. Не разбирам върху какво се основава разбирането ти, че мъртвите цветя не са вредни, а живите - да. Напротив, разлагайки се във вазите, те биха били източник на вредни микроорганизми.
Скъпа ,ти източник на кислород ли си? Защото ако отговора е да, то тогава и цветята го излъчват. Но дай да не утежнявам въпроса си..
 Приемаш кислород ,но отделяш въглероден двуокис. Това важи и за другите живинки в това число и цветята
П.с.
не споменавам за мъртви цветя ,а за изкуствени. А и това беше шега:)

# 10
  • Мнения: 300
Всички растения отделят кислород в процеса фотосинтеза, а също така и водни пари които овлажняват въздуха, Да не говорим за така полезните отрицателни йони които имат благоприятен ефект върху здравето. А и от естетическа гледна точка са прекрасни. Според мен няма нищо по-хубаво да внесеш малко природа в стаята.

Вярно е че през нощта растенията отделят малко въглероден окис, но той е много по-малко то този който ние издишаме.

Все пак всеки решава дали в саите да отглежда растения.

# 11
  • Мнения: 2 924
Всички растения отделят кислород в процеса фотосинтеза, а също така и водни пари които овлажняват въздуха, Да не говорим за така полезните отрицателни йони които имат благоприятен ефект върху здравето. А и от естетическа гледна точка са прекрасни. Според мен няма нищо по-хубаво да внесеш малко природа в стаята.

Вярно е че през нощта растенията отделят малко въглероден окис, но той е много по-малко то този който ние издишаме.

Все пак всеки решава дали в саите да отглежда растения.
За да се извърши фотосинтеза трябва да има слънчева енергия,а в една спалня тя не присъства кой знае колко ,особено вечер.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 877
стаята е много слънчева, мисля, че ще го сложа цветето, мерси на всички Simple Smile)

# 13
  • Мнения: 27 524
Може, може, не се притеснявай чак толкова  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 39 745
В нашата стая при раждането имаше цветя. Вярно, че не беше претрупано. Педито само ме предупреди да няма цъфтящи. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт