Твърда храна - какво количество?

  • 435
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Какво количество твърда храна изяждат децата ви, при заместено хранене? Като гледам колко храна трябва да пасирам, за да напълня едно бурканче от 220гр, си мисля, че големият ми син не яде и половината от това. Дайте линк с някакви нови грамажи според възрастта, старите които към чела по книгите, особено БГ, са безумни, не вярвам да има дете, което яде чак толкова много.
Знам, че ще кажете да му давам колкото иска, но той е много своенравен, понякога уж отказва да яде, пък после изяжда всичко, понякога почва с настървение и бързо се отказва. Ще ми се да имам и външен ориентир.

# 1
# 2
  • Мнения: 1 383
Благодаря. Обаче ми е малко трудно да се ориентирам с тези порции, така разделени по вид храна. a tablespoon предполагам е 10грама, но колко е a cup? 250мл? Общото ми впечатление е, че е по-малко от приетото тук, както и очаквах.

# 3
  • Мнения: 398
ето за мерните единици. В готварския има още страници за мерни ед-ци.
http://www.globalgourmet.com/cgi-bin/hts?convcalc.hts+weight
  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 383
Благодаря отново. Но пак ми е объркващо това, че храните са разделени по вид, трябва някакси да ги сумирам. Кажете вашите деца на година и нагоре какво количество храна изяждат на едно хранене. Днес намачках порция мусака като за мен - напълних бурканче 200гр. А детето би трябвало да яде по-малко, нали? Е, той изяде половината.

# 5
  • Мнения: 3 591
Колкото му се яде е верния отговор  Hug
и 300 грама и 10 грама - ако това е което иска детето е все правилно.

Общи условия

Активация на акаунт