Грип или Мастит?

  • 478
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте Мами,
Днес сутринта се събудих с болки в стомаха и разстройство. През целия ден ми се гади и ми се повръща а имам и температура, която свалям с парацетамол. Нямам никакви болки в гърдите и не усещам бучки или други признацни за мастит или запушване. Кърмя бебчо нормално, но ми е много зле и нямам никакъв апетит. Насилвам се да ям, защото знам че бебчо също трябва да яде. Нямам никакви други оплаквания като болки в гърлото или запушени и сополиви носове типични за грипа.

Какво мислите дали е възможно да имам мастит или просто нещо съм понастинала. Ще ви бъда благодарна и ако можете да ми дадете някакви съвети как да процедирам. Знам че има много съвети с рецепти и лекарствени средства, но в момента нямам сили да ги търся.

Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 346
Летен вирус и аз го изкарах..минава за 2 дни .

# 2
  • Мнения: 2 019
Летен вирус и аз го изкарах..минава за 2 дни .
при мен мина за 5

# 3
  • Мнения: 26
А има ли опасност и бебчо да го прихване? Знам, че с кърмата се отделят и антитела, но съм много притеснена, защото бебчо е само на две седмици.

# 4
  • Мнения: 346
В къщи го изкарахме цялото семейство и бебето и баткото, че накрая и таткото. Незнам какво да те посъветвам ..

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се тревожи за бебето - била си заразна от вируса още преди да се прояви при теб, така че няма смисъл от отделяне сега. При всички положения най-доброто е да го кърмиш - това вероятно ще го защити да не прихване вируса, а дори и да го прихване, ще му помогне да се справи по-леко.
За теб най-важното е да почиваш и да поемаш течности, за да не се обезводниш. Не се насилвай с храенето, ако не можеш - за 1-2 дена нищо няма да ви стане нито на теб, нито на бебето. Леки неща - кремсупи например - се поемат по-лесно и са удобни, защото можеш да ги пиеш.
От лекарствата можеш да вземаш смекта, ентерол (или по-добре някакви лактобацили - Лактофлор, Нормофлор, ацидофилус). Ако повръщаш - хомеопатичните свещички (или капки) Вомитусхийл имат много добър ефект при нас. Активен въглен на таблетки също може да се взима (макар че той е не толкова за виусно, колкото за хранително натравяне).
Друго вероятно няма да се наложи - вирусната инфекция обикновено не изисква друго лечение.
Бързо да минава Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
От лекарствата можеш да вземаш смекта,

По този повод да ви кажа какво смята нашата хомеопатка за смектата.Казва така - "Да, тя спира диарията.Само че, когато стомахът е разстроен, то е защото има нещо в него, което не бива да е там - развалена храна, вирус, бактерии и т.н.Чрез диарията червата се прочистват.А смектата е глинената тапа, която слагаш на изхода, пречейки на този естествен процес.Хич не е за предпочитане Naughty"
Лошо, защото на мен лично смектичката винаги ми е помагала SadНо откакто ми каза това, пия само ентерол.

# 7
  • Мнения: 26
Днес сутринта я нахраних и преди малко си повърна всичко. Незнам дали и има нещо или просто преяде, защото повърна доста голямо количество, което хич не ми е ясно къде е събрала. Тя по принцип е доста лакома и винаги е като обезумяла. Мерих и температурата, но няма. Дано не го е прихванала.

# 8
  • Мнения: 81
И аз го изкарах преди около месец. Бях с 39 градуса температура, разстройство и гадене. За 3 хранения се изцедих  и давах от шише уж да не заразя беба но  после пак започнах да кърмя. Беба не се зарази - следях я внимателно. Температурата я свалих след два дни а разстройството за около 4-5  #Crazy/което обаче ми се отрази добре на фигурата Mr. Green/.
Дано да се размине на твоето бебче и бързо оздравяване. А пък по отношение на повръщането прочетох че обикновенно ни се струва че бебетата повръщат повече от колкото е наистина. Ако и друг път ти е повръщала така пък и щом няма температура не се притеснявай. Пий повече течности, яж супи че от разстройството кърмата намалява.

Общи условия

Активация на акаунт