Видове лепенки за пъпче?

  • 2 530
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Някоя от вас може ли да ми обясни каква е разликата между лепенките за пъпче, които са водоустойчиви и се слагат преди къпане и тези, които са за прибиране на пъпчето /за предотвратяване на пъпна херния/? Вече обиколих няколко аптеки и стигнах до извода, че фармацефтите изобщо не са наясно какво продават.  #2gunfire
Ако някоя от вас си е купила лепенка за прибиране на пъпчето от някоя Варненска аптека, моля кажете ми от коя, за да купя за Силвито, защото навсякъде ми предлагат май само тези, които са за къпане и вече съвсем се обърках.   newsm78
Благодаря предварително!

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
не съм сигурна, но смятам, че няма разлика. просто при тези за прибиране, пъпчето се натиска леко на вътре и после се слага лепенката. аз за прибиране съм ползвала на Чико newsm03

# 2
  • Мнения: 2 237
Не е така ! Разлика има !Лепенките за прибиране на пъпче са прозрачни,по-големи са и имат само на мястото на пъпчето марличка.И трябва да са хипоалергични.Водоустойчивите (тези които са за къпане)са друг тип,а и се слагат по различен начин.(и не е нужно да са хипоалергични).Лепенката за пъпче стои около една седмица и след това се сменя,тази за къпане се сваля след къпането и се изхвърля.
Аз с моята Калина що лепенки изхабих....И пак не и се прибра като хората пъпчето Sad
А че в аптеките понякога не различават двата вида ,не ги различават.Помня че и аз си имах доста разправии по този въпрос.....
Дано попаднеш на свястна аптекарка ,коята дя ти даде верните лепенки ! Peace

# 3
  • Мнения: 1 942
А че в аптеките понякога не различават двата вида ,не ги различават.Помня че и аз си имах доста разправии по този въпрос.....
Дано попаднеш на свястна аптекарка ,коята дя ти даде верните лепенки ! Peace

Абсулютно е така  Peace Тези за къпане са много по-големи и по-лесно се отлепват. Друго, което нас много ми мъчи при лепенето на пъпчето бе, че като отлепях лепенката ми се отлепяше и кожичката /ревеше ми се чак/. Имало препарат за махане, но аз така и никъде на открих.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 717
Хм, е точно тези големите, с марличката ми ги продаваха за къпане.

# 5
  • Мнения: 495
А че в аптеките понякога не различават двата вида ,не ги различават.Помня че и аз си имах доста разправии по този въпрос.....
Дано попаднеш на свястна аптекарка ,коята дя ти даде верните лепенки ! Peace

Абсулютно е така  Peace Тези за къпане са много по-големи и по-лесно се отлепват. Друго, което нас много ми мъчи при лепенето на пъпчето бе, че като отлепях лепенката ми се отлепяше и кожичката /ревеше ми се чак/. Имало препарат за махане, но аз така и никъде на открих.
newsm10

# 6
  • Мнения: 38
Най-накрая днес педиатърката ми каза, че в аптеката на Клиника Темелкови се продават специални лепенки за пъпна херния. Всички други, които останалите аптеки предлагат като такива, били просто водоустойчиви. А човек може да си обиколи целия град и във всяка аптека да чуе какви ли не обяснения едно от друго по-противоречиви! #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт