Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Мили мами, с вашата подкрепа кърмих успешно 1г и 1 месец. Знам , че не бях от най-търпеливите кърмачки, имаше и мрънкане от моя страна колко ми е писнало, закани за отбиване, но въпреки всичко - вие и сладкото мляскане на моята бебка ме накараха да продължа да кърмя! Но сега се налага да отбия и то не по мое желание! Cry Cry
Откриха рак на гърдата на майка ми и тъй като тя не живее в същия град ще се наложи често да пътувам докато мине оперцията, лечението и нещата се стабилизират! Свекърва ми ще се грижи по няколко дни за малката, но трябва да я отбия! Не знам как да стане  -тя е много привързана към цоцкането - папка сутрин, вчер, нощем, а в събота и неделя, когато не съм на работа - за заспиване през деня! Не може да пие от биберон,  водата я пие от чаша! Кажете как да стане?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 127
По-опитните кърмачки ще ти дадат съвет. Някъде четох, че отбиването може да стане постепенно. Разреждаш кърменията и цедиш когато усетиш напрежение в гърдите.
Искаш ли да отбиеш детето си? Може докато пътуваш да поддържаш лактацията, а като се върнеш да продължите.
Дано майка ти да се оправи и да оздравее напълно.  Praynig
Ако дъщеря ти иска и обича да суче, по-добре не й го отнемай. Това са толкова мили и скъпи моменти. Също така кърмата ти ще й помага за подсилване на имунитета й.
Аз отбих големия си син на 1 год. и 1 месец, защото според майка ми ни е било времето. Той сучеше и се хилеше, оглеждаше се. Не знам дали той беше готов да се отбие. Но аз не бях. Все още съжалявам.

# 2
  • Мнения: 385
Мисля се за опитна в кърменето и какво ли не ми е минало през главата, но дървено желязо няма.  Отбиване преди детето да е готово малко или много ще има отражение върху детето.  Ако ситуацията е такава, каквато я описваш, а не е свързано с пиене на хапчета или твоя операция може да продължиш да си кърмиш когато си с детето, и да оставяш малки количества, докато те няма.  Пак след известно време ще ти намалее кърмата, но за детето няма да е толкова рязко. Ако не пие от биберон, значи нека даа пие от чаша кърма. Хубавото е, че сигурно хапва и доста други храни, та гладно няма са стои.

Те разбират когато мама я няма за малко и приемат грижата от други любящи хора, но трудно разбират, когато мама е наоколо и им отказва нещо, от което все още имат нужда.  Аз не съм със сина си по 10-12 часа на ден и той не реве за сукане. Когато ме няма, заспива с четене на приказки, когато съм с него със сукане.

# 3
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Rumi_Deni съжелявам, че се намесвам в твоята тема, но имам подобен проблем и май няма нужда да пускам още една такава тема!

Налага ми се да отбия малката поради медицински причини! Отриха ми заболяване чието лечение е едно-единствено и е доста продължително. Казаха ми да отбия бебката, за да влезна в болница и да ми направят нужните изследвания а и не е много препоръчително да продължавам да я кърмя!

Опитвам се вече от около седмица но нищо не се получава.  Tired През деня не я кърмя, но нощем положението е неспасяемо! Като се събуди и се дере зверски докато не й дам да суче. Не помага нито биба, нито вода, нито баща й да я гушка и люлее абе нищо! Каквото и да направим започва да плаче още по-силно докато не получи своето си! Аз естествено не издържам да я слушам как плаче и се предавам!

Кажете някакви начини сама да спре да иска! Мисля си вече да си намажа зърната с нещо което е неприятно и да я отблъсне, ама дали е добра идея и с какво да е?

Отчайвам се вече! Страх ме е да не ми нарани зърната и да се зарази, защото понякога ме хапе /има 6 зъбчета/! Какво да правя? Бавно, но сигурно изпадам в депресия! Sad

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Ирка, аз се притеснявам от същото! Моята става нощем по сто пъти да ме търси и ако не ме намери се дере зверски! За съжаление не знам начина ! Дано другите мами помогнат!

Общи условия

Активация на акаунт