Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 882 789
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 1 116
Хитко,здравеи.Имам вьпрос и моля за отговор.Понеже темата е голяма ,не можах да прегледам всички отговори .вярно ли е ,че след честа употреба на антиалергични средства,се появяват странични усложнения.Дьщеричката ми е на 5,6г.често боледува от бронхит,та дори и за 1 хрема и ги изписват в комбинация с капки,мехлеми или с антибиотици.Така или иначе какьвто и да е проблема,винаги ги изписват.,пьк аз и ги давах и сега се чудя защо .

Странични ефекти не вярвам да се проявят.Защо ви ги изписват непрекъснато ?! Алергични  сте към лекарства ли?

# 931
  • Мнения: 495
Пак здравеи.Не,досега не сме имали проблеми.Може би защото и изписват силни лекарства и за да се избягнат страничните деиствия.Доколкото разбрах понякога развива бронхит на алергична о-ва.Задьлжително и изписват капки за очи,но ги ползваме за носа,предпосленият пьт,когато боледува след няколко антибиотика от които се влоши и бяха предписани 4-5инжекции Урбазон/ако не бьркам/.Разбрах ,че това е последното,което може да и помогне,така и стана.Пьрвият ден бяха поставени 2 за целия ден.

# 932
  • Мнения: 2 082
Цитат
Извинявам се , сериозни проблеми с комп-а и още по-сериозни с нета
  ами притеснихме се вече-не изчезвай друг път така...
  bouquet

# 933
  • Мнения: 5 026
Поразболях се. Изписаха ми Ospen 1500 и Анисол капсули,но аз кърмя. Лекарката ми каза,че няма опасност за бебе, но все пак да попитам. Благодаря!

# 934
  • Мнения: 1 116
Пак здравеи.Не,досега не сме имали проблеми.Може би защото и изписват силни лекарства и за да се избягнат страничните деиствия.Доколкото разбрах понякога развива бронхит на алергична о-ва.Задьлжително и изписват капки за очи,но ги ползваме за носа,предпосленият пьт,когато боледува след няколко антибиотика от които се влоши и бяха предписани 4-5инжекции Урбазон/ако не бьркам/.Разбрах ,че това е последното,което може да и помогне,така и стана.Пьрвият ден бяха поставени 2 за целия ден.
Явно правите алергия към някои лекарства, особенно към антибиотици. Хубаво ще е да се знае за напред към кои групи антибиотици е алергията , за да не ги ползвате. От кортикостероидите (урбазон, метилпреднизолон, флостерон, дипрофос, депо и солу медрол) странични действия може да очаквате, но по принцип антихистаминавите ( зиртек, лоратадин) са с добра поносимост и от тях не се притеснявайте.  Simple Smile

# 935
  • Мнения: 1 116
Поразболях се. Изписаха ми Ospen 1500 и Анисол капсули,но аз кърмя. Лекарката ми каза,че няма опасност за бебе, но все пак да попитам. Благодаря!
Ако има изобщо проблем той би дошъл от антибиотика- може да се появи обрив, лека диария.

# 936
  • Мнения: 1 802
XuTkO, моля те кажи, какви странични ефекти може да се получат при поставянето на piperacillin на 3 годишно дете? Благодаря ти предварително!

# 937
  • Хасково
  • Мнения: 726
XuTkO, моля те кажи, какви странични ефекти може да се получат при поставянето на piperacillin на 3 годишно дете? Благодаря ти предварително!
http://www.bda.bg/bdias/4183d.pdf
 виж тук, страничните действия обикновено са диария, обриви.

# 938
  • Мнения: 1 802
tony_nm, не успях да отворя линка, но отговорът ти ми даде достатътчно светлина по въпроса. Благодаря!   bouquet

# 939
  • Мнения: 495
Благодаря ти,Хитко.само дето и от личната и от специалиста ми беше отказана антибиограма.При условие,че тя беше ресизтентна кьм тогава използваните антиб.

# 940
  • Мнения: 1 116
Благодаря ти,Хитко.само дето и от личната и от специалиста ми беше отказана антибиограма.При условие,че тя беше ресизтентна кьм тогава използваните антиб.
Лоша работа. Не се прави така, напомняй им.

# 941
Здравейте. Бих искала да споделя с вас моя проблем и да чуя мненията на тези от вас, които имат опит или някаква информация.
Става дума за лекарството фармацинон. Има ли странични ефекти върху бебето и майката, когато е инжектирано през I ви триместър на бременността?

# 942
  • Мнения: 1 116
Здравейте. Бих искала да споделя с вас моя проблем и да чуя мненията на тези от вас, които имат опит или някаква информация.
Става дума за лекарството фармацинон. Има ли странични ефекти върху бебето и майката, когато е инжектирано през I ви триместър на бременността?
Точно през първия триместър не става, освен ако нямаш друг избор разбира се. И след консултация.

# 943
  • Мнения: 2 336
Здравей те! Stop
Имам следния проблем и чесно казано съм малко объркана #Crazy. Бременна съм в 6-ти месец, но за мое нещастие така да се каже вчера у нас беше момиче, което снощи е разбрало че е заболяло от заушка. Тази зима в нашия регион това си е жива епидемия. Не съм сигурна дали преди време когато на нас се правеха ваксини ми е парвена такава. Лекарят, който ме наблюдава ми каза да си бия една ампула ИМУНОГЛУБАЛИН, а за капак има и придружаващо заболяване. Дали този имуноглуболин няма да повлияе зле на детето Thinking

# 944
  • Мнения: 1 116
Би трябвало да няма проблеми. Кажи  името на имуноглобулина.

Общи условия

Активация на акаунт